reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie 9tc

marta021993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2019
Postów
2 376
Witam potrzebuje porady i wsparcia. Jestem w 9tc. W niedziele mialam silne zatwardzenie i probowalam soe zalatwic i parlam bardzo mocno. Po ok. 10 minutach zauważyłam, ze zaczelam krwawić z pochwy, ale trwalo to kilka minut. Nastepnego dnia bylam u ginekologa. Powiedzialam mu p calej sytuacji i stwierdził, ze krwawienie pojawilo sie prawdopodobnie od tego parcia. Zrobil usg i powiedzial, ze wszystko jest okej i przepisal luteine dopochwowa. Po wieczornej aplikacji (dolaczonym aplikatorem) poczulam w pochwie lekki opor i rano zauważyłam, ze znowu lekko krawilam. Po kolejnej wieczornej aplikacji zaczelam silnie krwawić i po kilku godzinach pojechalam na izbe przyjęć, gdzie lekarz dyzurujacy powoedzial, ze z dzidza wszystko okej i przepisal duphaston 3x2 a luteine kazal odstawic. W szpitalu bylam wczoraj, a dzisiaj jeszcze troszkę krwawie. Wizyte u swojego gina mam dopiero 18 czerwca. Wydaje mi się, ze moze naruszylam tym aplilatorem ranke, która zrobila mi się po tym parciu i dlatego to krwawienie. Miala ktoras podobna sytuację? Dziękuje za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale aplikator wkładasz do pochwy a nie odbytu, więc raczej po prostu mogłaś się nim zadrapać. Krwawienia w ciąży zdarzaja się ale nie wiązałabym tego z zatwardzeniem. Bierz duphaston i czekaj na wizytę.
 
A czy lekarz Ci nie powiedział ,że nie można przeć w ciąży ? bo mi mój od razu powiedział ,że żadnego parcia nawet przy zaparciach , bo można narobić bałaganu , jeśli bierzesz duphaston to powinno być ok ,ale jeśli krwawienie będzie się utrzymywać to dzwoń do Swojego gina
 
Krwawienie przechodzi. Teraz na podpaskach mam brazowe slady tak jak na koniec okresu. Boże mam nadzieję, ze przez wlasna glupote nie narobiłam nic poważnego. To moja pierwsza ciaza i nie zdawalam sobie sprawy, ze przez cos takiego moge zaszkodzić ciazy.
 
Niestety zatwardzenia na poczatku ciazy sa chyba czeste, ja nie moglam sobie z tym poradzic. Zawsze mozesz sobie pomoc palcem przy mocnym zatwardzeniu bo inaczej ciezko sie zalatwic. Mi nie pomagalo na to nic, ani suszone sliwki ani jogurty. A lekow zadnych brac nie mozna na to. Wylacznie naturalne metody lub czopki glicerynowe, ktore mi tez nie pomogly. Zatwardzenia powoduje sama ciaza jak tez luteina.
Potem to na szczescie minelo, a teraz przy problemach pomaga lyzka oleju lub mleko czy kakao.
Wiem jaki to stres nie moc sie zalatwic i bac sie przec, ja krwawilam bo mam polipa
Krwawic mozesz tez z hemoroidow ktore moga sie robic w ciazy
 
Co do parcia to slyszalam ze nie szkodzi, za mala ciaza na tym etapie by cos sie stalo nie martw sie nic sie nie stalo. Ale balam sie przec a i tak mialam krew rowniez w kale.
 
Ostatnia edycja:
Na razie wszystko okej. Zdarza sie, ze jeszcze mam takie jasnobrazowe plamienia (tzn. Resztki luteiny). Dzwonilam do lekarza i kazal brac luteine 2x1 i duphaston 2x1. Wizyta we wtorek. Luteine aplikuje juz palcem. Jestem dobrej mysli. Mam caly czas takie same objawy jak pd poczatku ciazy: tkliwosc sutkow, czasami mdłości, lekko pobolewa mnie brzuch od czasu do czasu jak na okres. No i poproszę gina, żeby dokladnie sprawdzil czy sobie zadnej ranki nie zrobilam tym aplilatorem, bo ma przeczucie, ze to od tego to krwawienie.
 
reklama
reklama
Kochane moje, jestem już po wizycie. Z malenstwem wszystko dobrze. Rosnie jak na drożdżach. Okazalo się po badaniu, że zrobiła mi się nadzerka i stad to krwawienie po aplikacji luteiny. Więc luteina idzie w odstawke i mam brać tylko duphaston. I mala niespodzianka dla mojego partnera: po usg lekarz stwierdzil, ze prawdopodobnie będzie chlopak
 

Załączniki

  • 20190618_120202.jpg
    20190618_120202.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 139
Do góry