reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Hej Kochane mam pytanie,

U mnie obecnie 15 tc. Po pierwsze czy Wam już minęły pierwsze objawy? Mam okropna Awersje do mięsa, szczególnie wieprzoweho i nie wiem czy to mi minie, nawet lodówki nie mogę otworzyć, bo mi śmierdzi 😢

Drugie pytanie,

W poprzedniej ciąży dziecko miało wadę genetyczna. Teraz badania prenatalne wyszły perfekcyjne beta 1.3 MoM pappa 1.07 MoM badanie USG tak samo piękne. Mimo wszystko genetyk stwierdziła, że mam złe wyniki krwi i powinnam zrobić amniopunkcje. Intuicyjnie czuje, że nie powinnam jej robić i wszystko jest dobrze. Ale zastanawiam się nad testami NIPTy. Nie wiem czy wydawać pieniądze (niemałe z resztą jak chyba wiecie) czy zaufać intuicji i nie robić nic. Bo gdzieś z tyłu głowy tam jest kwestia obawy, ale z drugiej strony czuje, że wszystko jest dobrze

Całuję
N
Ja zrobiłam nifty pro i nie żałuję... Bardzo się cieszę, wiem że mam zdrowego maluszka... Ja bym zrobiła przed amniopunkcja, ale ja w otoczeniu mam za dużo przypadków poronień i komplikacji z ciążami po amniopunkcji... Niby podnosi tylko o 1% ryzyko, ale jak ktoś ma już wysokie ryzyko poronienia to po co je dodatkowo podnosić?

Ja na amniopunkcję bym się zdecydowała gdyby na nifty wyszły bardzo wysokie prawdopodobieństwa kilku chorób lub takie gdzie i tak kończy się śmiercią dziecka...

Ale już mam prawdopodobieństwa 1:kilku mld (nawet nie mln czy tys)

Tu dziewczyny na forum też miały wysokie prawdopodobieństwa z pappy, a nifty tego kompletnie nie potwierdziło (ja nawet pappy nie robiłam)

A zdecydowałam się na nifty pro ze względu na ubezpieczenie i chyba najszerszy pakiet wykrywanych chorób
 
reklama
Ja zrobiłam nifty pro i nie żałuję... Bardzo się cieszę, wiem że mam zdrowego maluszka... Ja bym zrobiła przed amniopunkcja, ale ja w otoczeniu mam za dużo przypadków poronień i komplikacji z ciążami po amniopunkcji... Niby podnosi tylko o 1% ryzyko, ale jak ktoś ma już wysokie ryzyko poronienia to po co je dodatkowo podnosić?

Ja na amniopunkcję bym się zdecydowała gdyby na nifty wyszły bardzo wysokie prawdopodobieństwa kilku chorób lub takie gdzie i tak kończy się śmiercią dziecka...

Ale już mam prawdopodobieństwa 1:kilku mld (nawet nie mln czy tys)

Tu dziewczyny na forum też miały wysokie prawdopodobieństwa z pappy, a nifty tego kompletnie nie potwierdziło (ja nawet pappy nie robiłam)

A zdecydowałam się na nifty pro ze względu na ubezpieczenie i chyba najszerszy pakiet wykrywanych chorób
No ja bardziej myślałam o SANCO, bo wykrywa nawet 430 zmian w chromosomach. Chyba też się zdecyduje, żeby nic mnie tam z tyłu głowy nie drapało. Dziękuję 😊
 
Czasami nie ma powiadomień... Jak nie mam to i tak wchodzę tam co jakiś czas a później powiadomienia znów się pojawiają normalnie 🤷🏼‍♀️ nie wiem o co chodzi ale od zawsze mam taki problem
 
reklama
Do góry