reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Magnez

reklama
witam czy któraś z was w ciąży z powodu niedoboru magnezu miała objawy depresyjne i lękowe ?
Suplementacja magnezu może pomóc na nastrój, ale nie jest powiedziane, że objawy znikną, bo przyczyny mogą być jeszcze gdzieś indziej. Magnez warto zażywać również ze względu na macicę oraz pracę serca w ciąży - niedobór generalnie jest niekorzystny.
 
Suplementacja magnezu może pomóc na nastrój, ale nie jest powiedziane, że objawy znikną, bo przyczyny mogą być jeszcze gdzieś indziej. Magnez warto zażywać również ze względu na macicę oraz pracę serca w ciąży - niedobór generalnie jest niekorzystny.
Jestem w pierwszym trymestrze i biorę witaminy ale tam właśnie nie ma magnezu w składzie a jestem niespokojna nie umiem spać itp
 
Biorę te witami i dokupiłam sobie magnez dodatkowo
 

Załączniki

  • IMG_0677.jpeg
    IMG_0677.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 14
  • IMG_0678.jpeg
    IMG_0678.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 16
Jestem w pierwszym trymestrze i biorę witaminy ale tam właśnie nie ma magnezu w składzie a jestem niespokojna nie umiem spać itp
Magnez lepiej brać osobno niż razem z witaminami (w trakcie innego posiłku). Możesz jeszcze porozmawiać ze swoim lekarzem, czy zgodziłby się, żebyś piła słabą melisę
 
Jestem w pierwszym trymestrze i biorę witaminy ale tam właśnie nie ma magnezu w składzie a jestem niespokojna nie umiem spać itp
A wiesz na pewno, że masz niedobór magnezu? Zbadaj, a dopiero potem bierz, bo też niewiadomo jaka dawka itd. Oprócz tego najlepiej sprawdzić czy jakiś suplement ma jednak status leku, bo wtedy ma udowodnione działanie (np w ciąży bezpieczny jest A.s.pa.r.g.i.n, zawiera jeszcze potas i jest lekiem). Poza tym zrób przegląd swojego sposobu odżywiania, bo na niedobory mocno też to wpływa.

Takie objawy ze spaniem i niespokojnością w nocy miałam, gdy wykryłam niedobór b12. Inne rzeczy były w normie, dlatego winię za to właśnie braki w tej witaminie. Być może stres i praca w godzinach nocnych się do tego przyczyniły, ale miałam wtedy spory niedobór, a zupełnie bez tych typowych objawów neurologicznych. Później doczytałam, ze właśnie braki wit z grupy B mogą coś takiego też powodować. Nawet właśnie stany depresyjne. Dlatego warto może jeszcze zbadać poziom tej witaminy, poza oczywiście podstawowymi i np wit d3 oraz żelazem...

W ciąży byłabym ostrożna i wyniki warto konsultować z lekarzem, ale nie wiem, czy ginekolog będzie miał te wiedzę - nie musi. Udałabym się może do dobrego internisty albo dietetyka, żeby rozpisali suplementy. Wiem, że można sobie brać co się chce, ale lepiej żeby jednak przy niedoborze było to sensowne, bo nie wszystko niestety dostępne ma dobrą wchłanialność.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aspar.gin ma mało magnezu, on jest bardziej dla uzupełnienia potasu.

Ten chelat magnezu Mama kiedyś brałam i wydaje mi się, że działał, ale zgadzam się z @martimo że bardziej godne zaufania są leki OTC, np. magne b6 forte lub magne.far b6 forte.

@Magdalena1909 porozmawiaj z ginekologiem o dawkach, o rozszerzonych badaniach
 
Do góry