reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie pełne miłości butelką z mieszanką :-)

Starszy tez tak pil jako maluszek, teraz jest troszke mniej ale np do dzis budzi sie 1-2 razy w nocy na mleko a potem 1-2 razy na sok :)
Takze noc czasami przy nich dwoch bywa meczaca ;)
 
reklama
Starszy tez tak pil jako maluszek, teraz jest troszke mniej ale np do dzis budzi sie 1-2 razy w nocy na mleko a potem 1-2 razy na sok :)
Takze noc czasami przy nich dwoch bywa meczaca ;)

na sok w nocy :szok:... a co z zabkami :sorry:
ojjj to niedobrze , a wody mu nie podajesz jak sie obudzi ?
 
Zabki narazie sie trzymaja byl czas ze pil tylko sok bananowy, pozniej zaczal wode z sokiem, i kompoty i tak jest do dzis, wody samej nie lubi, no i teraz pije znow mleko a przez pewien czas tylko soki
 
Oprocz tego jak niektore z Was dokarmiamy sie - Bebiko , a raczej praktycznie je jemy a dokarmiamy sie czasem cycusiem jak mlody ma ochote - najczesciej w nocy i rankiem, albo pod wieczor w dzien tez ale o wiele rzadziej.


U nas też juz modyfikowane rządzi :tak: choć maluszek mi sie nawrócił :-D i czesciej chetnie ssa pierś (ok 3-4 razy w ciagu dnia) tylko ze robi to tak od niechcenia.... possa chwile jedna piers, potem druga i potem chce dokladke z butli :sorry:
ale nie jest zle jeszcze bo jedno opakowanie modyfikowanego starcza nam na 4 dni wiec chyba jednak tak duzo nie je z niego :-p z tym ze podskoczyly jego potrzeby - kupilam wieksza butle i teraz zjada na posilek ok 150-170ml :tak:
 
antar ;-) ostatnio za kazdym razem jak odciagam laktatorem to w piersiach mam ok 50-60ml wiec trzymam sie tego ze...

  • podaje mu piers jak chce jesc i dodatkowo dostaje 100ml modyfikowanego
  • odciagam lakatorem jak nie chce z piersi te 60 ml a reszte 100ml dodaje mu modyfikowanego
  • jak nie uciagne nic z piersi to daje duza butle i 160-170ml modyfikowanego
w ten sposob maly za kazdym posilkiem dostej przynjaniej te 150ml ;-) je co 2,5-3 godziny i jest najedzony... jak dostanie mniej niz ta ilosc to domaga się więcej... gdy staram sie go "oszukac" i dac wode do picia to wypije z 20ml i sie denerwuje ze meleczka nie dostal :-p
 
Jejku jak ja bym chciała, żeby moja na raz chciała zjeść więcej. A ona jak butlę dostanie to i tak tylko 90, góra 120 ml zje, a za 1,5 - 2 godziny znów głodna :-(
 
jak czytam ile wasze dzieci jedzą to mój Jurand przestał jeść. Zjada co 4h po 100-120ml, a czasem nawet 70. No i jak mu chcę coś dać po 2h to wszystko wypluwa. Dziś rano zjadł 100 i po 4h wcale nie miał ochoty na jedzenie. Ale stwierdziłam, że zaczekam jak zawoła sam, po 4,5h zjadł 170ml, odetchnęłam. Bo nie chodzi mi o jedzenie, tylko o płyny, a jak daje mu wodę to weźmie może z 10ml i z połowę wypluje.
 
Borys tez zaczął mniej jesc - wczesniej wychodzilo 800-900ml na dobe, teraz jakies 500-600ml. i tez na raz zjada max 120ml. wczesniej karmilam go co 2h, ale od tygodnia przeciagam go do 3h bo juz jest w wiekszosci na mieszance. moze mieszanka jest bardziej sycaca niz moje mleko i wystarczy mu mniej, bo mam wrazenie,ze moim mlekiem to juz tylko gasi pragnienie (takie sine sie zrobilo, wiec juz głownie woda leci :-( ). wczoraj młody mnie zszokował, bo spał w dzien 3 razy po 15-20 minut:szok: i na noc zjadł prawie 250ml mleka z kaszka na raz:szok:. no i spal po tym od 19.30 do 5.20, potem 120ml mleka i spanko do 8 rano, wiec chyba po prostu juz mniej tym naszym dzieciom potrzeba. w sumie my tez raz zjemy wiecej, raz mniej, a nasze maluchy to nie są juz noworodki, ładnie przybierają i chyba i nie ma czym przejmowac...
 
reklama
Maciek robie sobie przerwy nawet 4 godziny miedzy karmieniami :tak: zreszta ciagle sie to u niego zmienia bo niedawno to jadl tylko 100ml co 4 godziny, potem znow 130ml co 2 godziny... no a teraz te 160ml co 3 godziny :tak:

niech sobie normuje tryb jak mu sie podoba ;-) w koncu karmie na żądanie ;-) tylko jak bedzie mial pół roku to juz b ede sie starala mu wprowadzac ten rytm żeby jadl 5 posilków dziennie :tak:
 
Do góry