reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam wrażenie że płód nie reaguje na dźwięki

Dołączył(a)
3 Sierpień 2022
Postów
14
Hej! Jak jest z waszymi maluszkami w brzuszkach? Czujecie że reagują na dźwięki? Jestem w 28 tyg i moj mały nic sobie z nich nie robi, nie reaguje na szczekanie psa, nie reaguje na mój głos, w kinie tez nawet się nie ruszył... Zaczynam się martwić czy wszystko dobrze z jego słuchem :(
 
reklama
a zapytam tak wrost , może zbyt brutalnie ale ... : a jakiej reakcji oczekujesz ?
Że jak pies zaszczeka to dziecko się wystraszy i ci podskoczy ?
Że w kinie na komedii zacznie machać energicznie rączkami bo poczuje że masz dobry humor ?
To raczej tak nie działa 😉

Mój mały był aktywny o swojej stałej porze, między 16 a 20 . Przez cały dzień mogły się dziać dookoła mnie cuda na kiju i nic. Miesiąc przed porodem byłam na weselu. Co go to interesuje ? On ma tam w środku swój własny ,,wodny świat" .
 
Kochana, wsadz głowę pod wodę... Ile slyszysz? Bo dokładnie tyle słyszy Twój dzidziuś. Mój synek po 30tc potrafił tak przysnac, że ani stukanie w brzuch ani nic nie pomagało by go wybudzić. Także spokojnie... Nie stresuj się niepotrzebnie.
 
Dziecko w brzuchu nie slyszy co się dzieje na zewnątrz jak jest w brzuchu jak byś wsadziła głowę pod wodę to też nic byś nie słyszała więc nie spinaj się tak 🙂
chyba nie tak do końca. Słyszy głosy rodziców, muzykę i nawet inne odgłosy ale na nie nie reaguje. Zobaczysz, że noworodek też nie będzie zwracał uwagi na hałas przez pierwsze tyg życia.
 
Podczas mojej ciąży syn dwa razy zareagował na dzwieki: pierwszy raz, kiedy około 22 odpaliłam auto, a drugi raz, kiedy jechałam i dałam bardzo głośno radio. Momentalnie zaczął się energicznie ruszać, tak jakby nagle się przestraszył. Jak mówiłam, tylko dwa razy w ciągu całej ciąży. A teraz jako 10 mies niemowlak słuch ma tak dobry, że aż się czasem dziwię 😄
Twoje dziecko na pewno słyszy, ale nie okazuje reakcji. Musi? Wydaje mi się, że nie 😉 W drugiej dobie po narodzinach będzie miał badanie słuchu, zobaczysz, że wszystko będzie dobrze 😊
 
reklama
Myślę, że reakcja na dźwięki, która opisujesz, mogłaby się pojawić dopiero po 32 tc. Moje dziecko w brzuchu przestraszyło się raz: kiedy przejechał motor, a ja stałam przy ulicy. To było w okolicach 34 tc.
Najczęściej budzi się jak słyszy ruchy moich jelit 😂
Dziecko na pewno słyszy dźwięki z zewnątrz, ale przygluszone. 😀 jest do nich przyzwyczajone, bo w brzuchu nie ma absolutnej ciszy - bicie serca, szumy, wspomniane dźwięki jelit.
 
reklama
Do góry