reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wraca owulacja po kolejnych ciążach

@nxious

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2021
Postów
284
Miasto
Warszawa
Do mam co najmniej 2 dzieci i KP: czy po drugiej ciąży, przy wyłącznym KP, @ wróciła mniej więcej po takim samym czasie jak po pierwszej?
Pytam w kontekście antykoncepcji, bo przy pierwszym dziecku @ pojawiła się dopiero po odstawieniu dziecka od piersi, ok. 7mc. Czy mogę założyć, że teraz przy drugim organizm zachowa się tak samo?
Poprzednio brałam w trakcie KP pigułki jednoskładnikowe, jednak ten progesteron w duecie z laktacją zrujnowały moją figurę, miałam taki wilczy apetyt i sporo przytyłam.
Także najchętniej polegałabym na niepłodności laktacyjnej LAM, ale wiem, że sà dziewczyny, które mimo KP i tak szybko dostają @. Jestem 3 mce po drugim CC, więc potencjalna ciąża byłaby niebezpieczna.
Chyba, że możecie poradzić inną metodę antykoncepcji?
 
reklama
Ciąża ciąży nierówna. U mnie po pierwszym dziecku @ po 8 mies a karmiłam piersią do 13. Po drugiej pierwsza @ pojawiła się po 12 mies od porodu a karmiłam piersią 2 lata. Jak z owulacja mi to nie wiem, bo nie sprawdzałam kiedy wróciło wszystko do normy.
 
Nie jestem co prawda mamą dwójki ale powiem Ci, że nigdy nie masz gwarancji, że Twój organizm zachowa się w określony sposób. Mam koleżanki, które zaszły w ciążę 3-4 miesiące po porodzie i pomijając to, że jest to cholernie trudne żeby ogarnąć dwójkę takich maluchów to jeszcze jest niebezpieczne po cc. Więc jednak sugerowałabym Ci jakąś antykoncepcję. Może wkładka?
 
Po pierwszym porodzie, karmiąc piersią syna non stop na badaniu kontrolnym po 6 tygodniu od porodu już miała miejsce owulację 😱 lekarz był mega zaskoczony
 
Metod antykoncepcji jest wiele tu musisz wybrać tę która będzie najodpowiedniejszą dla ciebie, twojego zdrowia, upodobań itd. Są osoby które chwalą wkładki czy implanty i te które źle wypowiadają sie o nich. Tak naprawdę każda metoda może zawieść, nie musi ale może. 100% da tylko szklanka zimnej wody przed 😉
Osobiście źle toleruje hormony i po krótkim epizodzie podziękowałam tej formie. Po drugie nie chciałam się "truć" stanęło na prezerwatywach. Sprawdza się x lat. Teraz mąż myśli nad wazektomią, bo niechce bym łykała hormony w jakiejkolwiek postaci.
 
reklama
Po pierwszym porodzie, karmiąc piersią syna non stop na badaniu kontrolnym po 6 tygodniu od porodu już miała miejsce owulację 😱 lekarz był mega zaskoczony

Ale LAM to nie tylko KP, ale też spanie z dzieckiem, nie używanie smoczka czy butelki i jeszcze kilka innych zasad. Nie twierdzę, że to jest super metoda antykoncepcji, ale nie opiera się na samym kamieniu
 
Do góry