reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

Hej, jestem nowa i dołączam do wątku, dzisiaj jesteśmy 5 tyg+5 dni :) Jest to moja druga ciaza, pierwsza zakonczyla się poronieniem. Boję się każdego dnia. A oprocz bolu sutkow nie odczuwam żadnych objawow i to mnie martwi. Chcialabym leżeć przy wc, wtedy cieszylabym się że jest wszystko tak jak powinno.
 
reklama
Hej, jestem nowa i dołączam do wątku, dzisiaj jesteśmy 5 tyg+5 dni :) Jest to moja druga ciaza, pierwsza zakonczyla się poronieniem. Boję się każdego dnia. A oprocz bolu sutkow nie odczuwam żadnych objawow i to mnie martwi. Chcialabym leżeć przy wc, wtedy cieszylabym się że jest wszystko tak jak powinno.
Jeszcze dodam, że pierwszą wizytę miałam 5+2 i było widać piękny pecherzyk zoltkowy i formujący się obok zarodeczek. Następna wizyta 30.09 żeby potwierdzić żywą ciąże. Beta w 5+1 była 4600 i juz wiecej nie mam zamiaru badac ze wzgledu na wczesniejsze doswiadczenia.
 
Super! Gratuluje! Który to tydzień?

Pytam, bo idę w środę, 5+4 i nie wiem czy się nastawiać na cokolwiek :D Beta w sobotę 6100 (dziś robiłam przyrost, więc zobaczymy), ale na serce pewnie jeszcze za wcześnie.
Wszystko zależy od sprzętu i układu dzidziusia. Ja w ciąży z córką na pierwszym USG takim awaryjnym byłam w 5+4 i już widziałam wtedy serduszko. Generalnie w okolicy 7 TC już powinno być widoczne serduszko bez problemu.
 
A czemu? Nie lepiej zacząć od nieinwazyjnych? Jaka macie historie ze chcecie amnio?

Ja mam za darmo w moim mieście PAPPa ale przez sks zastanawiam się nad NIFTY. Zobaczymy :)
Nie mam historii, ale też nie mam żadnych badań robionych, bo staram się o dziecko 1 raz i w pierwszym cyklu biochemiczna (ale poroniona z terminem okresu, na bardzo wczesnym etapie), a teraz w czwartym się udało, więc nigdy nie robiłam badania np kardiotypu. Dodatkowo wiek podnosi ryzyko.

Nie jestem pewna, czy pójdziemy w kierunku amnio, czy zrobimy wcześniej NIFTY, albo inne badanie nieinwazyjne, ale nie dają one 100% pewności, a my sprawę terminacji ciąży, jesli będą wady genetyczne przegadaliśmy jeszcze przed śubem i jesteśmy w tym bardzo jednomyśni. Więc lepiej dla wszystkich, żeby mieć pewność jak najszybciej. Jeśli PAPPa wyjdzie dobrze, to pewnie zrobimy nieinwazyjne badania, jeśli źle, to pewnie od razu amnio.
 
reklama
Do góry