reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Nie wykonywałam, dlatego piszę, że czytałam że na wyniki amniopunkcji czeka się długo...

Teraz zdecydowałam się na nifty... Lekarz któremu dziś powiedziałam, że robię nifty zamiast pappa (zapytał czy już się umówiłam na genetyczne USG z testem pappa) stwierdził, że "świetnie, a nawet lepiej".

Zdecydowanie nie chciałabym robić amniopunkcji - jednak ten +1% po 15tc, a nawet +2% przed 15tc to i tak sporo - przy tym, że moja ciąża już jest "Wysokiego Ryzyka"...

A koleżance po amniopunkcji w zaawansowanej już ciąży zaczęły się dopiero problemy i skończyło się pilną cesarką i młody był wcześniakiem - nie było wiadomo, czy przeżyje...
Dlatego wolę wydać 2400zl. Mój spokój i szansa na prawidłowy rozwój dziecka jest bezcenna.
 
reklama
Hej dziewczyny,jestem w 13tygodniu ciazy ,w nocy dostalam goraczki 38.6...ktora wciaz sie utrzymuje....napisalam juz do lekarza prowadzacego ale czekam na kontskt. Czy ktoras z Was cos brala na goraczke w podobnym okresie ciazy?
 
Hej dziewczyny,jestem w 13tygodniu ciazy ,w nocy dostalam goraczki 38.6...ktora wciaz sie utrzymuje....napisalam juz do lekarza prowadzacego ale czekam na kontskt. Czy ktoras z Was cos brala na goraczke w podobnym okresie ciazy?
Cześć 🙂 W drugiej ciazy, na samym początku - gdzieś okolo6-8tc bylam chora i lekarz kazał mi brać paracetamol jeśli gorączka będzie powyżej 38.5
 
Hej dziewczyny,jestem w 13tygodniu ciazy ,w nocy dostalam goraczki 38.6...ktora wciaz sie utrzymuje....napisalam juz do lekarza prowadzacego ale czekam na kontskt. Czy ktoras z Was cos brala na goraczke w podobnym okresie ciazy?
Apap. Ja ok 15 tc w tamtej ciąży miałam ponad 39 stopni lekarz kazał wziąć Apap i przyjść wieczorem na wizytę i dał amotaks
 
Hej dziewczyny,jestem w 13tygodniu ciazy ,w nocy dostalam goraczki 38.6...ktora wciaz sie utrzymuje....napisalam juz do lekarza prowadzacego ale czekam na kontskt. Czy ktoras z Was cos brala na goraczke w podobnym okresie ciazy?
Taka gorączkę już zbijaj apapem, jeśli jedna/dwie tabletki nie pomogą, to kolejne po kilku godzinach, myśle ze lepiej zbijać od razu niż czekac az przejdzie, bo to może długo potrwać
 
Hej dziewczyny,jestem w 13tygodniu ciazy ,w nocy dostalam goraczki 38.6...ktora wciaz sie utrzymuje....napisalam juz do lekarza prowadzacego ale czekam na kontskt. Czy ktoras z Was cos brala na goraczke w podobnym okresie ciazy?
Weź paracetamol, tak jak dziewczyny mówiły. Nie częściej niż co 6 godzin 1, max 2 tabl. Pij dużo ciepłych herbat, najlepiej owocowych, albo imbir z cytryną i miodem. Porządnie wypocznij. Jak do jutra Ci się nie polepszy, najlepiej, żeby ZOBACZYŁ Cię lekarz. Jakieś inne objawy poza gorączką?
 
Weź paracetamol, tak jak dziewczyny mówiły. Nie częściej niż co 6 godzin 1, max 2 tabl. Pij dużo ciepłych herbat, najlepiej owocowych, albo imbir z cytryną i miodem. Porządnie wypocznij. Jak do jutra Ci się nie polepszy, najlepiej, żeby ZOBACZYŁ Cię lekarz. Jakieś inne objawy poza gorączką?
Poza goraczja bol kosci i glowy,wyglada na jakies przeziebienie/ grype....
 
reklama
Witam jestem w 27tc robiłam ostatnio obciążenia glukozy 75g mój wynik to na czczo 93 po godzinie 131po dwóch godzinach 122 czy wynik jest prawidłowy czy to już cukrzyca lekarz w następnym tygodniu 🙂
 
Do góry