reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina dopochwowa a podjęzykowa

Wiola35*

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Czerwiec 2020
Postów
220
Cześć dziewczyny. Jestem w ciąży w 22 tyg, przyjmuje luteinę dopochwową. Niestety po niej czuję podrażnienie i zastanawiałam się czy ta luteina w wersji podjęzykowej się czymś różni. Lekarz mówił że po luteinie niestety podrażnienia mogą być, ja przyjmuje 2x1 dawka 100mg. Czy którejś z Was lekarz zmieniał może formę przyjmowania luteiny?
 
reklama
A ja słyszałam, że stosując dopochwowo ona dodatkowo działa na szyjkę. Dodatkowo większość badań dotyczy przyjmowania jej dopochwowo, ze względu że przyjmowana doustnie gorzej się wchłania (i obciąża nerki i wątrobę)
 
A ja słyszałam, że stosując dopochwowo ona dodatkowo działa na szyjkę. Dodatkowo większość badań dotyczy przyjmowania jej dopochwowo, ze względu że przyjmowana doustnie gorzej się wchłania (i obciąża nerki i wątrobę)
Tak masz rację apropo szyjki, ja mam pessar i ginekolog jeszcze dodatkowo ta luteinę zalecił. Problem w tym, że powoduje u mnie podrażnienie i dyskomfort. Jakiś czas temu odstawiłam ją na 2 dni i odrazu było znacznie lepiej więc stwierdziłam że to pewnie ona drażni. Stosuje ja nadal, ale jest ciężko. Liczę na to że gin mi jednak zmieni.
 
reklama
Tak masz rację apropo szyjki, ja mam pessar i ginekolog jeszcze dodatkowo ta luteinę zalecił. Problem w tym, że powoduje u mnie podrażnienie i dyskomfort. Jakiś czas temu odstawiłam ją na 2 dni i odrazu było znacznie lepiej więc stwierdziłam że to pewnie ona drażni. Stosuje ja nadal, ale jest ciężko. Liczę na to że gin mi jednak zmieni.
Hej, czy zmieniłas wtedy luteina na podjęzykowe? Ja jestem w 9 tc i mój lekarz nie lubi tej dopochwowej, przepisal mi doustna, której nie chciałam brax, ale dzisiaj czuję tak silne pieczenie sromu, że chyba zdecyduje się... Tyle że dopochwowo brałam 2x100 a teraz mam brać 3x50. Jak że skutecznością?
 
reklama
Do góry