reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie po badaniu ginekologicznym w 38 tc

Dołączył(a)
12 Grudzień 2023
Postów
9
Witam Was drogie dziewczyny. Jestem obecnie w 38 tc wczoraj miałam wizytę u ginekologa na NFZ i po badaniu lekarka stwierdziła że wszystko jest gotowe do porodu rozwarcie na 1 cm. Badanie było bardzo bolesne i jak wróciłam do domu zobaczyłam, że na wkładce mam brązową plamę. Delikatnie plamiłam do końca dnia, wieczorem wszystko ustąpiło. Dziś rano znowu miałam brązową plamę na bieliźnie a teraz śladowe ilości. Nie wiem czy to skutek tego badania, które było nieprzyjemne i bolesne, czy mam się martwić? Maluszek jest aktywny rusza sie tak jak zawsze, nic mnie nie boli. Jutro mam prywatną wizytę u gina ale chciałam się zapytać, czy któraś z Was miała taką sytuację.
 
reklama
Idź skonsultuj z lekarzem. U jednych to będzie nic groźnego, u kogoś innego może skończyć się źle.

Ja bym podjechała na IP - przynajmniej zrobią KTG.
 
To taki etap ciąży że może być czop ale też badanie żeby sprawdzić rozwarcie jest dość intensywnie więc wszystko tam podrażniają ginekolodzy . Ja jak byłam już na porodówce to po takich właśnie badaniach miałam śluz z czerwoną krwią i kazali się nie przejmować że to często się zdarza .
 
Cześć,

Badanie w końcówce ciąży może być naprawdę nieprzyjemne i czasami powoduje lekkie krwawienie lub plamienie, zwłaszcza jeśli szyjka macicy zaczyna się przygotowywać do porodu. Więc na razie bym się nie martwiła. Ważne, żeby obserwować sytuację – jeśli plamienie się nasili, pojawi się świeża krew, silny ból, skurcze, albo inne niepokojące objawy, wtedy lepiej szybko skontaktować się z lekarzem.

Super, że masz jutro wizytę u ginekologa. Powiedz mu o tych objawach, żeby mógł wszystko sprawdzić i upewnić się, że jest OK. Trzymam za Was kciuki! Na pewno wszystko będzie dobrze, ale warto dmuchać na zimne.
 
reklama
reklama
Do góry