reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Któraś z Was tak miała? Ciąża czy nie?

Pola1963

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2022
Postów
18
Kochane bo już wariuje..
Odstawiłam tabletki vibin mini w sierpniu zeszłego roku, ostatnia miesiączkę miałam 23 lutego, do teraz nie dostalam. Robiłam test ciążowy 9 kwietnia i wyszedl negatywny. Od 2 tyg strasznie bolą mnie piersi i podbrzusze jak na miesiączkę. Bylam dzisiaj u ginekologa i powiedzial, że mam powiększone endo i narazie nic nie potrafi stwierdzić czy to zbliżającą się @ czy wczesna ciaza. Dal mi skierowanie na betę, dopiero jutro idę i luteinę na wywołanie bądź jeśli byłaby ciaza powiedział że nie zaszkodzi .. czy któraś z Was miała podobny problem?
 
reklama
Kochane bo już wariuje..
Odstawiłam tabletki vibin mini w sierpniu zeszłego roku, ostatnia miesiączkę miałam 23 lutego, do teraz nie dostalam. Robiłam test ciążowy 9 kwietnia i wyszedl negatywny. Od 2 tyg strasznie bolą mnie piersi i podbrzusze jak na miesiączkę. Bylam dzisiaj u ginekologa i powiedzial, że mam powiększone endo i narazie nic nie potrafi stwierdzić czy to zbliżającą się @ czy wczesna ciaza. Dal mi skierowanie na betę, dopiero jutro idę i luteinę na wywołanie bądź jeśli byłaby ciaza powiedział że nie zaszkodzi .. czy któraś z Was miała podobny problem?
No skoro ostatnia miesiączka 23 luty, test ciążowy kilka dni temu negatywny to nijak można to połączyć z ciąża. Z OM to byłabyś już w około 7 tygodniu ciąży. Ten okres nie spóźnia się z powodu ciąży, a lekarz chyba zakłada, ze endo powiększone ale możliwość zapłodnienia chyba z ostatniej owulacji a nie tej po miesiączce z lutego xddd gdyby brak okresu od tamtej pory oznaczał ciąże to już byś zobaczyła na usg więcej niż pęcherzyk ciążowy.
 
No skoro ostatnia miesiączka 23 luty, test ciążowy kilka dni temu negatywny to nijak można to połączyć z ciąża. Z OM to byłabyś już w około 7 tygodniu ciąży. Ten okres nie spóźnia się z powodu ciąży, a lekarz chyba zakłada, ze endo powiększone ale możliwość zapłodnienia chyba z ostatniej owulacji a nie tej po miesiączce z lutego xddd gdyby brak okresu od tamtej pory oznaczał ciąże to już byś zobaczyła na usg więcej niż pęcherzyk ciążowy.
Też właśnie mnie to dziwi.. nie wiem po co ta beta, nic nie widział dziwiło go duże endo . Nic z tego nie rozumiem 🙈
 
Też właśnie mnie to dziwi.. nie wiem po co ta beta, nic nie widział dziwiło go duże endo . Nic z tego nie rozumiem 🙈
Jak może go dziwić duże endometrium.. przecież to oznacza, ze zaraz może nadejść okres. Ja bym zmieniła lekarza. Jakiś dziwny. Powiedziałaś mu o tym ze test ciążowy 9 kwietnia negatywny i nadal podejrzewa ciąże? No chyba ze MEGA MEGA WCZESNA taka ze zaszłaś nie wiem, tydzień temu. Ale mi się kupy nie trzyma jego zdziwię o grubości endo. Nie miesiączkowałas w marcu, masz spore opóźnienie w kwietniu - masz bóle przedmiesiaczkowe, endo jest grube. Jak dla mnie zaraz dostaniesz okres, a jak nie to idź do innego ginekologa po leki na wywołanie, bo ten chyba nie wie co się dzieje xdd
 
Pytanie czy po odstawieniu tabletek miałaś regularne cykle

@nasturcjja nie do końca się zgodzę. Ja miałam OM 15.10, a w ciążę zaszłam dopiero po koniec listopada i test pozytywny miałam 9 grudnia. Po prostu mam cykle nawet ponad 100 dniowe które nie specjalnie ktoś chciał kiedykolwiek uregulować bez antykoncepcji
 
Napisałam że dal mi luteine. Nie wiem nie znam się dlatego pytam.
Pytanie czy po odstawieniu tabletek miałaś regularne cykle

@nasturcjja nie do końca się zgodzę. Ja miałam OM 15.10, a w ciążę zaszłam dopiero po koniec listopada i test pozytywny miałam 9 grudnia. Po prostu mam cykle nawet ponad 100 dniowe które nie specjalnie ktoś chciał kiedykolwiek uregulować bez antykoncepcji
Po odstawieniu miałam cykle ok 30 dniowe jeden wydłużył mi się do 60 dni (październik-grudzien) i od grudnia jak w zegarku zawsze 20-23 miałam @ .
Stresuje się dlatego wolałam zapytać, czy ktoś miał podobna sytuacje .
 
Pytanie czy po odstawieniu tabletek miałaś regularne cykle

@nasturcjja nie do końca się zgodzę. Ja miałam OM 15.10, a w ciążę zaszłam dopiero po koniec listopada i test pozytywny miałam 9 grudnia. Po prostu mam cykle nawet ponad 100 dniowe które nie specjalnie ktoś chciał kiedykolwiek uregulować bez antykoncepcji
Różnie bywa, ale Ty z tego co kojarzę masz PCOS i to zupełnie inna sprawa
 
Ja miałam podobnie ostatnia miesiączkę miałam 15 października i w listopadzie nie dostałam wgl miesiączki więc zrobiłam test 28.11 i był pozytywny do lekarza poszlam 6.12 i nic widać nie było z OM wychodziło 7tyg więc lekarz kazał zrobić betę HCG i miałam wynik 213 po 2 dniach 320 i po tym zaczęła spadac i ciąża zakończyła się poroniem .
 
reklama
Ja miałam podobnie ostatnia miesiączkę miałam 15 października i w listopadzie nie dostałam wgl miesiączki więc zrobiłam test 28.11 i był pozytywny do lekarza poszlam 6.12 i nic widać nie było z OM wychodziło 7tyg więc lekarz kazał zrobić betę HCG i miałam wynik 213 po 2 dniach 320 i po tym zaczęła spadac i ciąża zakończyła się poroniem
Dziękuję Ci za odpowiedź, zobaczymy jutro co z tą betą wyjdzie. Dał mi tą luteine mam brać przez tydzień, powiedział że w razie ciazy mi nie zaszkodzi
 
Do góry