reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
W laboratorium przekazano mi że w dniu wczorajszym zostały zamrożone 2 blastocysty w stadium wczesnego rozwoju. Nie wiem co to znaczy.??? Wczoraj była 5 doba.!! 2 hodowali jesXze do dziś ale się nie rozwinęły. nie wiem jakiej klasy są te zarodki i co mam o tym myśleć .. to wczesne stadium mnie zastanawia ?
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny.
Moja przygoda z in vitro dobiegła końca.
Zostało mi 5 ampułek prolutexu, 5 opakowań estrofemu, 1 opakowanie cyclogest, 1 opakowanie duphastonu, 3 opakowania encortolonu - odsprzedam całość za 150 zł i pokryję koszt wysyłki.
Gdyby któraś z Was była chętna proszę na priv. Trzymam kciuki za Was wszystkie ❤️
Witam, masz może jeszcze leki?
 
W laboratorium przekazano mi że w dniu wczorajszym zostały zamrożone 2 blastocysty w stadium wczesnego rozwoju. Nie wiem co to znaczy.??? Wczoraj była 5 doba.!! 2 chodowali jesXze do dziś ale przestały się rozwijać.. ale nie wiem jakiej klasy są te zarodki i co mam o tym myśleć ..
Blastki to bardzo dobrze 🙂🙂🙂 tak mi się wydaje.
 
W laboratorium przekazano mi że w dniu wczorajszym zostały zamrożone 2 blastocysty w stadium wczesnego rozwoju. Nie wiem co to znaczy.??? Wczoraj była 5 doba.!! 2 chodowali jesXze do dziś ale przestały się rozwijać.. ale nie wiem jakiej klasy są te zarodki i co mam o tym myśleć ..
Może wczesne blastocysty? A jakiej klasy A, B, C?
Były pewnie dwa zarodki w stadium moruli, albo wolniejsze i przestały się rozwijać. Czasem takie zarodki dochodzą do blastki, częściej jednak nie. Jakby to powiedzieć natura robi swoje. W 5 dobie zarodek może być bladtocystą: 1- wczesną, 2- niepełną , 3- pełną, 4- ekspandującą i 5 wykluwająca się z otoczki. Morfologia zarodka to ta cyfra czyli np. 1AA wczesna blastocysta klasy AA. Gdzie pierwsza litera oznacza jakość komórek z których powstanie człowiek a druga literka to jakość komórek trofoblastu czyli jakość komórek z którego powstanie lozysko. Najgorzej rokująca jest klasa CC i takich zarodków raczej się nie podaje czasem BC tez się nie podaje. Czyli na 5 dobę najlepszy zarodek to 5AA, 4AA. Najsłabiej rokujący 1CC. Według skali Gardnera za zarodki rokujące uznajemy wszystkie powyżej 3BB czyli 3AA, 4BB, 5AB itd. Wszystko poniżej 3, albo z literka C rokuje słabiej. Ale to rokowania bo zarodek „dobry” to taki z którego rodzi się dziecko. Z tych słabiej rokujących szanse są mniejsze na urodzenie, ale dzieci się rodzą tylko statystycznie dużo rzadziej :-) skoro zamrożony to może być z niego różowa pupcia :-)
 
Może wczesne blastocysty? A jakiej klasy A, B, C?
Były pewnie dwa zarodki w stadium moruli, albo wolniejsze i przestały się rozwijać. Czasem takie zarodki dochodzą do blastki, częściej jednak nie. Jakby to powiedzieć natura robi swoje. W 5 dobie zarodek może być bladtocystą: 1- wczesną, 2- niepełną , 3- pełną, 4- ekspandującą i 5 wykluwająca się z otoczki. Morfologia zarodka to ta cyfra czyli np. 1AA wczesna blastocysta klasy AA. Gdzie pierwsza litera oznacza jakość komórek z których powstanie człowiek a druga literka to jakość komórek trofoblastu czyli jakość komórek z którego powstanie lozysko. Najgorzej rokująca jest klasa CC i takich zarodków raczej się nie podaje czasem BC tez się nie podaje. Czyli na 5 dobę najlepszy zarodek to 5AA, 4AA. Najsłabiej rokujący 1CC. Według skali Gardnera za zarodki rokujące uznajemy wszystkie powyżej 3BB czyli 3AA, 4BB, 5AB itd. Wszystko poniżej 3, albo z literka C rokuje słabiej. Ale to rokowania bo zarodek „dobry” to taki z którego rodzi się dziecko. Z tych słabiej rokujących szanse są mniejsze na urodzenie, ale dzieci się rodzą tylko statystycznie dużo rzadziej :-) skoro zamrożony to może być z niego różowa pupcia :-)
Nie wiem jakiej klasy nie podała mi. Dwa razy dzwoniłam i powiedziała że na etapie wczesnej blastocysty..jakoś mnie nie przekonała 😥😥😥
 
reklama
Dziewczyny, endometrium ładne, mój cykl gotowy do transferu, wszystko pięknie - lekarz powiedział że jednak niezawodna jestem do tego etapu ;) także teraz byle do wtorku o zabieram co moje 💪 3 majcie kciuki 21.12 koło 13:30 za mnie moje 4.1.1 bo to taka moja prawie ostatnia nadzieja.
 
Do góry