reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujace

Dołączył(a)
1 Grudzień 2021
Postów
12
Witam. Czy ktoś był w takiej sytuacji i może opowiedzieć jak to się skończyło? W 16 tc lekarz stwierdził łożysko przodujace mówiąc tylko że mogą wystąpić krwawienia po 30 tc i że cięcie może być trudniejsze ale że łożysko powinno się jeszcze podnieść bo zazwyczaj tak się dzieje , w 19tc poszłam do drugiego lekarza który stwierdził że łożysko jest przodujace i raczej już się nie podniesie bo jest z kazdej strony ...przyrosniete ,nie do konca wiem o co mu chodzilo z przyrosnietym ale tez nie dopytylam bo nie mogłam już się skupić na tym co mówi, wcześniej naczytalam się dużo o lozyskach przodujacych i po prostu się zaczęłam bać. Sam tez nie zaczął mówić o ryzyku dopiero jak zapytałam to powiedział że w razie skurczy czy jakiegokolwiek bólu brać nospe, zero współżycia i raczej wypoczywać a w razie krwawien jechac do szpitala i że od następnej wizyty za 4 tyg włączymy leki rozkurczowe i antybiotyki do pochwy .. I jeśli będzie wszystko dobrze przebiegało to 2 tyg przed terminem do szpitala ( mam nadzieję że tylko 2 bo mam w domu roczniaka i to bylaby nasza pierwsza rozłąka :( ) A poród na leniucha czyli cesarka za bardzo nie był przejęty a ja jak wspomniałam naczytalam się trochę i strasznie się stresuje. Stąd też pytanie do pan które miały podobna sytuację jak to wyglądało, ile czasu spędzilyscie w szpitalu i jak przeszla cesarka czy był jakiś krwotok ? Z tego co wyczytalam to wszędzie artykuły jakby podczas cc z tym lozyskiem życie musieli ratować strasznie się stresuje.
 
reklama
Wybierz lekarza, któremu zaufasz i z nim porozmawiaj o swoich obawach, to że ktoś tak czy podobnie miał nie da Ci nic.
A! I proszę nie nazywaj CC "na leniucha" bo to jest bardzo krzywdzące i bolesne a często nie jest wyborem i uwierz - niejedna by chciała urodzić sn ale się nie da...
 
Wybierz lekarza, któremu zaufasz i z nim porozmawiaj o swoich obawach, to że ktoś tak czy podobnie miał nie da Ci nic.
A! I proszę nie nazywaj CC "na leniucha" bo to jest bardzo krzywdzące i bolesne a często nie jest wyborem i uwierz - niejedna by chciała urodzić sn ale się nie da...
Myślałam że po to jest to forum aby np wymieniać się doświadczeniami jeśli ktoś miał tak czy podobnie i opiszę jak to wszystko przeszedł to już ja wiem czy coś mi to da lub nie bo inaczej bym tu nie pisała ;).
A ' na leniucha ' opisywałam sytuację i słowa lekarza ale wiem że to tylko powiedzenie, sama przeszłam cesarskie cięcie mimo wielu godzin porodu nie udało się sn i wiem że cc to wcale nie jest leniuchowanie 😂
 
Ja od 8 tygodnia byłam przygotowywana na łożysko przodujące (u mnie brzeznie przodujące), do 20tc krwawienia i plamienia..
Dowiedziałam się wszystkiego - każde łożysko przodujące jest bezwzględnym wskazaniem do cc- moja Pani doktor twierdziła, ze nie ma innej możliwości. U mnie się podnosi (baaardzo powoli, być może zostanie bocznie przodującym), więc ryzyko jest mniejsze..
Generalnie na wszystko trzeba uważać, u nas też zero seksu, każda większą aktywności powodowała krwawienia.. Teraz kończę 24 tydzien, sytuacja się delikatnie ustabilizowała. Jeśli masz łożysko centralnie przodujące, czyli jeśli łożysko zakrywa ujscie to szanse na podniesienie są rzeczywiście mniejsze.. Ale moja lekarka twierdzi,że dopiero po badaniu prenatalnym 3 trymestru da się to określić na pewno..
Jeśli będziesz mieć cc to procedura standardowa, nie będziesz długo w szpitalu o ile nie będzie komplikacji. Moja koleżanka wyszła 4 dnia po cc.
 
Poczekaj na pionizjacje, gojenie sie rany i ogarnianie w tym wszystkim dzieci to zobaczysz jakie to jest na leniucha
Aż tak zabolało
Poczekaj na pionizjacje, gojenie sie rany i ogarnianie w tym wszystkim dzieci to zobaczysz jakie to

Poczekaj na pionizjacje, gojenie sie rany i ogarnianie w tym wszystkim dzieci to zobaczysz jakie to jest na leniucha
Tak się składa że wszystko przeszłam. I jak już napisałam opisywalam sytuację i napisałam słowa lekarza nie wiedząc że kogoś może az tak zabolec zwykłe powiedzenie , skoro ja wiem co to znaczy cc i że to nie jest żadne lenistwo a poród to się nie bulwersuje o to bo to jest po prostu logiczne że poród to poród czy sn czy cc... akurat sama bym chciała sn ale niestety nie mogę i nie mogłam . Więc proszę aby się skupić bardziej na tym poście niż na tych zwyczajnych nic nie znaczących słowach lekarza odnośnie porodu ' na leniucha '...
 
reklama
Lekarzowi pewnie chodziło, że omijają taką osobę skurcze, bóle podczas całego porodu sn itp. nie myślał o tym, że po operacji różnie się to znosi. Zresztą jedni fajnie znoszą, inni gorzej, to już kwestia indywidualna.
Co do samego łożyska przodującego, to leżałam z dziewczyną, która takie łożysko posiadała, była w 22 TC, miała krwawienia i leżała tydzień w szpitalu, po tygodniu lekko się łożysko podniosło, ale miała nakaz leżenia, dużo magnezu i luteinę.
 
Do góry