reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki

reklama
a ja juz dla doświadczonych mam pytanie propo srodków piorących, czy uzywacie tylko proszku do prania ? bo szczerze mówiąc ja sie zastanawiam nad kupnem jednak płynu do prania, wydaje mi się że ubranka będą miększe w dotyku niż po proszku. Jak to jest tak naprawde? :)
 
Hmmmm, niby jestem doświadczoną mamą, ale szczerze mówiąc dopiero tutaj na forum od dziewczyn dowiedziałam się , że są płyny do płukania dla niemowląt :eek: .
Dziś rozglądałam się w sklepie i był płyn do płukania Dzidziuś tylko, ale było napisane, że od 3 lat.
Więc ja już całkiem zbaraniałam i tak jak przy mojej Aduśce zostanę przy proszku tylko. :-D
 
mialam na myśli jeszcze coś innego, nie płyn do płukania, tylko do prania, dostałam nawet gdzies od kogoś próbke z Lovelli, ooo wlasnie mam ją przed sobą - to jest mleczko do prania :)
 
platki kupilam tutaj i byly do d...... nie polecam!! mleczko z Lovelli mialam i jest dla mnie debest!!! proszek dzidzius wiem ze jest ale plyn do prania nie spotkalam - tez ladnie pachnie i jest dosyc tani. powiem Wam ze w Polsce macie wybor tych proszkow i plynow a tu niestety nie ma :(((((
 
witajcie!
tak sobie czytam wasze rozmowy i niedawno sama się zastanwiałam co kupić...może wam napiszę co ja używam i jak się zapatruję na niektóre kosmetyki ;-)


Dziewczyny, ostatnio znalazłam gotowe gaziki do przemywania pępuszka - nasączone spirytusem. Te, które widziałam są z firmy LEKO. Cena ok. 80 gr za jeden. Są na pewno o wiele wygodniejsze w użyciu niż zwykłe gaziki i do tego spirytus.

ja bym tego raczej nie polecała :no:
uważam, że ciężko będzie się dostać pod pępuszek takim czyms, poza tym słyszałam, że te gaziki są dość sztywne.
u nas sprawdziły się najlepiej patyczki do uszu - mocno zamacza się je w spirytusie, a potem czyści pępuszek - pamiętajcie, że trzeba też odciągać skórę wokół i czyścić całe zagłębienie, dlatego patyczek spełnia doskonale tu swoją rolę :yes: taką metodę stosowała moja położna i faktycznie sprawdziła się :-)

co do kremów z filtrem - pamiętajcie, że z noworodkiem wychodzi się na dwór dopiero po ok, 2 tygodniach, dlatego też od samych narodzin kremów stosować nie będziecie ;-)
filtry mogą być wyłącznie mineralne! takie posiada np. NIvea faktor 30.Ten krem można stosować od początku. Mustela i Ziajka np. są dopiero od 3 miesiąca życia - sprawdzałam w aptece :tak:

pieluchy - na początek dobre są pampersy newborny. Dwójki jednak dość szybko zaczęły nam przeciekać - pampersy nie posiadają gumki na plecach, więc moja mała miała kilka razy kupkę na plecach :oo: przeszlismy więc na higgiesy dwójki newborny, a teraz mamy trójeczki (koniecznie superflexy)...u nas się sprawdził - nie przeciekają, także pampersom powiedzieliśmy do widzenia ;-)

chusteczki do pupy - nie polecam Dzidziusia :no: skusiłam się na cenę, kupiłam 3 opakowania i niestety nie są dobre...podrażniają pupę i co chwilę córa miała zaczerwienioną. Jeśli chodzi o Nivea - reakcja była podobna. Położna powiedziała, że Nivea robi bardzo dobre produkty, ale dla dzieci powyżej miesiąca...faktycznie na opakowaniach mają najczęściej zawartą informację, że od 1 miesiąca życia...potem przeszliśmy na chusteczki Pampersa, było ok, no ale są dość drogie....i w końcu znależliśmy chusteczki Bambino - jak dla mnie rewelacja. Są super mięsiste, dobrze wycierają, pięknie pachną i są dużo tańsze od Nivea czy Pampersa. Także polecam :tak:


Oliwka - używam Bambino. Ponoć najmniej uczulająca. Faktycznie żadnych reakcji u córci nie ma. Ale - oliwka w kółko cieknie po butelce, zostawia ślady, więc wszystko jest ciągle tłuste od oliwki :baffled: Ostatnio duzo dobrego słyszałam o mleczku do ciała Bubchena. Będę wypróbowywać jak skończy mi się oliwka :-)

Sól fizjologiczna w ampułkach to przemywania i zakraplania oczków i noska :happy:

Do kąpieli mam płyn 2 w 1 Nivea, a od czas do czasu kąpię małą w Oilatum.


Mam nadzieję, że jakieś informacje wam się przydadzą ;-)

Zyczę wam szybkich porodów i pięknego macierzyństwa już wkrótce :-)
 
Agutek dzieki wielkie! Na pewno z niektorych rad skozystam :)

Co do gazikow nasaczonych spirytusem np. leko to slyszalam odmienna opinie...ze bardzo poreczne,latwe w uzyciu i higieniczne i ze zdaja egzamin doskonale,ale co mama to inna opinia:)))Ja rowniez sie zopatrzylam ,tylko nie kazdy pakowany z osobna tylko w pudeleczku z dozownikiem zeby nie skazic nastepnych gaziczkow,jest ich bardzo duzo ale to sie przyda nawet jak wieksze dziecko sie skaleczy albo my...
 
reklama
Do góry