reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Język angielski

Dołączył(a)
28 Maj 2024
Postów
1
Moje dziecko kończy pierwszą klasę szkoły podstawowej. Ma duży problem z językiem angielskim. Nie mogę mu pomóć, bo nie znam tego angielskiego. Nie wiem jak mu pomóc. Jakie powinno być podejście do nauki?
 
reklama
Moje dziecko kończy pierwszą klasę szkoły podstawowej. Ma duży problem z językiem angielskim. Nie mogę mu pomóć, bo nie znam tego angielskiego. Nie wiem jak mu pomóc. Jakie powinno być podejście do nauki?
Angielski nna poziomie 1 klasy to głównie pojedyncze slowa, ktorych w sumie mozesz się uczyć razem z dzieckiem.
 
Moje dziecko kończy pierwszą klasę szkoły podstawowej. Ma duży problem z językiem angielskim. Nie mogę mu pomóć, bo nie znam tego angielskiego. Nie wiem jak mu pomóc. Jakie powinno być podejście do nauki?
Mozecie uczyć się razem, w pierwszej klasie chyba nie ma jakiejś wybitnej gramatyki, raczej same leksykalne sprawy. Można rozważyć zajęcia dodatkowe, aczkolwiek wydaje mi się że ta wczesna podstawówka jest do opanowania samodzielnie w domu. Może poszukaj jakichś gier słownych w Internecie, jest tego sporo, czasami dopasowane do podręczników i konkretnych rozdziałów. Można tez po prostu zapytać nauczyciela, czasami podręczniki mają jakieś dodatkowe komponenty, które można ćwiczyć w domu na kompie.
 
Moje dziecko kończy pierwszą klasę szkoły podstawowej. Ma duży problem z językiem angielskim. Nie mogę mu pomóć, bo nie znam tego angielskiego. Nie wiem jak mu pomóc. Jakie powinno być podejście do nauki?
Moja córka kończy pierwszą klasę. Poziom pierwszej klasy to słówka (w mowie i piśmie) i zdania typu "There is...".
Nie wiem z czym konkretnie jest problem, ale tak jak dziewczyny piszą - możesz uczyć sie z dzieckiem (są też strony www dedykowane do nauki, pomoce do podręcznika, często także płyta cd). Co mogę Ci podpowiedzieć - zaraz wakacje, więc będzie czas na nadrobienie zaległości. Może to być w formie zabawy. Moja kuzynka uczyła się angielskich słówek w taki sposób, że robiła karteczki z nazwami różnych przedmiotów w pokoju (mieszkaniu) i przyklejała je na tych przedmiotach. Siłą rzeczy codziennie na nie patrzyła i w ten sposób było jej łatwo to słownictwo opanować. Pisownię słówek znajdziecie w dowolnym translatorze w internecie.
Powodzenia i pozdrawiam!
 
Do góry