reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kresa ciążowa

Dołączył(a)
30 Sierpień 2021
Postów
10
Hej. Na wstępie zaznaczę, ze przyjmuje plastry antykoncepcyjne, aczkolwiek biorę na stałe również leki które obniżają skuteczność antykoncepcji. Żadnych innych zabezpieczeń typu prezerwatywa brak. Dwa dni temu zauważyłam na brzuchu od pępka w kierunku sklepienia łonowego ciemniejsza kreskę. Nigdy wcześniej takiej nie miałam. Zaczął bolec mnie brzuch, tak jakbym miała dostać okres. Czytałam ze niektóre przyszłe mamy miały właśnie takie pierwsze pierwsze objawy jeszcze nawet tydzień przed pozytywnym testem. Kupiłam jeden test, ale wyszedł negatywny. Jeśli chodzi o okres a raczej krwawienie z odstawienia to tutaj byłby dobry odnośnik wykluczający ciąże, ale krwawień nie mam bo w związku z bolesnym miesiączkowaniem naklejam plastry bez przerwy (konsultowane z ginekologiem). Co uważacie? Wmawiam sobie czy to naprawdę może być ciąża? Powtórzyć test za tydzień?
Pozdrawiam
 
reklama
reklama
Ja właśnie nigdy nie miałam takiej, stad moje zdziwienie 🤣
może nie zwróciłaś tak uwagi. Powtórz ja zapis czas test, albo zrob bete. Objawy ciąży pojawiają się 48h po zagnieżdżeniu i wtedy dopiero mogą wystąpić jakieś objawy. Jezeli test jest negatywny, to znaczy że to nie są objawy. Ja dopóki nie zaszłam w ciążę to co miesiąc mi się wydawało ze jestem w ciąży, a w miesiącu miesiącu w którym zaszłam nie widziałam żadnych objawów
 
tylko proszę, nie wmawiaj sobie. Wiem jak się takie coś kończy, starałam się o ciąże Orawie rok a co miesiąc miałam objawy… okresu jak się okazało
Wiem. U mnie tez to jest spowodowane tym ze leki które przyjmuje mogą mieć bardzo negatywny wpływ na płód. Wiec, jak tylko mam jakieś podejrzenie, to naprawdę muszę sprawdzić to kilka razy. Jeśli już miała być ta dzidzia to nie chciałabym jej zaszkodzić.
 
Każdy objaw ciążowy jak sama nazwa wskazuje występuje w ciąży. Ciąża zaczyna się między 6 a 12 dniem po owulacji plus dwa dni na wytworzenie hormonu ciążowego bhcg. Jeśli test wychodzi negatywny to oznacza, że hormonu ciążowego nie ma (albo jest bardzo niski) a co za tym idzie nie ma ciąży ani objawów ciążowych [emoji2358]
 
Nawet dzisiaj oglądałam filmik jednej youtuberki i ona tez opowiadała ze kresa pojawiła się u niej 9 dni przed pozytywnym testem. Pierwszy był negatywny. Kurcze. Wole się nie nastawiać żeby się nie rozczarować ale im dłużej myśle tym bardziej chciałabym żeby jednak wyszła ciąża 😅
No jak youtuberka tak mówi to ciąża na 100 %. Po cichu gratuluję 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

A tak serio to zamiast jakiś bzdur na YT poszukaj wiarygodnych informacji, potwierdzonych badaniami i opiniami lekarzy, a nie jakiś nawiedzonych bab, które twierdzą, że objawy ciążowe mogą się pojawić PRZED pozytywnym testem. I to 9 dni.
 
Wiem. U mnie tez to jest spowodowane tym ze leki które przyjmuje mogą mieć bardzo negatywny wpływ na płód. Wiec, jak tylko mam jakieś podejrzenie, to naprawdę muszę sprawdzić to kilka razy. Jeśli już miała być ta dzidzia to nie chciałabym jej zaszkodzić.
Poczekaj bo nie ogarniam…
Jeśli boisz się złego wpływu lekarstw które zażywasz na płód w przypadku gdy byłabyś w ciąży to nie uważasz ze powinnaś “sprawdzić“ swoje podejrzenia w inny sposób niż tu na forum ?
Nie należy w takim wypadku zrobić testu ? Badania bhcg ? czy udać się na kontrolną wizytę ?!
 
reklama
Poczekaj bo nie ogarniam…
Jeśli boisz się złego wpływu lekarstw które zażywasz na płód w przypadku gdy byłabyś w ciąży to nie uważasz ze powinnaś “sprawdzić“ swoje podejrzenia w inny sposób niż tu na forum ?
Nie należy w takim wypadku zrobić testu ? Badania bhcg ? czy udać się na kontrolną wizytę ?!
Jakbyś dobrze czytała to wiedziałabys ze test robiłam
 
Do góry