reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KP a rozszerzanie diety

Kinga1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2020
Postów
494
Mam pytanie do mam, które karmią/karmiły wyłącznie piersią. Kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety i od czego? Wiem, że zalecenia rekomendują karmienie wyłącznie piersią prze 6 miesięcy, ale też można wcześniej coś wprowadzać. Jak to było u Was? Co zalecali Wasi pediatrzy?
 
reklama
Rozwiązanie
Mam pytanie do mam, które karmią/karmiły wyłącznie piersią. Kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety i od czego? Wiem, że zalecenia rekomendują karmienie wyłącznie piersią prze 6 miesięcy, ale też można wcześniej coś wprowadzać. Jak to było u Was? Co zalecali Wasi pediatrzy?
Ja zaczęłam jak synek miał 5 i pół miesiąca. Na pierwszy ogień poszła marchewka, potem dynia, ziemniak. Jedno warzywo 2-3 dni i potem następne. Pierwsze 2-3 dni rozszerzania po kilka łyżeczek na spróbowanie i oswojenie się z nową fakturą jedzenia, a potem już po pół słoiczka na raz, bo synek był chętny do jedzenia. Kolejne warzywa wprowadzaliśmy już szybciej i po ok. 3 tygodniach pierwsze owoce i kleik/kaszka, mięso po 4-5 tygodniach od rozpoczęcia rozszerzania...
My moze tydzień przed skończeniem pół roku. Wybrałam blw i zaczełam od brokuła, ziemniaka i marchewki.
Bardzo nam sie sprawdziło to, córka ma teraz 1.5 roku je wszystko praktycznie i jest samodzielna, sama je łyżka i widelcem i wszystkie formy jedzenia.
Mam pytanie do mam, które karmią/karmiły wyłącznie piersią. Kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety i od czego? Wiem, że zalecenia rekomendują karmienie wyłącznie piersią prze 6 miesięcy, ale też można wcześniej coś wprowadzać. Jak to było u Was? Co zalecali Wasi pediatrzy?
Pediatria zalecała wprowadzić wczesniej gluten i jak ja jadłam np kaszke manne , owocami to dawałam na czubku małej.
 
Mam pytanie do mam, które karmią/karmiły wyłącznie piersią. Kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety i od czego? Wiem, że zalecenia rekomendują karmienie wyłącznie piersią prze 6 miesięcy, ale też można wcześniej coś wprowadzać. Jak to było u Was? Co zalecali Wasi pediatrzy?
Ja zaczęłam jak synek miał 5 i pół miesiąca. Na pierwszy ogień poszła marchewka, potem dynia, ziemniak. Jedno warzywo 2-3 dni i potem następne. Pierwsze 2-3 dni rozszerzania po kilka łyżeczek na spróbowanie i oswojenie się z nową fakturą jedzenia, a potem już po pół słoiczka na raz, bo synek był chętny do jedzenia. Kolejne warzywa wprowadzaliśmy już szybciej i po ok. 3 tygodniach pierwsze owoce i kleik/kaszka, mięso po 4-5 tygodniach od rozpoczęcia rozszerzania. Na tą chwilę synek ma 7 i pół miesiąca i je obiadek (słoik 190gr) i kolację ok. 18:30 kaszkę lub kleik (z ok. 120-130ml wody) z połową słoiczka owoców (ok. 60gr), oprócz tego w trakcie moich posiłków dam mu czasem jakiś owoc, kawałeczek chleba, awokado czy chrupka kukurydzianego, bo bardzo lubi towarzyszyć w trakcie posiłku :) I oczywiście oprócz tych dodatkowych posiłków cały czas jest na piersi (6-9 kp na dobę).
 
Rozwiązanie
reklama
Mam pytanie do mam, które karmią/karmiły wyłącznie piersią. Kiedy zaczęłyście rozszerzanie diety i od czego? Wiem, że zalecenia rekomendują karmienie wyłącznie piersią prze 6 miesięcy, ale też można wcześniej coś wprowadzać. Jak to było u Was? Co zalecali Wasi pediatrzy?
Każdej mamie radzę, aby nie spieszyła się z rozszerzaniem diety. Ja wiem, że nie możecie się doczekać - sama tak miałam przy pierwszym dziecku. Przy karmieniu piersią spokojnie można poczekać do szóstego miesiąca życia maluszka. A potem powolutku wprowadzamy nowe produkty. Ja zaczynałam rozszerzanie diety od warzyw. Na początku kupowałam słoiczki: https://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/warzywa/warzywa. Chciałam mieć pewnosć, ze moje dziecko dostaje bezpieczne produkty. Niestety nie mam własnego ogródka, dlatego nie ufałam sprzedawcom.
 
Ja po 5miesiącu spróbowałam trzy razy dać jej jakieś warzywo, ale młoda nie była gotowa więc odpuściłam i spróbowałam ponownie tydzień po skończeniu 6miesiecy.
 
reklama
Do góry