reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie po cc

Nikolaf

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2023
Postów
17
Cześć wszystkim.
W piątek mam cesarkę a co się z tym wiąże pełno obaw. Wiem,że z laktacją różnie bywa, mogę nie mieć na początku pokarmu, podczas całego pobytu w szpitalu albo w ogóle mogę nie mieć. Czy szpital w takiej sytuacji zaleci jakie mleko należy stosować czy to decyzja leży po mojej stronie? Czy jest sens kupić wcześniej jakąś puszkę z mlekiem? Może się zdarzyć,że wyjdę w święto a wtedy nie będzie możliwości zakupienia. Proszę z góry o nieocenianie. To będzie moje pierwsze dziecko, mam prawo nie wiedzieć wszystkiego a wiadomo,że chce jak najlepiej :)
 
reklama
Cześć wszystkim.
W piątek mam cesarkę a co się z tym wiąże pełno obaw. Wiem,że z laktacją różnie bywa, mogę nie mieć na początku pokarmu, podczas całego pobytu w szpitalu albo w ogóle mogę nie mieć. Czy szpital w takiej sytuacji zaleci jakie mleko należy stosować czy to decyzja leży po mojej stronie? Czy jest sens kupić wcześniej jakąś puszkę z mlekiem? Może się zdarzyć,że wyjdę w święto a wtedy nie będzie możliwości zakupienia. Proszę z góry o nieocenianie. To będzie moje pierwsze dziecko, mam prawo nie wiedzieć wszystkiego a wiadomo,że chce jak najlepiej :)
Nie martw się ❤️ w szpitalu powinni mieć buteleczki z mleczkiem i jednorazowe smoczki gdyby dziecko potrzebowało dokarmiania. Jestem po 2 cc i korzystałam z mleka szpitalnego bo zanim laktacja się pojawiła to zajęło ok 1,5 doby. Najważniejsze, żeby jak najczęściej przystawiać do piersi 🙂

Wszystko będzie dobrze, powodzenia😘
 
W moim szpitalu było takie gotowe mleczko w buteleczkach jednorwzowych, ale wiem że w różnych szpitalach są różne mleka.

Co do zasady - zawsze gdzieś mleko kupisz, chociażby w aptece. Ale jeśli chcesz z góry wiedzieć jakie to możesz zadzwonić do szpitala, który wybrałaś i zapytać:)
 
Tak jak dziewczyny pisały, zazwyczaj jest w szpitalu, ale faktycznie nie zaszkodzi zadzwonić i się dowiedzieć. Będziesz spokojniejsza. Co do laktacji to najważniejszy jest spokój i częste przstawianie malucha. U mnie bardzo się sprawdziło pocie sporej ilości wody.
 
Cześć wszystkim.
W piątek mam cesarkę a co się z tym wiąże pełno obaw. Wiem,że z laktacją różnie bywa, mogę nie mieć na początku pokarmu, podczas całego pobytu w szpitalu albo w ogóle mogę nie mieć. Czy szpital w takiej sytuacji zaleci jakie mleko należy stosować czy to decyzja leży po mojej stronie? Czy jest sens kupić wcześniej jakąś puszkę z mlekiem? Może się zdarzyć,że wyjdę w święto a wtedy nie będzie możliwości zakupienia. Proszę z góry o nieocenianie. To będzie moje pierwsze dziecko, mam prawo nie wiedzieć wszystkiego a wiadomo,że chce jak najlepiej :)
U mnie w szpitalu bylo mleko w jednorazowych buteleczkach Bebilon Prosyneo Ha 1. Potem kontynuowalismy, bo przegrałam walkę z laktacja. Za każdym razem jak potrzebowałam mleczka to chodziłam do pielęgniarek.
Może spróbuj podpytać kogoś kto rodził w tym szpitalu co ty, może np na lokalnym spotted, bo często szpitale różnie do tego podchodzą.

Np u mnie stosunek do karmienia mm był uzależniony od tego jaka pielęgniarka była na zmianie. Od jednej słyszałam takie komentarze, że mąż jadąc w odwiedziny kupił mi takie mleko jakie mały dostawal od urodzenia, żebym nie musiała chodzić do tej zołzy i prosić o buteleczki.
 
U mnie tez panie położne dawały gotowe mleczko w buteleczkach,wystarczyło o nie poprosić 🙂Oprócz tego dostawiaj dzieciątko jak najczęściej do piersi i w końcu przyniesie do efekt 🙂Jesli chodzi o mleko modyfikowane,to ja polecam Hipp. Przy pierwszym dzieciątku nie udało mi się karmić piersią i Hipp uratował nam życie 🤭
 
U nas w szpitalu był HiPP w gotowych buteleczkach i my też na wszelki wypadek kupiliśmy hippa.

Jeśli chciałabyś karmić piersią po CC, to pamiętaj o tym, że na pierwsze posiłki dziecko wypija bardzo mało mleka, dosłownie objętość jednej małej łyżeczki więc nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że poleciało tylko kilka kropli, to jest super i często dla dziecka jest to wystarczające.
Tu fajny link:
Dużo przy kp dzieje się w głowie, lęk że nie jestem w stanie wykarmić własnego dziecka strasznie "ryje beret". No i huśtawka hormonalna w ciąży to pikuś w porównaniu z jazdami po porodzie, ciężko wtedy o racjonalną ocenę sytuacji i własnych możliwości, więc dobrze jest sobie zamówić już do szpitala konsultację z doświadczoną certyfikowaną doradczynią laktacyjną (cdl).

Moja młoda była dokarmiana w szpitalu mm, potem w domu dawaliśmy jej to samo mm raz na 1-2 dni i potem coraz rzadziej, żeby mieć pewność, że dojadła, bo w szpitalu bardzo spadła z wagi. Męczyłam się z kp przez miesiąc, zanim zamówiłam konsultację z doradczynią laktacyjną, po jej radach w końcu udało nam się kp bez nakładek itd.
Jakbym wtedy wiedziała to, co wiem teraz, to bym tą wizytę zamawiała jeszcze w szpitalu. W wieku 6 tygodni ostatni raz daliśmy butlę i przeszliśmy całkiem na kp. Po każdym podaniu butelki były przez dobę cyrki przy cycku i trzeba było to przetrzymać, bo dzieci to takie małe sprytne bestie, że jak może być łatwiej, to po co ma być trudniej😉

Dla komfortu psychicznego możesz sobie kupić paczkę lub kilka buteleczek mleka takiego jak będzie w szpitalu, a jeśli nie użyjesz, to najwyżej puścisz na lokalnej grupie sprzedażowej za pieluchy🙂
 
Rok temu miałam cc i mleko miały położne, ja faktycznie po cc miałam tego mleka mało, a córcia tak ciągnęła że mi się rany porobiły, jeszcze problem był że smoczka z butelki nawet do ust nie chciała brać, położna mi wtedy powiedziała żebym kupiła ********** bo jest dobry na laktacje, i faktycznie dwie godziny po wypiciu jednej saszetki to piersi miałam pelne mleka aż spuchnięte, i ten preparat teraz jest na mojej liście wyprawki do szpitala
 

Załączniki

  • Screenshot_20240513_121858_Chrome.jpg
    Screenshot_20240513_121858_Chrome.jpg
    180,7 KB · Wyświetleń: 15
Cześć wszystkim.
W piątek mam cesarkę a co się z tym wiąże pełno obaw. Wiem,że z laktacją różnie bywa, mogę nie mieć na początku pokarmu, podczas całego pobytu w szpitalu albo w ogóle mogę nie mieć. Czy szpital w takiej sytuacji zaleci jakie mleko należy stosować czy to decyzja leży po mojej stronie? Czy jest sens kupić wcześniej jakąś puszkę z mlekiem? Może się zdarzyć,że wyjdę w święto a wtedy nie będzie możliwości zakupienia. Proszę z góry o nieocenianie. To będzie moje pierwsze dziecko, mam prawo nie wiedzieć wszystkiego a wiadomo,że chce jak najlepiej :)
Jeśli zależy Ci na karmieniu piersią to przystawiaj często maluszka jak najszybciej po cc. Z dostawianiem do piersi mozesz prosic o pomoc pielęgniarki lub doradczynie laktacyjna jesli jest na oddziale. W pierwszych dobach noworodek nie potrzebuje zbyt wiele pokarmu.
W razie gdyby ciężko było rozkręcić laktacje a maluszek płakał z glodu możesz prosić pielegniarke o mm.
Jestem po dwóch cc a laktacje udało się rozkręcić dość szybko. Tu potrzeba dużo spokoju i czasu dla dziecka przy piersi.
Czy jest sens kupić puszkę z mm? Na początek w razie w może lepiej kupić gotowe mleko takie jak mają na odzialach- kilka sztuk, lub kilka saszetek. Rozumiem że masz butelkę?
Jeśli nie chcesz karmić piersią kup puszkę bo z pewnością zużyjesz do końca.

Powodzenia 😉
 
reklama
Polecam z calego serca ksiazke Magdy Karpieni Karmienie piersia. Wszystko jest wytlumaczone jak krowie na rowie. Caly mechanizm laktacji, jak i co dziala. To pozwala zrozumiec wiele kwestii na poczatku.
 
Do góry