reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

hej hej

michalina to dobrze,że już lepiej,że plamki schodzą

Lumen,Hagie dziecko idzie na te obowiązkowe 3 godz po skończeniu 3 lat,Hagie więc w twoim przypadku może to być styczeń2014.Ale czy musi to być dokładnie zaraz po urodzinach to nie wiem,bo kuzynki mała jest z lutego a dopiero od kwietnia idzie.ale lepiej dowiedzcie się wcześniej.
Mysmy wczoraj byli spytać sie o przedszkole,jak skończy mi się macierzyński,i nie wiem to będzie.tydzień kosztuje 160f:szok:cały dzień.Więc będe robić tylko na przedszkole.

Natusia wczoraj gorączka dopadła.nic mu nie było tylko gorączka.spał niespokojnie,ale dałam czopka i jest lepiej.nawet nie widać,że dziecko miało gorączke.może zęby idą.

Agaam fajnie,że mała się przyzwyczaja,teraz będzie coraz lepiej.

Kurde a ja wysłałam jakies 3 tyg temu forme na rejestracje na dom z counsilu i żadnego odzewu.

ide robić jedzonko małemu
 
reklama
Hej:)

My mieliśmy dzisiaj zakręconą nockę. Dzieci poszły normalnie spać o 19. Marcel obudził się przed 23 jak to zwkle on i czekał aż ja położę się z nim spać. Poszedł siku a wracając woła "zobacz mamo kto do Ciebie idzie" a za nim tupta Olivia:szok: No i poszliśmy razem spać do mojego łóżka. Nie mogłam zasnąć do 1 w nocy bo Marcel kaszlał jak szalony a Olivia wierciła się niesamowicie. Byłam wściekła na maxa!!!!! Ja nie wiem co się z tą moją Olivką porobiło:( przez ponad dwa lata swojego życia nie spędziła ani jednej nocy w naszym łóżku i nigdy się nie budziła a teraz jest masakra jakaś:( Nie wiem co mam teraz robić. Nie mam w nocy sił na walkę, słuchanie płaczu i odstawianie jej do łóżeczka a z drugiej strony nie chcę przez kolejne kilka lat spać z dwójką dzieci bo chociaż mamy duże łóżko to oni właściwie śpią na mnie!!!!!
Masakra!!!!!

HaGie darmowe przedszkole dla wszystkich dzieci (3 godziny dziennie) jest dopiero po skończeniu 3 lat. W niektórych comunity centre są przedszkola od dwóch lat. Niektóre post cody mają za darmo. My akurat musimy płacić 3Ł za godzinę.
Jeśli Twoja jest z grudnia to może zacząć to darmowe przedszkole w styczniu 2014 albo dopiero we wrześniu 2014, zależy od szkoły. Zapisać możesz już teraz jeśli jesteś pewna że za te 2-3 lata będziecie mieszkać w tym samym miejscu:)
 
Sylwia - ja Ci nic nie poradze bo sama mam co noc goscia (jak narazie jednego ) ktory ,nawet jakbym go odprowadzala do jego lozka 1000 razy to zawsze wroci jak bumerang .Wczesniej tez spal na mnie i tylko na mnie :crazy: ale jak juz Dominik byl w pewnym wieku ,skonczyly sie uprzejmosci i po prostu go spychalam z siebie .Teraz kazdy ma swoj wydzielony kawalek do spania:-D. Smieje sie nawet do G. ze nie potrzebujemy tak duzego domu bo i tak wszyscy spimy w jednym pokoju :-D.
Lumen - glowa do gory .Moj G.tez pracuje w swieta :-:)crazy: ,ale za to bede miala gosci ,nie wiem czy sie cieszyc czy bardziej rozpaczac :zawstydzona/y:,bo jeszcze nie wiem jak dlugo zostana ,napewno dluzej niz tydzien .Wszystko byloby ok tyle ze to jest 2 dorosle osoby i 2 dzieci .Moja dwojka i tamta dwojka = :szok::confused:
 
Czesc dziewczyny:tak: Ja juz dzisiaj wolne tylko obiad jakis muszew zrobic,badanie krwi zaliczone takze teraz tylko na wyniki czekac;-)David spi wiec jest chwila na wypicie kawki..
michalina jak Twoja coreczka juz lepiej??? wysypka zeszla??bylas z tym u lekarza czy zrezygnowalas..moze tutaj jest troche inaczej niz w PL ale tez potrafia pomoc:tak:a jakiego Ty dokladnie kota szukasz??
lumen my za wode placimy niewiele mniej niz Ty..my mamy 50f za miesiac,ja juz nie wiem jak oni to licza..ale na bd6 mieszka moja znajoma i wiem ze ona ma wiecej za wode jak ja..wiec masz racje :tak:a mozesz cos napisac wiecej na temat tych form z councilu,bo jakos sie nigdy nie myslalam nad takim domem..ale to chyba taniej wychodzi jakwynajmowac samemu:tak:
HaGie moja jest z marca 2006 poszla do nursery na te 3 godzinki we wrzesniu 2009,ale tak jak dziewczyny pisza lepiej zapisac wczesniej..ja chyba zapisalam rok wczesniej:tak:
izunia no wlasnie moze zabki ida,a Twoj maly ma juz jakies????
sylwia no to faktycznie nocna nie za bardzo fajna..mojamu Davidowi tez cos sie poprzestawialo i spi z nami:eek:
renuska wiec bedziesz miala wesole swieta..moze nawet i troche glosne:-D
no i koniec mojego pisania i kawkowania..maly sie obudzil paaa
 
Ostatnia edycja:
czesc kobietki ja was tak dzisja pobierznie tylko przeczytalm bo biore sie za sprzatanie i gotowanie do tego nnatlak juz wstala ale skacze sobie juz wiec mam chwilke spokoju
moja Wiki poszla w zeszlym roku dopiero do przedszkola na 3 godziny a urodzila sie w pazdzierniku 2006 teraz juz chodzi na caly dzien tutaj patrza calkiem inaczejkbo kolezanki syn ma 4,5 roku wiec wiekowo to pol roku roznicy jkak dla mnie to badrzo duzo bo przez pol roku mozna sie nauczyc bardzo wiele
ktoras z was pisal o domach z caunsilu wiec z homehunter mozna sobie domek wykupic po jakims czasie ale accentu juz nie ma tkaiej mozliwosci wiec jak chcecie sie starac to radze bidowac domki z homehunter najpierw trzeba sie tam zarejestrowac potem wypelnia sie chyba jakies papiery ja juz tego nie pampietam bo my to robilismy bardzo dfawno temu ale moze ktoras z dziewczyn wie wiecej pozniej jak bede miala czas to wkleje linka chyba ze kotras laska mnie uprzedzi sorki ze tak zadko zagladam ostatnio ale na wsztystko brakuje mi czasu postaram sie poprawic i byc na bvierzaco ale najpierw mmusze przeczytac co naskrobalycie:tak::tak:
 
hej dziewczyny...jakoś dziś czasu brakuje...poszłam do rzeźnika piechota zapomniałam, ze to tak daleko dobrze ze blisko autobus byl z powrotem.tak się spieszyłąm bo myślałam, że mój D idzie do pracy i nie poszedl bo jakbym wiedziala to bysmy razem poszli i do miasta pozalatwiac...a z lekarzem to sie tak rano zdenerwowałąm, że szkoda mi słów...zadzwonilam rano zeby sie zarejstrowac i mi powiedziala w rejstracji, że oddzwoni i powie co i jak...i oddzwonila tylko po to zeby mi tłumaczyc to co lekarz powie...nie przykjmie nas bo jeśli córka je i pije normalnie nie ma temperatury to nie ważne ze od 4dni sie dusi i że wypada osłuchac...nic jej nie jest skoro je i pije...a jak by zapisali syrop wykrztusny to może tylko zaszkodzic a nie pomoc więc lepiej nie zapisywac, a rzeczywiscie jak ją gardło bolało to paracetamol dać...kilka razy powtarzałam, że się męczy,że nie moze wykrztusic od kilku dni, że sie nie poprawia, ale mam zadzownic jak sie pogorszy i tyle...nie osłucha jej mimo że prosilam kilka razy, jakiś pakol piep...ny sory za słowa ale jak o tym myśle jaka bezsilna byłam przy tej rozmowie to mnie krew zalewa...nieważne że dziecko się męczy nic nie ma poprawy...mama mi pośle flegamine jeszcze dziś a dopóki dojdzie to będę jej dawać syrop z cebuli i może kupie jakiś olejek do inhalacji...jestem w szoku jak można pacjenta potraktowac...pozatym dziwne ,że w rejstracji zamiast rejstrować to ze wszystkim do lekarzy latają...kupujemy autko niedlugo będę jeździc do Manchesteru do tej polskiej przychodni.
Nie mam podglądu więc odpisuje w ciemno ogólnie...Kotka już znalazłam zadzwoniłam do weterynarza i okazało się że mają sierotkę takze prawie jest nasza...
Postanowiłam zrobić na święta piernik królewski...jest to baaaardzo trudne kilkowarstwowe ciasto, którego przepis jest tylko w naszej rodzinie z matki na córke od pokoleń...zawsze mama robila więcej a teraz nie mam wyjsca a to tradycja i porywam się na to...mąż wątpi, że się uda...hehe mam nadzieje że go zaskocze, ale jestem tym podekscytowana musze już zakisic i upiec blaty na ciasta a dopiero na świeta reszte.
Kurcze znowu się rozpisałam...wybieramy się do miasta jak obgotuje kapuste na bigos...mielego popołudnia
 
Michalina w polskich sklepach masz syropy na kaszel.
Współczuję przejść z lekarzem. Nasz przychodnia jest na szczęście ok. Nigdy jeszcze mi nie odmówili wizyty. Nawet dzisiaj zadzwoniłam bo Olivce egzema wychodzi i drapie się do krwi. Babka powiedziała że nie mają już miejsc ale jeśli to nie może czekać do jutra to mi umówi tą wizytę, ale ja nie skorzystałam bo przecież nie jest to nic poważnego, jutro znów zadzwonię:)
Nie raz byłam z dzieciakami tylko do osłuchania, lekarz mówił że wszystko ok ale jak tylko będzie cos mnie martwić to mam przyjść znowu.
Ja tak naprawdę nie mogę narzekać na lekarzy tutaj:)

Tynia a mi się wydaje że cos pomieszałaś z tymi domami:-p Co prawda ja już od dawna też się tym nie interesuję ale wiem na pewno że przez homehunter dają też domy z accentu, Dorota tak właśnie dostała:tak:
No i ja wogóle uważam, że z tymi wykupami to pic na wodę. Chyba w accencie jest tak, że dostajesz 1% zniżki za każdy pełny rok mieszkania u nich a max możesz mieć 40% po 40 latach, to wtedy to już trzeba mety na cmentarzu szukać:-D
 
Hej..Emilka przyprowadzona ze szkoly,obiad zjedzony teraz jeszcze pozmywam i mam wolne..no i jeszcze prasowanie pozniej:-(
michalina jak ja bym sie wybrala na piechote do rzeznika z bd3 to chyba bym umarla ze zmeczenia:-D
niektorzy lekarze troche dziwnie podchodza do chorych,Tobie powiedzial ze jezeli mala je i pije to jest ok..ale mozna czasami trafic na normalnych wiec sie nie zrazaj:tak:ale jest tak duzo chorych w Waszej przychodni ze nie chca Cie przyjac??? Pytam bo u mnie tak nie ma..za kazdym razem jak pojde to sie zarejestruje,chyba w kazdej przychodni jest inaczej..a flegamine mozesz kupic w polskim sklepie,bedziesz miala troche szybciej jak z PL:tak:
 
reklama
sylwia chyba pisalysmy w tym samym czasie:-Dcos podobnego napisalam do Ciebie:tak:
a z egzema to lepiej idz no jezeli jestes pewna ze to akurat to..moja Emilka tez sie drapala do krwi,dostawalam tutaj rozne masci i kremy ale niestety nie pomoglo:-(po jakims czasie skora zrobila ste straszna..normalnie jedna wielka plama,juz zalamana bylam i szkoda mi bylo dziecka..
w Pl pediarta mi powiedziala zebym zrobila testy na alergie..no i wyszlo ze jest uczulona na ziemniaka,marchew i jeszcze jakies pylki..no i maka pszenna..czyli chlebek z niej robiony odpada:-(teraz juz jest o niebo lepiej bo odstawilam to na co ma uczulenie..i jeszcze mi pediatra powiedziala ze nie mozna dziecka kapac w wannie codziennie,tylko prysznic a kapiel mozna raz w tygodniu a i to nie za dlugo..
a do mycia polecila Emilium,Oilatum..i wapno do picia..
ja jeszcze dostalam takie robione masci ale u nas juz bylo naprawde tragicznie.
 
Do góry