reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wykonać test lub betę?

Dołączył(a)
16 Grudzień 2021
Postów
2
Cześć dziewczyny, jestem 4 dni po in vitro. Chciałabym doradzić się was kiedy (po ewentualnym zagnieżdżeniu się zarodka) warto zrobić test ciążowy oraz po jakim czasie od ewentualnego zagnieżdżenia wzrosłaby beta hcg?
 
reklama
W przypadku zarodków 2-3 dniowych:

  • 1 dzień po transferze – następuje dalszy podział zarodka.
  • 2 dzień po transferze – zarodek przekształca się w blastocystę.
  • 3 dzień po transferze – blastocysta wydostaje się z otoczki.
  • 4- 6 dzień po transferze – zarodek rozpoczyna proces implantacji - zagnieżdża się w śluzówce macicy i coraz głębiej wnika w endometrium.
  • 7-10 dzień po transferze – zagnieżdżony w endometriom macicy zarodek kontynuuje rozwój, rozpoczyna się produkcja HCG (hormonu gonadotropiny kosmówkowej).
  • 11 dzień po transferze – stężenie hormonu HCG w organizmie jest na tyle duże, że wskazane jest już wykonanie testu ciążowego.
W przypadku zarodków 5-6 dniowych, transfer blastocysty:

  • 1 dzień po transferze – blastocysta wydostaje się z otoczki.
  • 2-3 dzień po transferze – zarodek rozpoczyna implantację - zagnieżdża się w śluzówce macicy i coraz głębiej wnika w endometrium.
  • 5-8 dzień po transferze – zaimplantowany zarodek dalej się rozwija w endometrium macicy i rozpoczyna się produkcja hormonu HCG.
  • 9 dzień po transferze – stężenie hormonu HCG w organizmie jest na tyle duże, że można wykonać test ciążowy.
 
Mi wykazało w 7 dpt - pokazala się bladziutka kreska na teście sikanym. 5 dpt spróbowałam ale nic nie wykazało, nie potrzebnie się tylko zdenerwowałam. W 9 dpt była już mocno widoczna. Betę zrobiłam jak kazał lekarz 10 dpt i wyszła o ile dobrze pamiętam ponad 400. Powodzenia🐞🍀
 
Do góry