reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja na to USG pójdę jak na ścięcie. Mam już 5 komórek zamrożonych. Teraz tez zrobią mi punkcję i zamrozimy. I tak dobie te komórki leżeć w tym azocie, bo u nas wczoraj wyszła morfologia plemników 0 %. Zatem spadła po Covidzie z 1 % do 0.

Straciłam radość, nadzieje. Dziś nawet robienie zastrzyków bolało, bo kulam tak bez pomyślunku. Aby zrobić bo przecież nie przerwę stymulacji w 6 dniu
Już wyjdź z tego czarnowidztwa!!! Szybko!
Mój mąż miał na kilkanaście badań nasienia zawsze manualne badanie bo tak mało zasłużonych w walce żołnierzy było 🤣
I były takie trzy przypadki gdzie przy pierwszym ivf wyniki się poprawiły drastycznie, potem mroziliśmy na zapas tez wyniki były oszałamiające. I szczerze przy każdych staraniach wyniki się poprawiały, pełna mobilizacja organizmu.
A i jeszcze jedna historyjka.
Gdy rozpoczynaliśmy przygodę z IVF zrobiliśmy badanie MSOME według tego badania, nie było żadnego plemnika 1 typu. Trochę drugiego i reszta trzeciego. A to po 2-3 próbach oznaczało dawce. Przy trzeciego typu nawet nie ma co próbować.
I wiesz co? Każde podejście IVF, każda komórka to był plemnik 1 typu :-)
 
reklama
Nie potrafię sobie wyobrazić tych emocji jak już będą na świecie ❤️😀 teraz jak mi brzuch faluje to już mam łzy w oczach, śmiałam się do męża że przy porodzie będę ryczała jak głupia 😂🤭 tyle lat z oswajaniem się że dzieci nie będzie a tu nagle dwójka na raz ❤️❤️
Dla mnie to byl totalny kosmos,bylam w takim szoku jak pokazali mi dzieciaki, ze tylko zdazylam pomyslec...okmaja wszystko na swoim miejscu🤣sa duze,zdrowe,ale co ja mam z nimi teraz zrobic??
To uczucie,ze to nasz,wymarzone,wywalczone i morze lez przyszlo potem.Takze ten,nie zawsze tak big love jest od razu..
Gdybym miala te droge jeszcze raz przechodzic,minuty bym sie nie zastanawiala.
 
Już wyjdź z tego czarnowidztwa!!! Szybko!
Mój mąż miał na kilkanaście badań nasienia zawsze manualne badanie bo tak mało zasłużonych w walce żołnierzy było 🤣
I były takie trzy przypadki gdzie przy pierwszym ivf wyniki się poprawiły drastycznie, potem mroziliśmy na zapas tez wyniki były oszałamiające. I szczerze przy każdych staraniach wyniki się poprawiały, pełna mobilizacja organizmu.
A i jeszcze jedna historyjka.
Gdy rozpoczynaliśmy przygodę z IVF zrobiliśmy badanie MSOME według tego badania, nie było żadnego plemnika 1 typu. Trochę drugiego i reszta trzeciego. A to po 2-3 próbach oznaczało dawce. Przy trzeciego typu nawet nie ma co próbować.
I wiesz co? Każde podejście IVF, każda komórka to był plemnik 1 typu :-)
Kate,jak twoje kobietki sie maja? Bedzie powtorka z rozrywki?
Jak synus z dziewczynami? Zajmuje sie pomaga?
U nas jest odwrotna sytuacja ,chyba przez to ze blizniaki od poczatku musialy o rozne rzeczy walczyc ,teraz maja totalny olew na malego.Tzn.bawia sie z nim,kochaja,czuja ze nalezy do jednej bandy,ale nie ma w nich zazdrosci ,czy zlosci, na szczescie.
 
Ja na to USG pójdę jak na ścięcie. Mam już 5 komórek zamrożonych. Teraz tez zrobią mi punkcję i zamrozimy. I tak dobie te komórki leżeć w tym azocie, bo u nas wczoraj wyszła morfologia plemników 0 %. Zatem spadła po Covidzie z 1 % do 0.

Straciłam radość, nadzieje. Dziś nawet robienie zastrzyków bolało, bo kulam tak bez pomyślunku. Aby zrobić bo przecież nie przerwę stymulacji w 6 dniu
U nad były tylko plemniki żywe a nieruchome i niezywe. A zarodków się jakoś udawało zdobyć. U nas pomagał profertil i regularne przytulanie.
Dla mnie to byl totalny kosmos,bylam w takim szoku jak pokazali mi dzieciaki, ze tylko zdazylam pomyslec...okmaja wszystko na swoim miejscu🤣sa duze,zdrowe,ale co ja mam z nimi teraz zrobic??
To uczucie,ze to nasz,wymarzone,wywalczone i morze lez przyszlo potem.Takze ten,nie zawsze tak big love jest od razu..
Gdybym miala te droge jeszcze raz przechodzic,minuty bym sie nie zastanawiala.
Ja chyba zemdlałam jak usłyszałam że i jedno i drugie moje ma 10pkt Apgar. To było dla mnie kluczowe.
 
Dziewczyny czy progesteron cały czas powinien rosnąć ?? Cieszę się ta beta że coś ruszyło ale w głowie makowa czarne myśli że jednak jest bardzo niska a wg oznacza powinna być dużo dużo wyższa...tak sobie myślę czy my naprawdę nie umiemy się cieszyć i czy zawsze szukamy dziury w całym...wczoraj się cieszyłam że pozytywna a dziś nie że jednak za mała..jest tylko 83 a powinno być przynajmniej 500...
 
Cześć dziewczyny [emoji8]Postanowiłam podzielić się czymś z Wami .. Jak część z Was wie w pn miałam podejść do wyczekiwanej pierwszej dawki szczepień limfocytami. W sobotę przed wylotem do pl zorientowałam się,że okres mi się spóźnia . Nie jakoś drastycznie ale mam bardzo reguralne cykle a brzuch mnie pobolewal więc zrobiłam dla świętego spokoju test ciążowy i nie zdarzyłam jeszcze dobrze na niego nasikać a tam od razu taki plus [emoji85] pierwsze co poczułam to strach i zlosc ,że znów się nie uda, jakoś ciężko inaczej myśleć po tylu porażkach [emoji52] no i kompletnie nie wiedziałam co z tymi szczepieniami ,napisałam do docenta ale,że to weekend to nie było żadnego odzewu więc w nd polecieliśmy do pl bo i tak bilety kupione ,hotele porezerwowane . Docent zadzwonił w nd ,że nie możemy podejść do pierwszych szczepień będąc w ciąży . Kazał przyjść w pn na szybką konsultacje , przejrzał moje wyniki i zalecił tylko heparynę bo nie ma podstaw do innych leków . Pewnie czułabym się pewniej jakoś obstawiona lekami ale może serio ich nie potrzebuje. Nie badałam bety bo u mnie prawidłowe przyrosty i tak kończyły się poronieniem więc oszczędziłem sobie stresu. Do ginekologa umówiłam się na za 2tyg . Sama zaczęłam aplikować luteinę bo miałam w domu a nie zaszkodzi . Staram się podchodzić do tego ze spokojna głowa i nie nakręcać się w żadną stronę [emoji2962]
IMG20220115183124.jpeg
 
Dziewczyny czy progesteron cały czas powinien rosnąć ?? Cieszę się ta beta że coś ruszyło ale w głowie makowa czarne myśli że jednak jest bardzo niska a wg oznacza powinna być dużo dużo wyższa...tak sobie myślę czy my naprawdę nie umiemy się cieszyć i czy zawsze szukamy dziury w całym...wczoraj się cieszyłam że pozytywna a dziś nie że jednak za mała..jest tylko 83 a powinno być przynajmniej 500...
Jakie 500... Dziewczyno ląduj na ziemię! :) masz dobry wynik 6 dpt powinna być beta dwucyfrowa, 10 dpt powinna być trzycyfrowa ale też raczej nie będzie 500
Jak po dwóch dniach będzie ładny wzrost to masz powód do radości :)
 
Cześć dziewczyny [emoji8]Postanowiłam podzielić się czymś z Wami .. Jak część z Was wie w pn miałam podejść do wyczekiwanej pierwszej dawki szczepień limfocytami. W sobotę przed wylotem do pl zorientowałam się,że okres mi się spóźnia . Nie jakoś drastycznie ale mam bardzo reguralne cykle a brzuch mnie pobolewal więc zrobiłam dla świętego spokoju test ciążowy i nie zdarzyłam jeszcze dobrze na niego nasikać a tam od razu taki plus [emoji85] pierwsze co poczułam to strach i zlosc ,że znów się nie uda, jakoś ciężko inaczej myśleć po tylu porażkach [emoji52] no i kompletnie nie wiedziałam co z tymi szczepieniami ,napisałam do docenta ale,że to weekend to nie było żadnego odzewu więc w nd polecieliśmy do pl bo i tak bilety kupione ,hotele porezerwowane . Docent zadzwonił w nd ,że nie możemy podejść do pierwszych szczepień będąc w ciąży . Kazał przyjść w pn na szybką konsultacje , przejrzał moje wyniki i zalecił tylko heparynę bo nie ma podstaw do innych leków . Pewnie czułabym się pewniej jakoś obstawiona lekami ale może serio ich nie potrzebuje. Nie badałam bety bo u mnie prawidłowe przyrosty i tak kończyły się poronieniem więc oszczędziłem sobie stresu. Do ginekologa umówiłam się na za 2tyg . Sama zaczęłam aplikować luteinę bo miałam w domu a nie zaszkodzi . Staram się podchodzić do tego ze spokojna głowa i nie nakręcać się w żadną stronę [emoji2962]Zobacz załącznik 1359551
Super!!
 
Cześć dziewczyny [emoji8]Postanowiłam podzielić się czymś z Wami .. Jak część z Was wie w pn miałam podejść do wyczekiwanej pierwszej dawki szczepień limfocytami. W sobotę przed wylotem do pl zorientowałam się,że okres mi się spóźnia . Nie jakoś drastycznie ale mam bardzo reguralne cykle a brzuch mnie pobolewal więc zrobiłam dla świętego spokoju test ciążowy i nie zdarzyłam jeszcze dobrze na niego nasikać a tam od razu taki plus [emoji85] pierwsze co poczułam to strach i zlosc ,że znów się nie uda, jakoś ciężko inaczej myśleć po tylu porażkach [emoji52] no i kompletnie nie wiedziałam co z tymi szczepieniami ,napisałam do docenta ale,że to weekend to nie było żadnego odzewu więc w nd polecieliśmy do pl bo i tak bilety kupione ,hotele porezerwowane . Docent zadzwonił w nd ,że nie możemy podejść do pierwszych szczepień będąc w ciąży . Kazał przyjść w pn na szybką konsultacje , przejrzał moje wyniki i zalecił tylko heparynę bo nie ma podstaw do innych leków . Pewnie czułabym się pewniej jakoś obstawiona lekami ale może serio ich nie potrzebuje. Nie badałam bety bo u mnie prawidłowe przyrosty i tak kończyły się poronieniem więc oszczędziłem sobie stresu. Do ginekologa umówiłam się na za 2tyg . Sama zaczęłam aplikować luteinę bo miałam w domu a nie zaszkodzi . Staram się podchodzić do tego ze spokojna głowa i nie nakręcać się w żadną stronę [emoji2962]Zobacz załącznik 1359551
OMG!!!!😍
Tak bardzo bardzo bede trzymała kcikiu za Ciebie dzielna wojowniczko ❤️❤️❤️✊✊✊
 
reklama
Dziewczyny czy progesteron cały czas powinien rosnąć ?? Cieszę się ta beta że coś ruszyło ale w głowie makowa czarne myśli że jednak jest bardzo niska a wg oznacza powinna być dużo dużo wyższa...tak sobie myślę czy my naprawdę nie umiemy się cieszyć i czy zawsze szukamy dziury w całym...wczoraj się cieszyłam że pozytywna a dziś nie że jednak za mała..jest tylko 83 a powinno być przynajmniej 500...
Magda,nie patrz na te tabelki ,to jest 8 dpt i masz bardzo wysoka bete,serio.Wazny jest teraz przyrost ,a nie ze gdzies ,cos tam.
Wierz mi ,ze my tu troche doswiadczenia mamy,i nikt ci kitow nie wciska.Prg powinienbyc wysoki i na tym poziomie sie utrzymywac, dziewczyny maja rozne wysokosci,u jednej jest 60 wysoko u innej bedzie 300,obydwie urodza zdrowe dzieci.
Glowa do gory,idz dotlen kropka,zamiast sie zamartwiac.
 
Do góry