reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2012

kemyt lepiej późno niż wcale, co nie? nadrobimy:tak: fajnie, że możesz pracowac w domku. Chociaż przyznam się, że ja wychodząc do pracy odpoczywam psychicznie. Mam spokojne dziecko, ale siedzenie w domu od roku robi swoje. A starszy synek ile ma latek? Chyba malutki skoro pocina do żłobka?:)

optimistic
hejka:-) a Bartuś jak się sprawuje? Pochwal się coś:tak::tak: u nas też zęby zakopane glęboko, ale spokojnie, na każde przyjdzie czas;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczyny :) Moja tez wciaz nie ma zabkow a slini sie tez tak od 2-3 miesiecy i wszystko probuje gryzc. Moja to taki maly nerwusek, do 5 miesiaca dala nam popalic oj dala:wściekła/y: ciagle sie wsciekala, krzyczala nie bylo chwili spokoju, teraz powoli sie uspokaja, no i przez pol roku w ogole nie chciala smoczka, z dwa tygodnie temu jeszcze raz sprobowalismy jej dac i zalapala , przez to tez jest spokojniejsza. Do pracy wracam w marcu, tez mamy kredyt na mieszkanie do splacenia wiec powrot do pracy to mus :-(
 
Paprotna, Bartuś jest w miare grzecznym chłopcem, jedyny problem to chyba słabe przybieranie na wadze właściwie z niewiadomego powodu, moze po prostu tak ma, do niedawna karmiony piersią, teram MM i zupki, deserki owocowe, kaszki. Niestety nie znosi leżeć na brzuchu, obrócił się kilka razy z pleców na brzuch i ani myśli tego powtarzać :( za to chetnie by siedział, a najpardziej lubi sprężynować na nożkach, ale unikamy tego bo chyba trochę za wcześnie.
Ja niestety wróciłam już do pracy, ale na 4 godziny, reszte pracy wykonuje w domu, więc ta rozłąka jest do zniesienia, Bartusiem zajmuje sie w tym czasie jego ciocia. Na ząbki czekamy cierpliwie, bardziej sie martwie brakiem tych obrotów, aczkolwiek pediatra niczego niepokojącego się nie dopatrzyła, ale ja z tych przewrażliwionych jestem :)
 
Hej dziewczyny! Ja też obserwowałam forum od początku ciąży, ale przyłączyć się jakoś się nie zdecydowałam. Potem chciałam, ale już nie było do kogo...:tak:Wiec bardzo cieszę sie z reaktywacji tego forum, bo jest to najlepsze źródło wiedzy według mnie. Najbardziej brakuje mi tematu"Karmienie lipcowych skarbów" może coś pomyślimy w tym temacie?

Ja jestem mamą Zosi, która jest spóźnialska, bo urodziła się na początku sierpnia, a termin był na koniec lipca (czyli mentalnie lipcówka:-D)Chyba u nas zaczyna się ząbkowanie, bo spokojne dotąd dziecko zaczyna marudzić. Ale damy radę. Pozdrawiamy
 
a jak tam z przekrecaniem sie waszych maluszkow, z brzuszka na plecki czy na odwrot? bo moj leniuszek czasami sie przekreci z brzuszka na plecki i to wszystko, chyba ciezka pupe ma albo jej sie nie chce:-)
 
Moja ma skończone 5 miesięcy i dopiero tydzień czy 1,5 temu zaczęła się obracać. Wcześniej bardzo długo ćwiczyła leżenie na boku. Ja myślę, że u każdego dziecka przyjdzie jego czas na postępy.
 
A jak z przesypianiem nocek u waszych maluszków ?? bo ja niestety od 6 miesięcy nie przespałam normalnie nocy. Niestety podawanie kaszki przed snem również nie pomaga, do niedawna budził sie 3 razy na jedzenie a teraz to juz chyba z 10 razy, bo ciągle chce mu sie pić, ale to akurat może być związane z tym, że obecnie ma zapalenie oskrzeli na szczęście dosyć lekkie. Nawet w ciągu dnia jak spi to budzi się, żeby się napić, kilka łyków i śpi dalej.
 
Na sen w nocy nie narzekam, od drugiego miesiaca zycia moja mala przesypia cale noce, spi po ok 10-11 godzin ale od gdzies dwoch tygodni mala pelza w nocy po lozeczku i w nocy budzi mnie stekanie bo mala wyladowala na szczebelkach, wiec musze ja sciagnac z powrotem na srodek lozeczka i spi dalej :)
 
reklama
Jeżeli chodzi o nocki to u nas budzi sie ok 3 razy. Po pierwszej pobudce już z powrotem jego nie odnoszę i śpi z nami. Przez co nie czuję się jakoś nie wyspana.
Tymek teraz jest na etapie przywracania się z pleców na brzuch. I wszystko pcha do buzi. Ale tym sie nie przejmuje. Miki ten starszy późno usiadł. Dopiero na półtora roku poszedł. Także wiem, że porownywanie nie ma sensu. Bo człowiek nie potrzebnie sie stresuje. Przy. Mikim bralam wszystko do siebie. Teraz odpuściłam.
Różnica międZy moimi dziećmi jest dwa lata.
Sorki za błędy ale piszę z telefonu.
 
Do góry