reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

hej :-)

hopsasanka fajnie, ze Niko robi takie postepy, to zawsze cieszy :tak: konsekwencja nei jest latwa, ale poplaca. A najgorszy bunt dwulatka dopero przed Toba :-D u na snei ma zwyczaju zajaczka, nawet w tym roku Luska nie dostala czekoladowego jaja, bo niestety troche jej popuscilismy rzed Swietami i codziennie zjadala troche czekoaldy az ja wysypalo od tego na calej buzi. Miala takie such eplamy i straszne rumience, wiec zakaz czekolady ;-)

kA-Mila mi tez tak wypadaly, garsciami, ale ja jestem do tego przyzwyczajona, zawsze mi wypadaja i dalej tyyyle ich jest :-p i gratulujemy przespanej nocy :tak:

friggia czy odpisali Ci juz z komuny? Ja dostalam na razie tylko odpowiedz na borgerservice, ze wniosek rozpatrzony i wysla mi szczegoly w liscie w dniu wyplaty, ale nie wiem, jaki maja dzien wyplaty, ciekawe czy ten sam dla wszystkich swiadczen? WIesz cos o tym? Bo u nas bornepenge wyplacaja 20, wiec moze boligstotte tez, ale juz mi sie skonczyla cieprliwosc na grzebanie w ich stronie :tak:

justynaj ja tez bym chciala juz urodzic.
Dzis bylam na usg, mialo byc tylko przez pochwe dl azlokalizowania lozyska, wiec nie zabtralam meza, bo co mu po ogladaniu lozyska, ale okazalo sie, ze mialam normalne przezbrzuszne, mierzenie, kreslanie polozenia i wagi dziecka, oraz plci. Na pewno jest chlopiec, glowka bardzo nisko, w pozycji wyjsciowej, waga juz ok 3 kg, ogolnie wszystko ok. Tylko szyjka zamknieta i dluga dalej na ponad 4 cm, wiec niestety, jeszcze naporod nie ma co sie szykowac :-p z Luska tez mi szyjka tak dlugo trzymala, ze musialam dostawac leki, zeby w ogole miec rozwarcie, mialam nadzieje, z etym razem pojdzie sprawniej, ehhh

We wtorek mam jeszcze wizyte u poloznej, ciekawe co mi powie nowego :p

buziaki dla Was
 
reklama
Hej :-)

My juz jestesmy w DK. Jakos nie moge sie do tego przyzwyczaic, nic mi sie nie chce i do tego ta pogoda... ale mam nadzieje, ze za chwile wszystko sie unormuje:tak:
U Nas swieta minely super, i ogolnie caly pobyt w PL. Dawno nie bylismy, wiec trzeba bylo nadrobic.;-)

Ka-mila Mi tez wypadaja bardzo wlosy. Bralam wczesniej tabletki, ale nic nie pomagaly, moze trzeba sprobowac takiego olejku, o ktorym pisze Friggia. Ja juz mam dosc tego wypadania, wszedzie sa moje wlosy. Musze poszukac takiego olejku.

Lulim Jeszcze troszke i przytulisz swojego maluszka, duzo juz Ci do porodu nie zostalo,czas zleci jak szalony:tak:
 
kaMila Dimi tez ostatnie 3 noce przespal bez pobudek :-D. Nie wiem dalej co robic z tym jedzeniem, poki co jeszcze nie radzi sobie z BLW, a jak chce ode mnie chleb, to daje mu pociamkac, no ale wczoraj skonczylo sie to wymiotami.

Lulim i justynaj Wasze bobaski pojawia sie lada dzien :-D.

Lulim Maz dostal informacje tylko, ze wniosek zostal rozpatrzony i szczegoly wysla poczta, czyli dokladnie to samo co u Was, ale czy i ile dostaniemy to niewiadomo. Mogloby to troche sprawniej dzialac ;-).

Tusienka Witaj ponownie! No pogoda nie dopisuje zbytnio, ale mimo wszystko wole jak co jakis czas pada, niz jak jest tak zimno i wieje jak ch....ra, bo tak przynajmniej idzie wyjsc pomiedzy jednym a drugim "opadem" ;-).

U nas dzis byla pielegniarka, zwarzyla i zmierzyla Dimka, wazy 10400g, mierzy 76cm, co czyli tyle co 10miesieczne dziecko, ale mimo, ze wymiary sa na najwyzszym centylu, to stosunek wagi do wzrostu jest idealnie posrodku. A najlepsze jest to, ze byla zdziwiona, ze ma juz 4 zeby, zajrzala mu w buzie i mowi "no no widze, jedynki", ja na to, ze nie, jedynki na dole, ale u gory dwojki, no i obie tak patrzymy,a tu jedynki gorne tez sie juz pojawily, wiec ma juz 6 zebow ;-). Na prawde spieszy mu sie do tacinego steak'a ;-).
Jutro musze przygotowac troszke jedzonka, bo tesciowie wpadaja z okazji urodzin meza, co nas bardzo zszokowalo, wpadna pewnie na godzinke w okolicach frokost, wiec trzeba przygotowac cos "kanapkowego" ;-). Ale ciesze sie, ze w koncu przyjada i zobacza Dimka.

Buziaki kochane

P.S. A odnosnie olejow, to wiem, ze mozna tez uzywac kokosowego do wlosow, takiego jaki znajdziecie w sklepie spozywczym :-)
 
Czesc Kobitki melduje sie jeszcze 2 w 1 i to bedzie jeszcze dlugo pewnie.choc dzis strasze mojego faceta skurczami. Pojawiaja sie regularnie w odstepach okolo 15 minut ale nie sa az tak bolesne, brzuch bardzo twardnieje i czasem mocniej zaboli. Ale zaloze sie ze to falszywy alarm.
Lulim tez masz czesto skurcze juz?
ja sie odezwe jak mi przejdzie troche bo musze chyba odpoczywac wiecej :-)
Anansie gdzie jestes, juz zaczynam sie bac,ze jak urodze to wogole nie bede miala czasu,zeby tu do Was wejsc;-)
 
hej :-)

Tusienka fakt, pogoda okropna, a szczescie Luska bardzo lubi, ubieramy ja cala przeciwdeszczowo i tapla sie w kaluzy :tak:
Ja to chyb aokropna matka jestem, bo zamiast marzyc, ze niedlugo przytule maluszka, to ja wlasnie marze, zeby go wyciagnac juz z tego brzucha i podrzucic na chwile do lozeczka:-D:-D

friggia czyli najwyrazniej taka jest procedura, ale ja sie ciesze, ze nie napisali, ze mamy doslac jeszcze milion innych zaswiadczen, tylko to co dolaczylam im wystarczylo :tak:

justynaj owszem, mam skurcze, jak duzo chodze, to potem brzuch mnie boli, az promieniuje na nogi i napina sie bardzo, ale nie regularnie, mam tak juz od wielu tygodni, wiec wczoraj na usg mialam nadzieje, ze uslysze, ze chodze juz z rozwarciem, ale nie dosc, ze nie, to na dodatek szyjke mam ciagle dluga na 41 mm, czyli w ogole nawet skracac sie nie zaczela.
Zobaczycie, ja rozpakuje sie ostatnia :eek:

Moja ciocia przyjezdza 24 kwietnia i ma zostac do 8 maja. Do tego czasu dzidziuch musi wyjsc :-D

buzka
 
Lulim ja tak samo mam rozne mysli,najpierw ze bym chciala juz urodzic, potem mysle sobie fajny taki spokoj jak dziecko nie placze i moge sie wyspac kiedy chce. i hormony mi wariuja, szybko sie denerwuje i szybko mi przechodzi, w domu to chyba sie mnie boja ostatnio bo schodza z drogi normalnie:-D
Do poloznej ide w srode i sama jestem ciekawa,czy wogole cos ta wizyta da, bo jakos nic nie wynosze z tych wizyt u poloznej poza tym, ze mnie pomierza i powaza. dowiedzialam sie ze w okolicach terminu jak bede chciala moge miec zrobiony masaz szyjki macicy jesli nie bedzie wogole zadnych postepow w jej dojrzewaniu.tak milalam zrobione z moja pierwsza ciaza i bardzo pomoglo. nie bardzo chce czekac do 42 tygodnia z porodem i zrobie wszystko co mozna by tylko nie przenosic za dlugo a moje wczorajsze skurcze to taki falszywy alarm byl, wiec nie licze na nic specjalnie

Lulim Fajnie by bylo jakbys urodzila w tym czasie co ciocia bedzie. ja z kolei troche martwie sie czy zdolamy zapewnic opieke mojej coreczce na czas porodu. ale musze byc dobrej myslie, ze komus bedzie pasowalo z naszych kilku mozliwych wariantow:-)

Friggia jak tam frokost z tesciami. ja dzis tez mialam niezapowiedziana wizyte tesciow na frokost ale akurat mielismy tez jesc no i chleb z pieca wyjmowalismy wlasnie:-) takze wszystko bylo bardzo na luzie;-)

Ciekawe jak tam Anansie i jej malenstwo

Acha porada dla wszystkich ciezarowek odnosnie skurczy w lydkach.mi pomaga silny strumien wody z prysznica przed spaniem na nogi, naprawde pomaga
no nic spijcie dobrze dziewczynki:-)
 
Czy u Was tez taka piękna pogoda? U mnie słońce dzisiaj zachęca by nie siedzieć w domu i już od rana pojechałam z Nikodemem rowerem do parku i na plac zabaw, co było super bo teraz mi pięknie śpi. Obiad już mam na szczęście zrobiony i teraz korzystam z chwili spokoju na porządki, bo wieczorem mają wpaść znajomi.

Pisałyście, że dzieci Wam ostatnio lepiej śpią - no więc chyba to za sprawą wiosny, bo ja ostatnich kilka nocy też dużo lepszych mam :-)

kA-Mila Mi też strasznie wypadały włosy i to na długo po urodzeniu Nikodema, ale zwróciłam wtedy bardziej uwagę na dietę - przede wszystkim więcej warzyw jadłam i tak jakoś się samo unormowało.

Lulim, Justynaj Wam to już wiaderka skurczy można wysyłać. Meldujecie się kochane jak tam postępy porodowe i wymieńcie się z kimś numerami telefonów byście w razie czego mogły nam przekazać radosne wieści jak tylko Wasze maluszki się pojawią!

Tusienka witaj z powrotem w DK :-) powrót do pourlopowej rzeczywistości zawsze chwile trwa.
friggia Dimek super Ci rośnie no i nieźle te ząbki mu idą. My pierwszego zęba mielismy dopiero w 10 miesiącu!
 
Jeszcze zapomniałam o tradycji Zajączka napisać. W moich stronach dzieciaki dostają od Zająca tylko słodkości, zabawek się nie kupuje, choć w tym roku Niko dostał zabawkę, bo on na razie nie je słodyczy - nie dajemy mu słodkiego, aż sam nie zacznie się dopraszać bo będzie widział jak inne dzieci jedzą. Kilka razy miał już styczność z czekoladą czy ciasteczkami i nie za bardzo mu smakowało, zawsze wypluwał, a na słodki smak to jest łasuch, bo miód, powidła, dżemy czy banany i inne słodkie owoce wcina, że uszy mu się trzęsą :tak:
 
justynaj Tesciowie posiedzieli 2 godzinki i tyle. W sumie to sa dla mnie obcy ludzie, ale moze i lepiej miec takie stosunki niz nadgorliwych tesciow, nie wiem.

hopsasanka Wycofuje sie ze stwierdzenia, ze Dimi lepiej spi, juz mu przeslo ;-). A dzisiaj wstal o 6. Mysle, ze jedna z jedynek nie do konca wyszla i go denerwuje.

No kobitki, za niedlugo pojawia nam sie nowe bobasy :-)
 
reklama
hej hej ;) witam po weekendzie ;)
jeśli chodzi o pogodę to u mnie właśnie wieje tak że łeb urywa a do tego na przemian pada grad albo śnieg z deszczem a po chwili słońce wychodzi... także fajnie jest.. nie ma to jak wiosna.. w zeszłym roku o tej porze o ile dobrze pamiętam to się opalaliśmy nad jeziorem... :-)

Tusienka witamy z powrotem w DK.. :) Jak tam Lenka??
friggia masz rację z teściami nadgorliwcami... :) No a waga Dimiego jest imponująca :-)masz co dźwigać.. Jaki rozmiar ubrań używa? Daniel już kończy 74 a powoli zaczyna 80..
ojj u nas te nocki różnie, choć nie mogę narzekać bo nawet coraz częściej Danielowi zdarza się przespać całą noc..
Co do karmienia to dzisiaj dałam mu na frokost (oprócz standardowej kaszki) røgbrød z masłem pokrojony w kosteczkę i wcinał aż mu się uszy trzęsły, chyba był zadowolony że w końcu sam może zabierać kawałki z talerzyka i wkładać sobie do buzi... próbowałaś dać Dimiemu malutkie kawałki? Daniel jak dostanie do ręki duży kawałek to nawpycha do buzi wszystko i potem się właśnie dławi...

Hopsasanka u nas podobnie z tą czekoladą, Kamila nie przepada, samo jakoś tak wyszło, nigdy jej nie zabranialiśmy.. inne słodycze lubi ale też nie na tyle żeby codziennie zjadała nie wiadomo jakie ilości... Natomiast niezbyt chętnie je owoce.. ogranicza się tylko do jabłek, winogron, ostatnio w końcu zaczęła jeść banany i cudem jest że zjadła kawałek pomarańcza..

LuLiM, justynaj
ciężkie chwile macie na końcówce.. ale już niedługo.. grono bobasów nam się tu powiększy choć Wy pewnie znikniecie na jakiś czas.. tak jak anansie.. ciekawe co u niej ??

a gdzie reszta nowych forumek?? pojawiły się i szybko znikły.. :)
 
Do góry