reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 wysokość zasiłku

mzd

Dołączył(a)
28 Lipiec 2023
Postów
9
Cześć, chciałam zapytać jak jest wyliczana pensja na L4. Jestem w 9 tyg. Planuje od listopada/grudnia iść na zwolnienie. Zaczęłam coś czytać w tym temacie, ale nie do końca rozumiem. Z tego, co się zorientowałam, to pierwszy miesiąc wypłaca pracodawca, potem płaci już ZUS. Jest to średnia z 12 miesięcy? ( zarówno w tym pierwszym miesiącu wypłacanym przez pracodawcę jak i potem przez ZUS?) Załóżmy, że na zwolnienie poszłam w grudniu, to liczone jest 12 miesięcy wstecz ( począwszy od listopada)? Pytam, bo w moim przypadku może być duża różnica w dochodzie.
W listopadzie i grudniu 2022 dostałam znaczące dochody, których od stycznia 2023 już nie miałam i chciałabym aby te dwa miesiące się zaliczyły do tej średniej z ostatnich 12 miesięcy. Kiedy zatem iść najlepiej na zwolnienie?
 
reklama
Miesięczny zasiłek chorobowy w czasie ciąży wynosi 100% podstawy wymiaru wynagrodzenia. Dotyczy to także okresu, w którym kobieta przebywa w szpitalu. Wynagrodzenie wylicza się na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Natomiast co do wypłaty zasiłku za 33 dni płaci pracodawca, potem ZUS, natomiast, jeżeli firma zatrudnia więcej niż 21 pracowników wtedy zasiłek wypłaca pracodawca.
 
Miesięczny zasiłek chorobowy w czasie ciąży wynosi 100% podstawy wymiaru wynagrodzenia. Dotyczy to także okresu, w którym kobieta przebywa w szpitalu. Wynagrodzenie wylicza się na podstawie średniej z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Natomiast co do wypłaty zasiłku za 33 dni płaci pracodawca, potem ZUS, natomiast, jeżeli firma zatrudnia więcej niż 21 pracowników wtedy zasiłek wypłaca pracodawca.
Zatrudnionych jest więcej niż 21 pracowników. Czyli rozumiem, że jeżeli pójdę na zwolnienie np.1 grudnia, to wysokość zasiłku będzie się równała przez cały okres średniej z 12 miesięcy( grudzień 2022-listopad 2023). Jeżeli zatem zależy mi na wyliczeniu dochodów z listopada 2022, to muszę iść na zwolnienie max do 30 listopada? ( wtedy będzie liczona średnia z listopada 2022-pazdziernik 2023)
 
Wiesz co ja nie patrzyłam na dochód idąc na zwolnienie szczerze mówiąc, mniej mnie interesowała podwyżka, która mnie nie objęła bo obecnie jestem na zwolnieniu, tylko dobro dziecka.
 
Bo tak na ogol jest. Idzie sie na L4, bo jest jakas choroba, problem, ktory uniemozliwia dotychczasowa prace.
Dla mnie właśnie troszkę dziwne, że ktoś chce iść od konkretnego miesiąca, bo będzie więcej wtedy zarabiał. Tzn nie oceniam nikogo. Ale mój lekarz od razu się mnie zapytał co jest dla mnie ważniejsze dziecko i zdrowie czy praca.
 
Dla mnie właśnie troszkę dziwne, że ktoś chce iść od konkretnego miesiąca, bo będzie więcej wtedy zarabiał. Tzn nie oceniam nikogo. Ale mój lekarz od razu się mnie zapytał co jest dla mnie ważniejsze dziecko i zdrowie czy praca.

No dziwne. Bo skad wiadomo, ze 30 listopada nagle powstanie niezdolnosc do pracy 🤔
 
Już Wam tłumacze o co chodzi. Specyfika pracy na to pozwala. Teraz, czyli w miesiące bardziej wakacyjne mamy bardziej przestój w pracy, także po konsultacji z lekarzem zdecydowałam się, że będę pracowała. Gorsze warunki i dla mnie i dla dziecka zaczynają się właśnie pod koniec roku, gdzie wtedy już zarówno i ja sama, jak i lekarz postanowiliśmy, że pójdę na zwolnienie. Oczywiście, że zdrowie dziecka jak i moje jest najważniejsze, ale jeżeli mam przy tym możliwość również lepszego wyboru w kwestii finansów, to chcę się doradzić, bo wiadomo jakie mamy czasu i dla niektórych każdy grosz się liczy. Wątek założyłam nie po to, aby czytać jaka to jestem i nie po to, aby tłumaczyć dlaczego robię to i to, ale aby uzyskać odpowiedz konkretnie związaną z przepisami, bo liczyłam, że któraś z obecnych się orientuje w przepisach. Jeżeli ktoś ma więcej do powiedzenia w tej sprawie, to może zostawić to dla siebie, a za umoralnianie bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam. My kobiety raczej powinnyśmy trzymać się razem, bo Wasze odpowiedzi odebrałam, tak jakbym chciała iść na zwolnienie mimo, że nic mi i dziecku nie dolega, a liczyły się dla mnie tylko pieniądze.
 
reklama
@mzd tak, można by tu jeszcze wiele napisać o Twoim postępowaniu, ale zatrzymam to dla siebie. Odpowiedź na swoje pytanie już otrzymałaś.
 
Do góry