reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do lekarza prosze o porady

AnneR

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
19
Witam. Z mężem staram się o dziecko krótko bo od października 2018. Ostatni okres mialam dokladnie 1 grudnia. Ogólnie od świąt pobolewa mnie brzuch najpierw to było lekko wiec nie zdawałam sobie z tego sprawy dzisiaj już boli tak jakby na okres. Miałam mocne wahania nastrojów agresję czy drazliwosc co myslalam ze to na zbliżający się okres. 31 grudnia zrobilam test popołudniu... i pozytywny. 2 kreski. Na drugi dzień 1 stycznia rano powtorzylam test innej firmy i tez 2 kreski z tym ze druga troche bledsza ale wyraźna. Chce wierzyć że to ciaza i juz poszlabym do lekarza to potwierdzić ale mam pytanie czy powinien mnie martwić ten ból brzucha i czy to nie za wcześnie na wizytę u lekarza ? Oprocz tego zadnych objawow moze takie podobne tez do okresu czyli wrazliwe piersi czy bol plecow. Dziękuję z góry za odpowiedzi to moja pierwsza ewentualna ciąża.
 
reklama
Na początku ciąży ból podobny do tego w trakcie okresu jest normalny. Ból piersi i ich wrażliwość również. Możesz już zapisać się do ginekologa na za tydzień lub dwa. Powinno już być widać pęcherzyk ciążowy. A teraz możesz zrobić beta hcg z krwi :)
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź czyli betę warto zrobić juz teraz i nie czekać? Teoretycznie termin miesiączki minął wczoraj no i 2 testy pozytywne.. chyba boje się rozczarowania
 
Mnie nigdy testy nie oklamaly gdy bylam w ciazy to pokazywaly ze jestem jak nie bylam to byly negatywne. Za dwa a nawet lepiej trzy tygodnie pojdz do lekarza teraz nie bedzie jeszcze nic widac a i moze Ci powiedziec ze usg nie zrobi bo to zbyt wczesna ciaza. Jednak oba testy pozytywne bol brzucha brak miesiaczki, jak na moj gust ciaza jak nic. No chyba ze masz cysty na jajnikach badz inne schorzenia ktore moga dac zaklamany wynik testu. Ale jesli jestes zdrowa no to moim zdaniem na 90 procent pozostaje gratulowac :). Beta hcg z krwi jak najbardziej potwierdziloby ciaze jednak jesli test wyszedl pozytywnie to beta hcg jest podwyzszone na pewno pytanie tylko czy to ciaza wywolala wzrost i pojawienie sie tegoz hormonu czy tez wlasnie cysta. Ja bym uzbroila sie w cierpliwosc i poczekala jeszcze z trzy tygodnie. Usg i wizyta u lekarza rozwieje wszelkie watpliwosci. Czasami warto poczekac cierpliwie niz nakrecic sie a potem przezyc rozczarowanie. Przerabialam to :/. Oszczedzaj sie zmien diete bo od pierwszych dni dzidzia musi miec witamin duzo i lykaj kwas foliowy. Odstaw kawe oraz wszelkie uzywki. Niech bombelek ma juz dobrze u mamy :). Pierwszy trymestr jest kluczowy jesli chodzi o rozwoj ciazy. Pozdrawiam.
 
Z uzywkami nie na problemu zadnych nie mam kwas foliowy biore od kilku miesięcy wcześniej robilam testy i wychodziły negatywne tzn no w październiku czy listopadzie. Problemów ze zdrowiem jako takich raczej nie miałam okres tam czasem byl różnie ale spóźnial sie do kilku dni max tydzien bo zawsze byłam dość nerwowa a to czesto mi przesuwalo cykl. Teraz dziwnie się czuje bo ten dziwny nastrój taki smutek przygnębienie senność i takie nie ogarnianie mylę się w pracy mam problem ze skupieniem sie nie miałam takich problemów wcześniej. Piersi nigdy mi nie dokuczaly a teraz są bardzo wrażliwe sutki. No i te bóle podbrzusza. Chyba każda kobietę by to martwilo i po prodtu juz tak bardzo chce wierzyć że to ciaza i będzie dobrze ale poczekam jeszcze tydzień i powtórzę test w pon jak wyjdzie znowu pozytywny zrobie betę i do lekarza po 10 stycznia dziękuję za porady dobrze usłyszec doświadczenia innych kobiet
 
Bol jest zupelnie normalny o ile jest to bol a nie skurcze. Bol wynika z rozciagania sie macicy. Najbardziej dokucza w pierwszym trymestrze wlasnie. Jesli byly by to skurcze to musialabys juz isc do lekarza po odpowiednie leki. Ale sam bol no to niestety normalna sprawa w ciazy. Bol piersi rowniez jest normalnym obiawem. Podobnie jak mdlosci czy dokuczajaca juz Tobie sennosc. Spij duzo jedz dla dwojga nie za dwoje to tez jest wazne. Aby jesc regularne posilki i bogate w substancje odzywcze. Teraz potrzebujesz wiecej zelaza magnezu wapna i bialka. No i oczywiscie reszte witamin ale te mineraly najpredzej uciekna z Twojego organizmu do malej fasolki.
 
Mam jeszcze pytanie czy orientujecie sie czy można wykonać badania na alergię dermatologiczne i testy wziewne i naskorkowe będąc w ewentualnej ciąży?
 
Mnie nigdy testy nie oklamaly gdy bylam w ciazy to pokazywaly ze jestem jak nie bylam to byly negatywne. Za dwa a nawet lepiej trzy tygodnie pojdz do lekarza teraz nie bedzie jeszcze nic widac a i moze Ci powiedziec ze usg nie zrobi bo to zbyt wczesna ciaza. Jednak oba testy pozytywne bol brzucha brak miesiaczki, jak na moj gust ciaza jak nic. No chyba ze masz cysty na jajnikach badz inne schorzenia ktore moga dac zaklamany wynik testu. Ale jesli jestes zdrowa no to moim zdaniem na 90 procent pozostaje gratulowac :). Beta hcg z krwi jak najbardziej potwierdziloby ciaze jednak jesli test wyszedl pozytywnie to beta hcg jest podwyzszone na pewno pytanie tylko czy to ciaza wywolala wzrost i pojawienie sie tegoz hormonu czy tez wlasnie cysta. Ja bym uzbroila sie w cierpliwosc i poczekala jeszcze z trzy tygodnie. Usg i wizyta u lekarza rozwieje wszelkie watpliwosci. Czasami warto poczekac cierpliwie niz nakrecic sie a potem przezyc rozczarowanie. Przerabialam to :/. Oszczedzaj sie zmien diete bo od pierwszych dni dzidzia musi miec witamin duzo i lykaj kwas foliowy. Odstaw kawe oraz wszelkie uzywki. Niech bombelek ma juz dobrze u mamy :). Pierwszy trymestr jest kluczowy jesli chodzi o rozwoj ciazy. Pozdrawiam.
Cysty na jajnikach nie powoduja wzrostu beta hcg. Jeżeli testy sa pozytywne to obstawiam ciążę.
 
reklama
Znam przypadki gdzie cysty na jajniku sfalszowaly wyniki testu. Moja siostra dostala takie zalecenie od ginekologa aby zrobic test ciazowy bo podejrzewal u niej cysty. Ale jesli nie bylo zadnych przygod z cystami to w tym przypadku tak jak pisalam wczesniej na 90 procent ciaza.
 
Do góry