reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który to w końcu tydzień ciąży?

reklama
23 i 6 dzień. :D coś źle mi wyliczyło :)
Ledwo co do mnie dotarło o co w tym chodzi, a tu już inaczej podane :D.
Tak, wg miesiączki 23 i 6 dzień, a ja sobie liczę wg daty porodu wyznaczonej na prenatalnym :), czyli 23 tydzien i 4 dzien (CZYLI 24tc) :D. Eureka ;)
Generalnie wg daty poczęcia (20.09) idealnie pokrywałoby się, że to 23 i 6 dzień, ale już trzymam się tej daty z prenatalnego
 
No tak haha lekarze przeważnie zawsze mówią że 23 i 4 to dalej 23 :p
A czasem że 24 :p
Ja miałam napisane nawet na wypisie że porod w skończonym 39 tyg a nie ze 40 :)
Bo miałam 39.6
 
Ja miałam podana na usg datę poczęcia tzn 13+-5 dni, to akurat była niedziela. i każdej niedzieli wiedziałam ze kończę następny tydzień. Urodziłam 40+1 czyli w poniedziałek.
 
Mój synek (3 ciąża) też był tydzień młodszy z USG. I ona najpierw wpisała mi datę porodu z o.m. a po kilku wizytach wpisała tą z USG. Z o.m miałam na 17.6 a z USG na 24.6. Synek urodził się 24.6 :)
 
Mój synek (3 ciąża) też był tydzień młodszy z USG. I ona najpierw wpisała mi datę porodu z o.m. a po kilku wizytach wpisała tą z USG. Z o.m miałam na 17.6 a z USG na 24.6. Synek urodził się 24.6 :)
U mnie też jest o tydzień młodsza niż wg daty miesiaczki, bo miałam 30.08 ale mam wpisana w kartę ciąży 06.09 od razu i wg tego każdy liczy :).
Ja miałam po prostu problem z nazewnictwem jak się okazuje :).
Bo 23 i 5 dzień to już 24 tydzień, a nie 23.
Iii syn się chyba pogniewal, że mama się nie zna, bo wczoraj pierwszy raz wieczorem pogonił mnie na wymiotowanie ;|

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Najlepiej skorzystać z kalkulatora ciąży
to tzw. metoda Naegelego. Kalkulator ciąży nie poda rzeczywistego wieku płodu ani daty porodu, a jedynie przybliżony wiek ciąży i przewidywany termin porodu, ale to zawsze jest coś. Są tez inne dokładniejsze metody.
 
reklama
reklama
Do góry