reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek gorzej spi w nocy

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witajcie kochane mamuski.
Odkad moj synek skonczyl 3 miesiace zaczol sie budzic raz w nocy (w zasadzie to juz nad ranem) miedzy 4 a 6 rano, dostawal butle i szedl dalej spac do 8.30-9.00 a od 2 tygodni budzi sie o 2 w nocy i pozniej o 7 juz na dzien. Ciekawa jestem czy wasze maluszki tez mialy taka zmiane w spaniu (pediatra mi powiedziala ze moj synek jest teraz w skoku rozwojowym i to moze dlatego. Tylko on juz wczesniej byl w skokach rozwojowych ale spanie mu sie nie zmienialo...)

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Poczytaj sobie o skokach rozwojowych niemowlęcia, zgadzam się z twoim pediatrą. U nas było podobnie, że kiedy mi się wydawało, że córka tak pięknie przesypia noce to w którymś momencie przestała, ale po kilku tygodniach wróciła do poprzedniego rytmu. Dużo wrażeń mają maluszki w tych pierwszych miesiącach życia;)
 
Przyzwyczaj sie :) Niemowleta tak maja caly czas. Kiedy juz bedziesz myslala, ze jest jakis schemat tego jak spi i je nastepnego dnia wszystko sie pozmienia. Sa skoki rozwojowe, regresy senne, zęby...

Moj ma 8 miesiecy. Jako noworodek spał w dzień, nie spł w nocy. Potem zaczął przesypiać noce przez krótki czas. Potem zaczął notorycznie się budzić o 21 i nie spał do północy. Potem notoryczne przewracanie sie na brzuch i przez to nie mogl zasnac wieczorem i budzil sie co godzine w nocy. Potem regularne pobudki 4-5 rano, protesty przy drzemkach. Cały czas cos :)

Według mnie w takich chwilach trzeba zachowac konsekwencje tego jak sie dziecko uklada do snu, mniej wiecej stale pory kladzenia spac itd.
 
Moj synek chodzi spac codziennie o 19.30 i staram sie go nauczyc zeby sam zasypial. Daje mu butle, po zjedzeniu klade go do lozeczka, smoczek przytulasek buzi i wychodze. Zazwyczaj zajmuje mu jakies 10-15min zeby zasnac

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj 2 mc synek wstaje o 4 rano. Je i juz nie śpi tylko marudzi tak do 5-6 budzi swoja siostre i idzi spac a ja chodzę na rzesach. Chciaa bym zeby pospal do 7.
 
Moj synek chodzi spac codziennie o 19.30 i staram sie go nauczyc zeby sam zasypial. Daje mu butle, po zjedzeniu klade go do lozeczka, smoczek przytulasek buzi i wychodze. Zazwyczaj zajmuje mu jakies 10-15min zeby zasnac

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom

Dokladnie taka sama procedura u mnie :)

Moj na chwile obecna budzi sie pare razy w nocy, bo wedruje po calym lozeczku i czesto albo puknie glowa w szczebelki albo przebudzi sie w niewygodnej pozycji.
 
Mój nie miał zmian w spaniu. Do 20 miesiąca usypial o 18 i pil co 2 godziny rano wstawal o 6 zmianę było widać tylko jak ząb wychodził bo wtedy budził się co godzinę. Od 2 miesięcy chodzi spać ok 19 i pije o 22,1,4 i wstaje 6.30,7 więc już czuje że śpię☺
 
Każdy skok dziecko może przechodzić inaczej. Jeden przejdzie bez echa a przy innym może być marudny. Nie ma reguły. A jak się budzi w nocy to dajesz mu jeść?
 
reklama

Podobne tematy

Do góry