reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupka miesięcznego bobasa( zdjecia)

to i tak nic nie zdziałasz bo tu to nikt ci nie podpowie. Ja bym szła w kierunku odparzenia i bym smarowała bepanthen który sprawdza się na większe odparzenia i zmieniała pieluszkę tak, aby pupa była sucha.

Kwestia tego „zacieku” na pampersie - według mnie krew to nie jest.
Dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas❤️
 
reklama
Jak dla mnie to odparzenie. Moja córka ma mega wrażliwą skórę i odparzenia o wiele gorsze niż Twój maluch, testowałam różne kremy, u nas mega robotę robi maść Linomag. Naprawdę polecam
 
Dla mnie też wygląda to jak odparzenie, a ta otoczka to może pot? U nas na odparzenie pomaga tormentile forte, dostałam raz przepisane przez pediatrę, teraz kupuje sama jak tylko coś się zaczyna dziać (np. przy zębach łatwo o odparzenia).
Oczywiście kontakt z położną wskazany :)
 
Na odparzenie polecam duzo wietrzenia, uzywanie wacikow moczonych w wodzie (zamiast mokrych chusteczek) i osuszanie recznikiem papierowym. Moze to tez byc wina chusteczek mokrych. Niektore uczulajac moga odparzac pupe. Masci i kremy jak linomag, sudocrem, tormentile to trzeba sobie wyprobowac, bo u kazdego dziecka co innego pomoze.
Jesli chodzi o pieluche to ona jest po prostu tak zrobiona. Z wierzchu masz inny material (ten z dziurkami) i to co gestsze zostaje na tym materiale, a rzadsza czesc kupy wchlonela sie po warstwe pod spodem. Dlatego takie wrazenie, ze jest takie cos.
 
reklama
reklama
Do góry