reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina dopochwowa a podjęzykowa

Wiola35*

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2020
Postów
220
Cześć dziewczyny. Jestem w ciąży w 22 tyg, przyjmuje luteinę dopochwową. Niestety po niej czuję podrażnienie i zastanawiałam się czy ta luteina w wersji podjęzykowej się czymś różni. Lekarz mówił że po luteinie niestety podrażnienia mogą być, ja przyjmuje 2x1 dawka 100mg. Czy którejś z Was lekarz zmieniał może formę przyjmowania luteiny?
 
reklama
A może zasugeruj stosowanie naprzemienne? Jeden dzień dopochwowo, drugi - po język?
Mój lekarz (ponoc dobry) preferuje podjęzykowa luteinę i twiwrdzi, że wchłanialność jest na podobnym poziomie. Zmienił mi dawkę z 2x100 dopochwowo na 3x50,ale dziś powiedział, że jeśli moja 'głowa czuję niepokoj' to mogę brać podjezykowo 2x100. Wg ulotki podjezykowo bierze się 3-4x100 w celu zapobiegania poronieniom (taki cel u mnie). Już sama nie wiem. Przekonał mnie z tą wchłanialnością, ale potem czytam tutaj i w innych miejscach, że wchłanialność gorsza. No i już coś przybakiwal przez telefon, że po 12 tc odstawia się i złapał się za głowę, jak powiedziałam, że brałam bez przerwy do 36 tc w 1.donoszonej ciąży....
 
reklama
Mój lekarz (ponoc dobry) preferuje podjęzykowa luteinę i twiwrdzi, że wchłanialność jest na podobnym poziomie. Zmienił mi dawkę z 2x100 dopochwowo na 3x50,ale dziś powiedział, że jeśli moja 'głowa czuję niepokoj' to mogę brać podjezykowo 2x100. Wg ulotki podjezykowo bierze się 3-4x100 w celu zapobiegania poronieniom (taki cel u mnie). Już sama nie wiem. Przekonał mnie z tą wchłanialnością, ale potem czytam tutaj i w innych miejscach, że wchłanialność gorsza. No i już coś przybakiwal przez telefon, że po 12 tc odstawia się i złapał się za głowę, jak powiedziałam, że brałam bez przerwy do 36 tc w 1.donoszonej ciąży....
Bo po 1 trym nie było przesłanek, żeby brać. Chcociaz wg ulotki przy zapobieganiu poronieniom bierze się do 18-20 tc
 
Do góry