reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

jakies sa wielkosci te pecherzyki?

jutro mamy mierzyć, ale na moje oko to takie sporasne były już, ale jutro napiszę, napewno;-)

zmizianiem to tak różnie jest, bo to wiadomo, jak się staramy o dzidize to ten seksik to takie poprostu robienie dzidzi a nie przyjemność (bynajmniej u nas tak jest, a bardziej u mnie) ale ja poprzednio się bałam bo pęcherzyki pękną i bolało strasznie mnie i myśle że zbytr długo tego nie robiliśmy i te plemniczki nie halo były:( ale nic nie ma co wspominać, ważne co teraz jest
 
reklama
no i wstalam ;-) Dzis moj 15dpt.

Jestem niespokojna,bo w nocy mialam bol brzucha,ze az sie obudzilam. Doslownie tak samo jak w pierwszym dniu @.Pomyslalam,ze to koniec,zaraz pewnie zaleje mnie krew.Ze strachu nie wstalam,zacisnelam nogi i udalo mi sie zasnac:-(Nie wzielam tabletek,bo bol byl do wytrzymania. Jak tylko wstalam to przeciez musialam isc do kibelka...siku i nic wiecej :-) Zjadlam mala kanapke i szybko wzielam Paracet,bo brzuch nadal boli. Poczytalam troche i ponoc takie bole to normalka na poczatku ciazy.Ja wiem ze w srodku wszystko sie rozciaga,naciaga i dzidzius szykuje sobie domek,no ale zeby az taki bol brzucha,ze az sie obudzialam? Myslicie ze to naprawde normalne?
 
eweli1982 trzymam kciuki za przyrost bety
dorocica to masz fajnie z tymi 5 pęcherzykami , w obu. Ja najpierw sie ucieszyłam jak mi lekarz powiedział o moich drużynach piłkarskich a w domu jak przeczytałam o hiperstymulacji to spanikowałam . Też pije dużo wody , licze wizyty w wc i jem dużo białka. Jutro mam kolejne usg i badanie estradiolu , zobaczymy co te moje 24 pecherzyki zwojowały.
czarnykot - ja co prawda w ciąży nie byłam ale przez tyle lat to się naczytałam ze takie bóle to jak najbardziej prawidłowe są i wiążą sie z rozciąganiem macicy. Tak czytam co piszesz i myślę sobie że nam starającym się to ten stres chyba nigdy nie minie , na każdym etapie zawsze o coś się boimy. Chyba za dużą wiedzę też mamy .
 
monawmona mowie Ci,ze to naprawde okropne uczucie:confused: ze ta @ przyjdzie :sorry2:no ale jesli tak ma wlasnie bolec,to niech boli ,rozciaga sie,naciaga;-) Wytrzymam :-)
 
dziewczyny a jak to widzicie, czy moge robic in vitro w polsce mieszkajac w irlandii, da sie to zrobic tak na odleglosc??? Jak to wyglada ile razy trzeba do kliniki jezdzic?? Bo tak latac co tydzien np to nikt mnie nie pusci stad, chociaz mam 4tyg jeszcze urlopu ale dwa z tego na lato zostawilam na cieply kraj, najwyzej nie polecimy:-(
 
amalfi
Da sie bo ja wlasnie tak zrobilam. Roznie w roznych klinkach jest - najczesciej trzeba 3 razy przyjechac, w bialym mozna sobie zalatwic 2 wizyty (jedna tylko jednodniowa) a druga to juz koniec stymulke, punkcja i transfer (tzw dlugi pobyb - musisz miec 2 tygodnie urlopu)
 
amalfi oczywiście, że mozesz robić in vitro w polsce. najwygodniej jest poprostu wynając na czas stymulacji mieszkanie ale o tym najlepiej by ci powiedziała Lolitka, bo ona z Danii a w Polsce się leczy

monawmona fakt że ty masz całą drużynę pęcherzyków, pij wode pij kochana.
ja właśnie po wizycie jestem. coprawda estradiolu lekarz nie pobierał, dlaczego?? nie mam pojęcia. wczoraj mówuił że tak a dzisiaj stwierdził że nie ma co. hmmmm rozumiecie coś z tego??


moje pęcherzyki jak było po 5 tak jest, największy ma 12 mm, średnie po około 8mm. lekarz mówi, ze w piątek koniec , w poniedziałek punkcja a w środę transfer. troszke mnie to zaskoczyło bo wydaje mi się to wszystko jakoś szybko idzie.


czarnykot nie stersuj się , wszystko jest dobrze, widać taka u ciebie jest ciąża.
 
dorocica
nie sadze zeby lekarz byl uparty i na mur beton gwarantowal punkcje w poniedzialek. srednio pecherzyk rosnie 2mm dziennie, wiec se mozna latwo policzyc kiedy moze byc punkcja (i faktycznie patrzac tylko na najwiekszy pecherzyk - moze byc w poniedzialek). ale jesli niektore beda wolniej rosly albo szybciej - to bedzie musial byc elastyczny i zrobic dzien wczesniej lub pozniej punkcje (bo te 8mm moge miec problem z tak szybkim rosnieciem - wtedy w zaleznosci od calosci obrazu lekarz musi podjac decyzje - czy lepiej zeby jeden byl nieco przejrzaly ale za to cala wiekszosc dobra czy jak).

estradiolu pewnie nie zbadal bo jesli pecherzyki sa nadal male (a do ok 14mm taki sam estradiol jest na 1 pecherzyk i o ile nie widzial wiekszej ilosci pecherzy - nie ma co robic estradiolu) - tak se mysle ze on tak myslal:)
 
wow dorocica naprawde szybko u Ciebie idzie...tak wiec niedługo zaczynamy zaciskac kciuki :-)

dziewczyny mam takie pytanie od kiedy biore tabletki anty delikatnie plamie tzn to jest taki brazowawy sluz, ginka twierdzi ze tak moze byc, ale miałam zronic cytologie i teraz nie wiem czy robic czy wynik nie pokaze mi jakiegos dziadostwa?
 
Ostatnia edycja:
reklama
jak jest plamienie to nie ma sie czym martwic ale sama cytologie nie warto robic, bo jak nie jest czysto - to wynik nie ma sensu
 
Do góry