reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto stosował pronasal przed ciążą?

Dołączył(a)
29 Wrzesień 2018
Postów
4
Bardzo proszę Was o informacje czy ktoraś stosowała pronasal przed ciążą. Mam przewlekły katar i lekarz mi go zapisał. Stosowałam tylko 5 dni 2x dziennie po 2 dawki, ale jak naczytałam się o sterydach to go odstawiłam. Staram się o dziecko i teraz mam obawy czy nie będzie miał jakiegoś negatywnego wpływu na dziecko. Po jakim czasie po jego zakończeniu można starać się o dziecko. Czy któraś z Was miała podobny problem???
 
reklama
Faktycznie, Pronasal jest sterydem i jego branie może mieć skutki uboczne, ale tydzień to bardzo krótko i nie powinno mieć żadnego wpływu na Waszego Maluszka. Jeżeli macie problemy z zatokami i katarem, w ciąży polecam Sinulan Express Forte, z naturalnymi olejkami. Bardzo szybko odtyka nos i nie wysusza śluzówki. Jest polecany dla kobiet w ciąży ale najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym.
 
Faktycznie, Pronasal jest sterydem i jego branie może mieć skutki uboczne, ale tydzień to bardzo krótko i nie powinno mieć żadnego wpływu na Waszego Maluszka. Jeżeli macie problemy z zatokami i katarem, w ciąży polecam Sinulan Express Forte, z naturalnymi olejkami. Bardzo szybko odtyka nos i nie wysusza śluzówki. Jest polecany dla kobiet w ciąży ale najlepiej skonsultować to z lekarzem prowadzącym.
Dziekuję za odpowiedź, tylko że ja nie jestem jeszcze w ciąży, tylko ją dopiero planuję i nie wiem czy po tym leku powinnam na jakiś czas odłożyć starania, aby wydalił się on z organizmu. Z drugiej strony pronasal podawany jest donosowo i działa miejscowo. Podobno nie działa ogólnoustrojowo, przynajmniej tak piszą.
 
Pronasal działa miejscowo. Nie będzie miał wpływu na fasolke o, która chcesz się starać. Podczas połogu kiedy karmiłam piersią miałam przepisane przez lekarza ginekologa skonsultowane również z pediatrą syna.
 
reklama
Do góry