reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak w bardzo wczesnej ciąży

adamka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Lipiec 2020
Postów
131
Witam Was wszystkie borykajace się z problemem krwiaka w I trymestrze. To moja druga ciąża (pierwsza- poronienie w 8/9 tyg, serduszko przestało bić i bylo łyżeczkowanie) i teraz dość szybko po poronieniu udało się zajść w drugą ciążę. Lekarze ktorych pytałam mówią że nie warto za długo czekać bo nawet WHO powoli przymierza się do zmiany stanowiska gdyz badania pokazują że najlepiej próbować po poronieniu w pierwszych 6 cyklach jeśli oczywiście wszystko jest ok fizycznie i psychicznie. Teraz beta nizsze wartości (zaczęłam od 33) ale wzrost idealny i one w zakresie norm a ponoć to a nie liczby są wyznacznikiem rozwoju tylko właśnie przyrost. Niemniej jednak ciąża wewnątrzmaciczna, w 5t6d pęcherzyk 8 mm ale na usg krwiak blisko i to duży, 19mm na 7mm. Nie krwawie, jeden raz brudzenie brunatne ale nic nawet na bieliźnie tylko na papierze zauważyłam i wtedy właśnie pojechałam na usg sprawdzić o co chodzi. W 4tyg od OM na pierwszym usg nie było tego krwiaka i pęcherzyka też nie, tzn były tylko 2 kropki i endometrium grube. Wnioskuję że z jednej rozwija się Maluch a drugi to krwiak. Nie mniej jednak to usg na którym wyszedl krwiak bylo zrobione na urlopie poza moim miastem, jutro wizyta u mojej dr. Tamta lekarka bardzo ok, kazała odpoczywać, nie dźwigać, nie łazić za dużo, nie mówiła o lezeniu plackiem ale wróciłam do domu i leżę. Mówi że krwiak nie mały ale jak nie krwawie to 50/50 daje szansę, jak zacznę to może krwiak "porwać" że sobą dość słaby i mały jeszcze plod. Wpisała poronienie zagrażające.. Staram się być dobrej myśli, pozytywnie się nastawić, historie że się wchłonąl pomagają. Napiszcie jesli macie podobne zmagania, razem raźniej trochę :) Wiem że każda ciąża jest inna, nie ma co porównywać ale wymiana myśli często potrafi dodać skrzydeł..
 
reklama
Juz po wizycie. Wszystko w porządku, ciąża rozwija się prawidłowo. Po krwiaku nie ma sladu ;) sa Jeszce resztki krwi w drogach rodnych ale oczyszcza sie jeszcze i to dlatego:) no i ... na 80% DZIEWCZYNKA!!!❤❤❤
Dzisiaj zaczęłam 12 tydzień:)
Gratulacje :)
U mnie też prawdopodobnie dziewczynka
 
reklama
Juz po wizycie. Wszystko w porządku, ciąża rozwija się prawidłowo. Po krwiaku nie ma sladu ;) sa Jeszce resztki krwi w drogach rodnych ale oczyszcza sie jeszcze i to dlatego:) no i ... na 80% DZIEWCZYNKA!!!❤❤❤
Dzisiaj zaczęłam 12 tydzień:)
Ale suuuper! Cieszę się że krwiak zniknął ❤ Gratulacje!!!
 
Hej dziewczyny! Ja w nocy mialam krwawienie i pojechalam na IP. Z didzia wszysko ok, rosnie, serce bije prawidlowo. Krwiak sie oproznil i stad krew, ma juz tylko 15 mm na 5 mm czyli zmalal od poniedzialku z 37 mm sporo. Martwie sie tylko czy teraz jak wystapilo krwawienie to czy nie zacznie sie na nowo napelniac... bo ma wrazenie ze tak bylo ostatnio tylko ze wtedy byl swiezy. Mam nadzieje ze nie i ze jest juz flakiem kory tylko ma sile zniakac :) Macie jakies doswiadczenie w takiej kwestii?
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny! Ja w nocy mialam krwawienie ale ze nie mialam zadnych plamien wczesniej to pojechalam na IP. Z didzia wszysko ok, rosnie, serce bije prawidlowo. Krwiak sie oproznil i o stad krew, ma juz tylko 15 mm na 5 mm czyli zmalal od poniedzialku z 37 mm sporo. Martwie sie tylko czy teraz jak wystapilo krwawienie to czy nie zacznie sie na nowo napelniac... bo ma wrazenie ze tak bylo ostatnio tylko ze wtedy byl swiezy. Mam nadzieje ze nie i ze jest juz flakiem kory tylko ma sile zniakac :) Macie jakies doswiadczenie w takiej kwestii?
Cześć, Najważniejsze że z Dzidzią jest wszystko w porządku❤. Bardzo dobrze, że się opróżnia i pomniejsza, bolał Cię brzuch?
Powiem Ci, że ja wczoraj w nocy miałam też krwawienie pojechałam na USG, wszystko z Dzidzą ❤ w porządku, a krwawienie nieznanej przyczyny, sądzę że u Ciebie będzie już tylko zanikał.
Mnie lekarka prosi o sprawdzenie grubości mieśnia macicy nad ciążą podczas USG.
Będzie dobrze z Naszymi Maluchami 😃.
 
Cześć, ja niestety nie ma doświadczenia w tej kwestii. Czytałam tylko na różnych forach że pare osób męczyło się z krwiakiem do 16 tygodnia ciąży a potem już się nie pojawiał i nie miało to wpływu na dziecko. Czytając to wszystko mam wrażenie że to taka loteria u niektórych krwiak pękł i się więcej nie pojawiał, a u części pękł i po tygodniu pojawił się kolejny. Ale pociesza mnie to, że krwiak nie miał wpływu na rozwój ciąży i że po pierwszym trymestrze nie było ani śladu po krwiaku.

Trzymam kciuki żeby cały krwiak się opróżnił i już nie powracał, bo wiem że to wszytko jest mega stresujące, szczególnie na początku ciąży. W którym jesteś tygodniu?

Ja miałam spokój przez dwa tygodnie od plamień, odpoczywałam, a od wczoraj znów zaczęłam plamić co prawda na brązowo, więc pocieszam się że to stara krew. Mam tylko nadzieję że to nie oznacza że mój krwiak powiększył się, albo pojawił się jeszcze w innym miejscu.
 
Cześć, Najważniejsze że z Dzidzią jest wszystko w porządku❤. Bardzo dobrze, że się opróżnia i pomniejsza, bolał Cię brzuch?
Powiem Ci, że ja wczoraj w nocy miałam też krwawienie pojechałam na USG, wszystko z Dzidzą ❤ w porządku, a krwawienie nieznanej przyczyny, sądzę że u Ciebie będzie już tylko zanikał.
Mnie lekarka prosi o sprawdzenie grubości mieśnia macicy nad ciążą podczas USG.
Będzie dobrze z Naszymi Maluchami 😃.
Brzuch troszkę bolał ale nie mogę tego nazwać bólem bólem nawet nie taki na nospe. obudziłam się po prostu do toalety i zobaczyłam krew. Teraz tylko czekam na kontrolę żeby upewnić się że już znika. Mam nadzieję że z tą grubościa mięśnia wszystko będzie ok. A Maluchy muszą dac radę 💪
 
reklama
Cześć, ja niestety nie ma doświadczenia w tej kwestii. Czytałam tylko na różnych forach że pare osób męczyło się z krwiakiem do 16 tygodnia ciąży a potem już się nie pojawiał i nie miało to wpływu na dziecko. Czytając to wszystko mam wrażenie że to taka loteria u niektórych krwiak pękł i się więcej nie pojawiał, a u części pękł i po tygodniu pojawił się kolejny. Ale pociesza mnie to, że krwiak nie miał wpływu na rozwój ciąży i że po pierwszym trymestrze nie było ani śladu po krwiaku.

Trzymam kciuki żeby cały krwiak się opróżnił i już nie powracał, bo wiem że to wszytko jest mega stresujące, szczególnie na początku ciąży. W którym jesteś tygodniu?

Ja miałam spokój przez dwa tygodnie od plamień, odpoczywałam, a od wczoraj znów zaczęłam plamić co prawda na brązowo, więc pocieszam się że to stara krew. Mam tylko nadzieję że to nie oznacza że mój krwiak powiększył się, albo pojawił się jeszcze w innym miejscu.
Potrafią te paskudztwa zestresowac.. Brąz to stara krew tak wszędzie piszą i tego mocno życzę. Ja 11t5dzien więc jeszcze 2 do końca pierwszego trymestru..
 
Do góry