reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mały obwód głowy płodu

Dołączył(a)
29 Czerwiec 2017
Postów
4
Dziewczyny pomocy!!! Jestem w 31tc,wczoraj na USG mój ginekolog stwierdził że głowa płodu jest mniejsza od innych części ciała. Może któraś z Was też tak miała, proszę o podzielenie się spostrzeżeniami. Poczytałam w internecie i chyba zaraz oszaleje :( Podaje wyniki usg:
31tc, waga płodu 1700, BPD 7,38 co odpowiada 29w4d
HC 27,85 co odpowiada 30w3d
AC 27,74 co odpowiada 31w6d
FL 5.93 co odpowiada 30w6d
HL 5.54 co odpowiada 32w1d
 
reklama
Rozwiązanie
Takie odchylenia traktuje się za normę. Moja córcia też miała na USG mniejsza głowę (po 30 tc o około 2 tyg do tyłu), ale u nas na badaniach prenatalnych było podwyższone ryzyko zespołu Edwardsa więc ja bardzo panikowałam. I faktycznie urodziła się z główką malutką (32cm), ale cała była mała i łatwo było urodzić. Jest zdrowa i fantastyczna
reklama
Kochane, trochę sie uspokoiłam. Potwierdził że obwód mniejszy od reszty ale nie są to duże odchylenia. Każde dziecko rośnie inaczej, może być to też wina ułożenia dziecka i wychodzi taki wymiar. Mam się nie przejmować i powtórzyć badanie za dwa tygodnie.
Ma racje :) nie ma czym sie stresowac na zapas :) stres tylko szkodzi dziecku, bedzie dobrze [emoji106]

 
Pewnie ze wina ulozenia kazde dziecko jest inne nie ma takich samych ludzi.
Od ktoregos tygodnia kazde rosnie inaczej a usg to tylko maszyna;)
Takie wymiary jej zakodowali i jak jakies dziecko wieksze czy mniejsze to juz pokazuje inny tydzien;)
 
Takie odchylenia traktuje się za normę. Moja córcia też miała na USG mniejsza głowę (po 30 tc o około 2 tyg do tyłu), ale u nas na badaniach prenatalnych było podwyższone ryzyko zespołu Edwardsa więc ja bardzo panikowałam. I faktycznie urodziła się z główką malutką (32cm), ale cała była mała i łatwo było urodzić. Jest zdrowa i fantastyczna
 
Rozwiązanie
Do góry