reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

pooola

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2024
Postów
95
Dzisiaj miałam krzywą cukrową:

Mam wyniki krzywej - na czczo 70, po godzinie 93, a po dwóch 78. Jest ok?

Wizytę mam dopiero w poniedziałek.
 
reklama
Też miałam dzisiaj.
Na czczo mi wyszło 72, po godzinie 130, po dwóch 120.
Cukrzycy ciążowej nie masz na pewno. Twoje wyniki są zaskakująco niskie moim zdaniem, ale to chyba nawet lepiej. Pomiary po godzinie i dwóch mają podane tylko górne granice normy, do których Ci daleko. Uważam, że nie masz się czym przejmować.
 
Ja bym tutaj rozpoznała hipoglikemie. Bo wynik na czczo jest strasznie niski. Niby poniżej 70 można ją rozpoznać ale Ty jesteś na styk. Więc moim zdaniem wizyta u diabetologa jak najbardziej wskazana.
 
Ale z palca przed pobraniem miałam 3 minuty wcześniej 87 glukozy. Zawsze miałam cukier tak między 86-90. Z końcem czerwca robiłam glukozę to miałam 73 i doktor powiedział że lepiej w tą stronę. No nic, zapytam go w poniedziałek :)
 
Ale z palca przed pobraniem miałam 3 minuty wcześniej 87 glukozy. Zawsze miałam cukier tak między 86-90. Z końcem czerwca robiłam glukozę to miałam 73 i doktor powiedział że lepiej w tą stronę. No nic, zapytam go w poniedziałek :)
Ale z palca często przekłamuje wynik. Więc tym się nie sugeruj.
 
reklama
Dobrze, że nie masz też gwałtownego spadku między pomiarem po godzinie i po dwóch. Do poniedziałku niedaleko na szczęście, zobaczysz co lekarz powie 🙂
Póki co nie stresuj się, bo jednak mieścisz się w normach.
 
Do góry