reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

No wlasnie nie mam obwody glowy bo szczerze mowiac to usg w klinice w Polsce tez bylo troche takie o cztery litery roztrzasc. Jedynie co, to mi wage podal i zaczal o tej cukrzycy ciazowej mowic, czym mnie zupelnie zbil z tropu i juz nawet nie zdazylam zapytac. Na dotychczasowych usg obwod glowki byl zawsze co do dnia wg wieku ciazy jedynie brzuszka byl zawsze wiekszy wlasnie o jakies 4 tyg. Ale w 28 tyg po doglebnym usg w uk jak to przelozyli na siatki centylowe to dziecko bylo po srodku skali 1.2 kg, wiec moze usg w klinice dalo jakis przeklamany odczyt albo bylo zrobione niedokladnie. Glownie balam sie o cukrzyce ale skoro to zostalo wykluczone to podobno wieksze dziecko lepsze niz za male i tego sie trzymam, zawsze mozna zrobic w takim przypdku cesarke.
Tez mi się wydaje, że chyba trochę przeszacowali... skąd niby taki nagły wzrost.
A w UK nie ma.możliwości iść gdzies zrobić sobie badanie prywatnie?
 
reklama
Dziewczyny czy któraś mroziła zarodki w 3 dobie?
Czy to jest sens przy słabych komórkach ?
 
Ostatnia edycja:
@Biedroneczka83 @Sol @Forget-me-not... @dżoasia @annemarie dzięki Dziewczyny na słowa wsparcia,czekam na dalszy rozwój sytuacji.Chciałabym się nie stresować i myśleć super pozytywnie ale nie jest łatwo.Może relanium powinnam sobie strzelić? ;)
@Dgd jak się czujesz?Nic już nie kapie po nogach?

No właśnie nic nie dołożył ,dawka 300 menopur i gonapetyl dalej.Dziś wieczorem ovitreele i w piątek punkcja.On twierdzi,że menopur już powyżej 300 nie będzie działał.Już nie mam pomysłu dlaczego tak się rozjechały a było tak pięknie i 12 jajeczek.
Kurcze kicham jak szalona i katar ,coś mnie zbiera wrrr.
@elzza piękna beta :) Czekamy na dalszy wynik i wielkie kciuki!

Ach Ci lekarze ;)
@redferrari jak miło czytać takie wspaniałe newsy!A pokażesz nam swoją księżniczkę?::)
@nadzieja xxx trzymam kciuki za kropka!
@Margit2018 gratulację córeczki!To musi być niesamowite uczucie!!Czekamy na informację jak się czujesz i na zdjęcie Dorotki :)

Ja znam dwie pary które pierwsze dziecko z in vitro a drugie z wpadki ;)

Kurcia a może od golenia ?Jakieś zadrapanie i wdało się jakieś badziewie? Mi właśnie tak się stało od stymulacji..Smarowałam trzema maściami,jak coś to napisze którymi .Co lekarz powiedział?

Marta wiem jaki to stres ale poczekajmy na powtórne badanie.
Gdyby się nie udało masz jeszcze 6 zarodków wieć nadzieja na 6 podejść!Uwierz mi,że to ogrom!
Ja nigdy nie miałam żadnego mrożaka więc uwierz mi na słowo ,że jesteś szczęsciara :)
Trzeba kombinować z lekami i próbować bo szanse są!

Trzymam Ola za to kciuki!!!I całym sercem za pozytywną bęte!!!
@Baylee w ciąży nie jestem ale z tego co piszą dziewczyny to objawy bywają przeróżne i co każda to inny przypadek.
Postaraj się uspokoić i dobrze myśleć!
@Dgd jak dorosnie te 5 jaj bo one też są rozjechane od 14 do 18 mm.Cały czas się zastanawiam co mogło się stać czemu tak się rozjechały.Czy biegunka mogła mieć na to wpływ?Nie wiem czy rotawirus złapałam czy z leków czy już z nerwów ale od tygodnia nie puszcza.Czy to endometrioza. Laurka miała dokladnie taka sama stymulacje i tez 12 jajek i u nich piękne 11 pobrani a u mnie wszystko się rozjechało.
No nic czekam na dalszy rozwój sytuacji ale psycha siada.
Tinuś zaciskam kciuki, aby te 5 jajeczek ładnie dojrzało. Teraz możesz już tylko czekać i starać się nie denerwować. Wiem, że łatwo się mówi, ale stres nie pomaga. Ja wierzę, że te 5 zmienią się w piękne zarodeczek. Tak sobie myślę, że mi jak pobierali 8 pęcherzyków, to 4 jajeczka nadawały się do zapłodnienia i właśnie z tej stymulacji miałam blastocystę. Jak pobrali 17, to tylko 3 się nadawało do zapłodnienia, ale wszystkie zarodki padły. Często jest tak, że lepiej mieć mniej, a dobrych. Bądź kochana dobrej myśli, tylko tyle teraz możesz zrobić.
A u mnie się uspokoiło. Nie wiem czy to były wody płodowe, bo nie zdążyłam zbadać paskami. Zdziwiłam się tylko, że wczoraj założyłam sobie znowu probiotyk i dzisiaj sucho. Więc, jeśli wtedy, to były wody, to mam nadzieję, że to był tylko jednorazowy incydent bez skutków dla malucha.
 
Dziewczyny czy któraś mroziła zarodki w 3 dobie?
Czy to jest sens przy słabych komórkach ?
Tina, a czemu chcesz mrozić? Pytasz w sensie pozostałych, czy myślisz, zeby nie robić na świeżo?

Mi mrozili zawsze w 2 dobie, więwięc rozmrozone podawali w 3ciej. U nas słabe nasienie. W świetle swoich doświadczeń, lepiej sprawdziłaby się hodowla do blastki, bo uniknęłabym tylu bezowocnych transferów, ale ja miałam 7 zarodków z 2giej stymulacji, więc sporo.
 
No niestety takie standardy... dodatkowe usg poza 12 i 20 tygodniem baardzo ciezko wyrwac od nich, mysle ze jesli dziecko mialoby 5kg to tez nie przekonywaliby specjalnie do cesarki ;)

A w czym problem taka 5 -atke urodzic? [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]jak masz do tego warunki anatomiczne i nie jestes mega szczypior z waska miednica ... to nie jest to problemem[emoji846]
 
No wlasnie nie mam obwody glowy bo szczerze mowiac to usg w klinice w Polsce tez bylo troche takie o cztery litery roztrzasc. Jedynie co, to mi wage podal i zaczal o tej cukrzycy ciazowej mowic, czym mnie zupelnie zbil z tropu i juz nawet nie zdazylam zapytac. Na dotychczasowych usg obwod glowki byl zawsze co do dnia wg wieku ciazy jedynie brzuszka byl zawsze wiekszy wlasnie o jakies 4 tyg. Ale w 28 tyg po doglebnym usg w uk jak to przelozyli na siatki centylowe to dziecko bylo po srodku skali 1.2 kg, wiec moze usg w klinice dalo jakis przeklamany odczyt albo bylo zrobione niedokladnie. Glownie balam sie o cukrzyce ale skoro to zostalo wykluczone to podobno wieksze dziecko lepsze niz za male i tego sie trzymam, zawsze mozna zrobic w takim przypdku cesarke.

Mi tez tak tu gadal, ze siatki ze centyle... ze mloda ma 1 kg i jest dokladnie wpasowana, mlody ma 1,2 kg i ma za duzy obwod brzucha i takie blabla bla.Dlugo ze mna nie dyskutowal, bo mu powiedzialam co sadze o obliczeniach komputera na podstawie kości piszczelowej i paru innych. Zgodzil sie w koncu ze nie mozna im za bardzo wierzyc[emoji23][emoji23]
 
No właśnie podobnie jak ostatnio... bo 39'5 tysiąca , ale doc stwierdził że za wysoko
Nie ma tragedii, dlatego masz 1 dzien wiecej przerwy. Jestes z tych co na nie zastrzyk dluzej dziala, moze np wazysz mniej niz ja i stad u mnie szybszy powrot "do formy" ;)

@tina35 u Martki sa komorki zamrozone, nie zarodki. Komorki gorzej znosza rozmrazanie :/
 
reklama
Tina, a czemu chcesz mrozić? Pytasz w sensie pozostałych, czy myślisz, zeby nie robić na świeżo?

Mi mrozili zawsze w 2 dobie, więwięc rozmrozone podawali w 3ciej. U nas słabe nasienie. W świetle swoich doświadczeń, lepiej sprawdziłaby się hodowla do blastki, bo uniknęłabym tylu bezowocnych transferów, ale ja miałam 7 zarodków z 2giej stymulacji, więc sporo.
Tak pytam w sensie nadzieji na jakis zarodek oprócz swiezaka .
Czy trzymać je do 5 doby czy robić sobie nadzieje ze coś mam i mrozić w 3,czy rzeczywiście może coś z tej 3 doby przetrwa w macicy.
Nie wiem co robic
Boje się ze zostanę znowu z jednym zarodkiem jak poprzednio
 
Do góry