reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie pełne miłości butelką z mieszanką :-)

jezyku moja Zosia po podaniu Bebilonu po kąpaniu prszespała 6h a tak budziła mi się co 2h, potem znów wróciłam do swojego pokarmu a spanie dłuższe zostało:-)
 
reklama
Dziewczyny mam do Was pytanie. czy jak zaczęłyście dawać waszym maluchom sztuczne mleczko to czy zaczęły sypiać lepiej w nocy?? bo mój Cyprian przechodzi sam siebie budzi się co godzinę lub dwie i doi cyca i zastanawiam się czy jakbym mu dała po kapieli butelkę to by coś zmieniło. nie chodzi mi o to żeby całkiem go przestawić na butlę tylko właśnie dac po kąpieli bo ja już wymiękam i nie daje rady w dzień normalnie funkcjonować nie mówiąc już o opiece nad domem i dziećmi. bo mimo że mam dużo mleka to może nie jest ono dostatecznie kaloryczne??

Mój Maluch śpi tak samo po piersi jak i po butelce, więc jeżeli masz wystarczająco mleka to szkoda przestawiać się na butelkę. Jak nam przestało wystarczać mleko to zaczęłam je zagęszczać kleikiem kukurydzianym. Może spróbujesz odciągnąć i zagęścić swoje mleczko?
 
ewelinka masz wymarzone dziecko. Ja karmię Juranda od samego początku mlekiem modyfikowanym i wyje jak nie wiem co. Zaczęłam zagęszczać mu jedzenie mąką kukurydzianą.
Dobrze, że ten wątek się pojawił. Ja już szaleje z powodu też jedzenia Jurnda. Raz potrafi zjeść 250 ml a innym razem drze się że nie chce już po 75ml. Ja zaczęłam robić tak. Jak mam gdzieś wyjść to butla idzie ze mną, bo Jurand jest nieprzewidywalny. Jak chce jeść po np 1,5 do 2h to mu daje herbatkę, bo Juri dobrze sobie wygląda i nie muszę martwić się, że nie przybiera na wadze. Ma olbrzymi odruch ssania. I czasem ładuje pięści zaraz po njedzeniu. Jak mu prubóje dać jedzenie to się drze, a jak smoka to jest grzeczny, albo się drze i nie wiem o co mu chodzi:-):-):-), a wtedy dostaje białej gorączki, wychodzę z siebie i staje obok.
jeżyk może cypuś ma podobnie jak Juri potrzebuje possać. Mi się wydawało, że Jurand nie lubi smoka, dopiero moja siostra mnie uświadomiła co i jak. Ty pewno przy drugim dziecku wiesz już lepiej, bo masz doświadczenie.
 
Jezyku ja też sie zastanawiałąm czy by nie podac Zosi mojego zagęszczonego mleczka przed snem. Za mna kolejna noc pobudek co półtorej godziny. Mleka w cycach mam chyba wystarczająco, bo w dzień spokojnie przeczeka 2-3 godziny. Zosia też nie ma symptomu odrzucenia cyca przez butelkę, bo w moim mleku podaję jej wszelkie lekarstwa, witaminy i kropelki.
 
Jezyk a od dawna masz te pobudki w nocy co chwila?Moze to przejsciowe?Ja wiem po Marcelu,ze mleko modyfikowane wcale nie musi powodowac przesypiania calej nocy,ale sa tez mamy ktore twierdza inaczej a raczej mialy inne doswiadczenia.Zapytaj moze lekarza,bo czasami jest tak rzeczywiscie ze on sugeruje wczesniej zageszczanie mleka.Wspolczuje Ci,bo ja tez mam ostatnio zarwane nocki przez to niejedzenie Luizy,bo jak spi to staram sie jej dac jesc.Jeszzce Marcel ostatnio budzi mi sie co godzine i urzadza cyrki.Dzisiaj w nocy to nawet wstal jak przysnelam i poszedl do pokoju z komputerem,wszedl na krzeslo obrotowe i spadl z niego uderzajac glowa o kant biurka.Pobudke mialam natychmistowa.Na szczescie skonczylo sie na siniaku tylko;-)
 
no to oświeć mnie, bo mi się wydaje, że Milka nie lubi smoka.
a może i ja się mylę? :-)

Jurand jak dostał smoka to zaraz go wypluwał, czasem miał odruch wymiotny. Myślałam, że on nie lubi smoka a on po prostu nie umie trzymać smoka. On go nie wypluwa tylko mu wylatuje. No i musi się nauczyć trzymać smoka, nie trwa to krótko i trzeba mieć anielską cierpliwość, ale u mnie przynosi już efekty. Jak Jurand nie jest głodny tylko śpiący to daje mu ze 3 razy smoka i zasypia. A jak głodny to niestety ten nr nie przejdzie. Na smoka rzuca się tak samo jak na jedzenie i tu mam problem.
 
kamylka dobrze że Marcelowi nic się nie stało

Cypuś zaczął gorzej sypiać od wyjścia ze szpitala a teraz od 3 dni jest masakra totalna i nie wiem jak sobie z tym radzić:no::no:
 
reklama
Jezyku,teraz zerknelam na suwaczek,ze Cyprianek ma dopiero 3 miesiace,nie wiem dlaczego mi sie ubzduralo ze zaraz 4 bedzie mial:zawstydzona/y: i na zageszczanie to chyba jednak za wczesnie.Moze on ma teraz jakis wielki przyrost i dlatego taki lakomczuch?Ten szpital wam poprzestawial wszystko totalnie:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Do góry