reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki bambino dla noworodka?

Czerwcowamama01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2019
Postów
53
Byłam dzisiaj na zakupach kosmetycznych dla noworodka popatrzyłam na ta ogromną szafę z kosmetykami różnorodnych firm i się przeraziłam bo to pierwsze dziecko a ja jestem tak nieogarnięta że wzięłam to co mi znane czyli płyn do kąpieli od pierwszego dnia życie z bambino oraz oliwke z bambino czy któraś z Was używała dla noworodka i się sprawdziło? Dzidzia nie miała wysypki czy przesuszonej skóry?
 
reklama
Rozwiązanie
Bambino znane więc mamy myślą że dobre. A tu psikus. Poczytaj składy na sroka o.
Tak na prawdę dziecku nic nie potrzeba. Wystarczy kąpiel w czystej wodzie ewentualnie z dodatkiem mleka mamy. Potem delikatnie osuszyć i ubrać. Po prostu.
Smarowidła są zbędne i tylko obciążają delikatną skórę dziecka.
Dopiero gdy pojawia się problemy skórne można działać czymś konkretnym ale odpowiednio do problemu. Jesli skóra sucha to jakis emolient z blogu wyzej, bo nie każde są dobre!
Jesli tradzik lub łzs to krochmal ect.
Byłam dzisiaj na zakupach kosmetycznych dla noworodka popatrzyłam na ta ogromną szafę z kosmetykami różnorodnych firm i się przeraziłam bo to pierwsze dziecko a ja jestem tak nieogarnięta że wzięłam to co mi znane czyli płyn do kąpieli od pierwszego dnia życie z bambino oraz oliwke z bambino czy któraś z Was używała dla noworodka i się sprawdziło? Dzidzia nie miała wysypki czy przesuszonej skóry?
Polecam kosmetyki babydream. Możesz poczytać opinie. Osobiście zrobiłam podobnie jak ty, a potem nie używałam z powodu iż każdy polecał emolium i ogólnie córka miała problemy skórne.
 
Na początek nie polecam oliwki do smarowania, ewentualnie możesz dać do kąpieli troszkę. Najlepiej jednak ograniczać ilość kosmetyków i obserwować maluszka, w razie przesuszonej skóry można użyć emolientu lub krochmalu. Babydream rzeczywiście jest ok, ja na początku używałam właśnie oliwki do kąpieli a płynu tylko do umycia pupy i pach. Nie lubiłam jak mi się to wszystko pieni. Do ciałka po kąpieli balsam babydream lub dove. Synek nie ma problemów skórnych, więc o emolientach sie nie wypowiem
 
Bambino nie są wcale dobre. Przez pierwsze dwa tyg należy natłuszczać skórę np oliwką na wilgotną skórę a po tym czasie nawilżać kremem, na suchą skórę. Ja polecam oliwke Linomag a jeśli chodzi o balsam do ciała to patrz poprostu na opakowanie żeby można było stosować od 1dnia życia i żeby był jak najbardziej naturalny. Jak dziecko nie będzie miało problemów skórnych to nie ma większego znaczenia czy kupisz balsam za 15 czy 50zł, ale jak się będzie coś działo to najlepsze są emolienty.
 
Bambino znane więc mamy myślą że dobre. A tu psikus. Poczytaj składy na sroka o.
Tak na prawdę dziecku nic nie potrzeba. Wystarczy kąpiel w czystej wodzie ewentualnie z dodatkiem mleka mamy. Potem delikatnie osuszyć i ubrać. Po prostu.
Smarowidła są zbędne i tylko obciążają delikatną skórę dziecka.
Dopiero gdy pojawia się problemy skórne można działać czymś konkretnym ale odpowiednio do problemu. Jesli skóra sucha to jakis emolient z blogu wyzej, bo nie każde są dobre!
Jesli tradzik lub łzs to krochmal ect.
 
Rozwiązanie
Do góry