reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie mlekiem modyfikowanym w trzecim miesiącu życia

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Drogie Panie, bardzo chcialabym móc porównać Wasz ze swoim przebiegiem karmienia. Prosze o jak najliczniejsze odpowiedzi.

1.Jakie mleko podajecie?
2.Co ile godzin?
3.Ile wypijają dziennie maluchy? Lub podczas jednej porcji?
4.Ile karmien dziennie?
5.Jaka butelka i smoczek?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Ewentualnie proszę o opinię na temat mojego karmienia. Mleko Nan optipro plus 1 co 4h, wypila po 80-110ml, 6karmien dziennie, butelka Avent smoczek 1.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Mój ma 8 tygodni i 3 dni, i je 120 ml wody+4 miarki co 3 godziny. Ma 7 karmień na dobę.
Nocne karmienia co 4 godziny, choć dzisiaj miał po 7 godzinach.
Waży prawie 5kg.
Używamy butelek Avent i smoczka 2 i czasem 3.
Olek też nie przybierał na wadze, więc musieliśmy go karmić co 2,5 godziny. Jadł na początku nieregularnie, ale teraz zawsze je o tych samych porach i ładnie przybiera.

I radziłabym Ci zmienić dziecku smoczek. Prawdopodobnie to jest przyczyna, że Twój maluch tak mało je nawet po tych 4 godzinach [emoji4] U nas było tak samo, więc zmieniłam smoczek na większy.

Dodam, że my podajemy Bebilon AR.
Lepiej podawaj częściej, nawet jeśli się nie upomni to oferuj, zobaczysz jaka będzie reakcja i jak się te ilości zmienią w ten sposób.
Jak na wagę urodzeniową i wiek to waży raczej dobrze:) dzieci przybierają skokowo więc może być tak że w danym tygodniu zwolni żeby w następnym nadrobic raz tyle. A najlepiej wogole ważenie zostaw tylko i wyłącznie na kontrolę u pediatry, nie rób tego sama w domu bo sobie zaszkodzisz. A tak dla przykładu moja córka urodzona 3300g na 9 tygodni miała 4900, syn urodzony 2950g na 9 tygodni miał równe 5 kilo:)
 
reklama
Mój ma 8 tygodni i 3 dni, i je 120 ml wody+4 miarki co 3 godziny. Ma 7 karmień na dobę.
Nocne karmienia co 4 godziny, choć dzisiaj miał po 7 godzinach.
Waży prawie 5kg.
Używamy butelek Avent i smoczka 2 i czasem 3.
Olek też nie przybierał na wadze, więc musieliśmy go karmić co 2,5 godziny. Jadł na początku nieregularnie, ale teraz zawsze je o tych samych porach i ładnie przybiera.

I radziłabym Ci zmienić dziecku smoczek. Prawdopodobnie to jest przyczyna, że Twój maluch tak mało je nawet po tych 4 godzinach [emoji4] U nas było tak samo, więc zmieniłam smoczek na większy.

Dodam, że my podajemy Bebilon AR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Rozwiązanie
Do góry