reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe maluszki, nasze wątpliwości i radości(pielęgnacja i higiena)

reklama
Powiedźcie mi czy u Waszych maluszków zdarza się że przeskakują jakby stawy,bo u naszego szkrabka to czesto cos przeskakuje a to w nozce, nawet przy lopatkach, raczkach czy dloniach samych...nie sprawia mu to zadnego bolu bo nawet nie reaguje na to,ale ja czasem mam wrazenie i sie boje zeby cos nie chrupnelo i sie nie zlamalo...moze niedobor wapnia czy jakichs soli mineralnych ?
 
Przy obcinaniu pazurkow u nozek proponuje polozyc maluszka na brzuszku (najlepiej na przewijaku-glowka w strone sciany) stanac za nim, podniesc nozke i obcinac. wiem ze u wielu osob ten sposob sie sprawdza.
p.s. my obcinamy nozyczkami
p.s. u nas cos tam czasem strzela, przeskakuje ale to w roznych miejscach, jak masz watpliwosci to polecam zapytac lekarza, bedzie najpewniej...
 
jak pediatry spytalam, to oczywiscie uslyszalam slynne już zdanie ktore doprowadza mnie do szewskiej pasji ! ;) " tak może być..." moze jak stawy im dojrzeja to i mniej bedzie strzelania...bo to ze mi ze starosci to inna sprawa ;):D
 
Lence ostatnio odparzyła się pipka.
Kiedyś odparzała nam się pupcia, ale tylko na samym początku, wtedy zawsze pomagał mi sudocrem. Teraz smaruję sudocremem, kremami z innych firm, próbuję zasypką i w sumie jest coraz gorzej.
Nie wiem, czy pieluch nie zmienić. Używamy biedronkowych i może skóra przestała je tolerować :sorry:.
 
reklama
lwiapaszczko my też w dzień używamy biedronkowych i też kiedyś odparzyła się lenusi pupcia. przez ten czas stosowaliśmy pampersy, dużo wietrzyliśmy i szybko było ok.
 
Do góry