reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kyleene / mirene / wkładka miedziana

MartaMarkry

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2021
Postów
8 412
Poszukuje opinii na temat wkładek hormonalnych i tej bez hormonów, od osób które miały założoną jedną z nich.

Nie znalazłam zbiorczego wątku na ten temat, więc pozwoliłam takowy otworzyć.

Jeśli macie założoną, to jaka? Od jakiego czasu? Czy zauważyłyście jakieś skutki uboczne po założeniu którejś z nich? Jak wyglądała sytuacja z miesiączkami i plamieniami między cyklami? Libido? Przyrost wagi?
 
reklama
Ja miałam trzyletnią hormonalną levosert. Założoną w 2017 w styczniu ( poród we wrześniu 2016) po około 3 miesiącach przestałam miesiączkować, nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych ani problemów z tyciem.
Po wyjęciu okres wrócił dość szybko i na początku był bardziej obfity.
 
Ja mam Kyleenę już w sumie od ponad 5 lat (już drugi egzemplarz, wymieniana parę miesięcy temu). Wpływu na wagę czy na libido nie zaobserwowałam (a np. tabletki czy plastry bardzo negatywnie wpływały u mnie na libido).
Jeśli chodzi o miesiączki/plamienia, to pierwsze miesiące po założeniu wkładki były dość upierdliwe - przez pierwsze 6 miesięcy mój okres zamiast ok. 7 dni, to trwał ok. 14 dni (z czego pierwsza polowa to był normalny okres, a kolejne kilka dni plamienie, ale dosyć spore). Pomiędzy miesiączkami plamień nie miałam. Po kilku miesiącach okres wrócił do normy i trwał znowu około tygodnia. Po ok. roku od założenia wkładki okres zniknął i od ponad 4 lat mam spokój. Plamień raczej nie mam - raz na parę miesięcy może coś się pojawi, ale mega delikatne i krótkotrwałe.
 
Możliwe zmiany obejmują przyrost lub utratę masy ciała, wahania nastroju i zmniejszenie libido. Jednak nie wszystkie kobiety zauważają znaczący wpływ na gospodarkę hormonalną.
 
Do góry