reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótsze kości długie u płodu, wykryte na usg w 20tyg.pomocy

Ewelynka25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2020
Postów
60
Witam wszystkich, może ktoś z Was ma lub miał podobne przeżycia, potrzebuję się z kim podzielić i licze nie tyle na słowa. Otuchy ale ze znajdę kogoś z podobnymi doświadczeniami, mianowicie ciąża do 20 tyg łącznie z badaniami prenatalanymi całkowicie ok, nagle jak grom z jasnego nieba na polowkowym Usg lekarz prowadzący mówi że kości raczek i nóżek są krótsze o ponad 4 tyg. Wiekiem ciąży, na drugi dzień inny lekarz na innym sprzęcie potwierdził, narzady wewnętrzne całkowicie ok, ale rączki i nozki za krótkie, sugerował wadę ale jaka okaże się po aminiopunkcje na którą jadę w poniedziałek, być moze karłowatość być moze zupełnie co innego, moj3 życie chwilowo legło w gruzach, tak bardzo się martwię o moje maleństwo,nie umiem normalnie funkxkowmowac😭😭😭😭
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny, dzikuje Wam za wszystkie wpisy, dodwaly mi otuchy w ciężkich chwilach. OBIECAŁAM sobie, że napiszę co się u mnie wydarzyło, bo wiem z doświadczenia jak irytowały mnie historie bez opisu zakończenia... Niestety ale u mojej corci wyszła z amnio wada letalna, smiertlena dysplazja kostna 😭, straciłam maleństwo w 24tc.Mimo ogromnego bólu jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Życzę zdrówka dla Was wszystkich
nawet nie wiesz jak mi ogromnie przykro! Jakie to niesprawiedliwe, nie mam pojęcia co czujesz, ale życzę dużo siły, przebrnijcie przez żałobę tyle czasu ile potrzebujecie😘trzymaj się ciepło
Hej wracam z postem bo szukam czegokolwiek na ten temat, u nas wczoraj na połówkowych wyszło to samo, wszystkie kończyny krótsze o 2 tygodnie w porównaniu z główką i brzuszkiem który jest w wieku ciazy idealnie... co prawda wyniki amniopunkcji już mam i wyszedł zdrowy chłopiec, natomiast lekarka moja strasznie nastraszyła mnie tym że Syn będzie karłem, widzę że posty są stare, więc może miał ktoś ostatnio taką sytuację i doda mi słów otuchy?
 
reklama
Hej wracam z postem bo szukam czegokolwiek na ten temat, u nas wczoraj na połówkowych wyszło to samo, wszystkie kończyny krótsze o 2 tygodnie w porównaniu z główką i brzuszkiem który jest w wieku ciazy idealnie... co prawda wyniki amniopunkcji już mam i wyszedł zdrowy chłopiec, natomiast lekarka moja strasznie nastraszyła mnie tym że Syn będzie karłem, widzę że posty są stare, więc może miał ktoś ostatnio taką sytuację i doda mi słów otuchy?
Nie wiem czy to coś pomoże, ale u syna mojej znajomej w III trymestrze wyszły skrócone kości długie i utrzymywała się ta „diagnoza” do porodu, do końca nie wiedziała co i jak, dziecko się urodziło z normalnymi a nie skróconymi kończynami, a lekarz powiedział, że no cóż usg idealne nie jest… Także tak 😉 Może ta historia jakoś Cię pocieszy :) Chłopczyk oczywiście zdrowy i jest nawet wyższy od rówieśników, ma już kilka lat.
 
Hej wracam z postem bo szukam czegokolwiek na ten temat, u nas wczoraj na połówkowych wyszło to samo, wszystkie kończyny krótsze o 2 tygodnie w porównaniu z główką i brzuszkiem który jest w wieku ciazy idealnie... co prawda wyniki amniopunkcji już mam i wyszedł zdrowy chłopiec, natomiast lekarka moja strasznie nastraszyła mnie tym że Syn będzie karłem, widzę że posty są stare, więc może miał ktoś ostatnio taką sytuację i doda mi słów otuchy?
To ja mogę się dołożyć z pozytywną historią.
Nam też na wszystkich USG od badań połówkowych kości udowe i ramieniowe wychodziły skrócone, o tydzień, dwa a raz to nawet i o trzy. I dodam, że USG było robione na nowym sprzęcie przez ginekologów z wiodących ośrodków w kraju.

Syn urodził się długi na 57 cm, rzeczywiście może kości udowych nie miał super długich, za to łydki miał bardzo długie (budowa po mężu), zaraz kończy półtora roku i na długość nosi już od dawna ubrania na 2 latka. Ile się nadenerwowałam w ciąży to nawet nie będę pisać.
Oczywiście ręką na pulsie itd, ale tez nie wierzyłabym zbyt gorliwie w zapowiedzi lekarzy, na USG pare minimetrów różnicy potrafi przesunąć wiek o 2 tygodnie.
Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!
 
Hej wracam z postem bo szukam czegokolwiek na ten temat, u nas wczoraj na połówkowych wyszło to samo, wszystkie kończyny krótsze o 2 tygodnie w porównaniu z główką i brzuszkiem który jest w wieku ciazy idealnie... co prawda wyniki amniopunkcji już mam i wyszedł zdrowy chłopiec, natomiast lekarka moja strasznie nastraszyła mnie tym że Syn będzie karłem, widzę że posty są stare, więc może miał ktoś ostatnio taką sytuację i doda mi słów otuchy?
Hej. U nas od początku coś było nie tak u najstarszej. Niezbyt dobre usg 1 trymestru, wysokie ryzyko zd, po papie skorygowane do średniego. Kilka kontroli u kardiologa, gdzie to on w 17 tygodniu zapytał mnie jakie wyszły ryzyka z prenatalnych, bo dziecko jest poniżej 3 percentyla i ma.skrocone kości. Potem na każdym usg skrócone kości ramienne i udowe. Ogólnie ciągle małe dziecko. Przed porodem w 39 tygodniu według pomiarów oceniona na 35-36 tydzień. Dostałam skierowanie na amnio, bo genetyk mówił, że on "downa tu nie widzi, ale na pewno jest jakaś choroba związana z karlowatoscia". Nie zrobiłam amnio, bałam.sie. Dziecko urodziło się zdrowe, nawet nie takie małe. 3100 i 51 cm. Dzisiaj ma 4 lata, jest najniższa w przedszkolu. Poniżej 3 centyla. Mamy skierowanie do endokrynolog, ale w trybie nie pilnym. Myślę, że to taka jej uroda, dodam, że z kolei jej rodzeństwo zawsze było w ciazy dwa tygodnie większe i się porodzili 58 i 59 cm. Teraz maluszek w brzuszku już od dawna jest pomiarowo też dwa tygodnie większy. I nie zamierzam się tym martwić.
 
Hej wracam z postem bo szukam czegokolwiek na ten temat, u nas wczoraj na połówkowych wyszło to samo, wszystkie kończyny krótsze o 2 tygodnie w porównaniu z główką i brzuszkiem który jest w wieku ciazy idealnie... co prawda wyniki amniopunkcji już mam i wyszedł zdrowy chłopiec, natomiast lekarka moja strasznie nastraszyła mnie tym że Syn będzie karłem, widzę że posty są stare, więc może miał ktoś ostatnio taką sytuację i doda mi słów otuchy?

Nie pamiętam ile dokładnie było tej różnicy ale też nóżki były krótsze. Syn nie jest karłem ma po prostu na razie krótkie nogi i tyle.
Na razie nie planuje być modelem więc luz 😉
 
Do góry