reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie mleko dla noworodka

Dołączył(a)
16 Lipiec 2017
Postów
1
witam . Mam problem z mlekiem modyfikowanym .Maluszek ma ponad 2 tygodnie i nie najadą się mlekiem z piersi matki wiec dokarmiamy go mlekiem tylko ze po mleku boli go brzuszek oraz robi zadka kupkę .Jakie mleko najlepiej kupować .Mieszkamy w Holandii tak wiec nie mamy dostępu do polskich produktów .Z góry dzięki za pomoc
 
reklama
Rozwiązanie
Ja tez kocham temat kp i mm i jeszcze jednym z moich ulubionych jest poród sn i cc :D
Ja uważam ze do niczego nie wolno sie zmuszać bo to i tak nie wyjdzie. Nie każda kobieta chce, moze karmić piersią i nie ma co dyskutować o tym:p
Ja sama jestem wychodowana na mm i nigdy nawet antybiotyku nie brałam wiec roznie to bywa:p
Po pierwsze jest cos takiego, ze dziecko sie z piersi nie najada!!
Jesli dziecko jest karmione piersia, jest zdrowe, ale traci na wadze albo przyrost tej wagi jest za mały to znaczy, ze nie dojada. Takie rzeczy sie zdarzaja. Mi sie takie cos zdarzylo.

Autorce tekstu proponuje kontrole wagi dziecka, by miec pewnosc, konsultacje z lekarzem i doradca laktacyjnym.
 
reklama
Po pierwsze jest cos takiego, ze dziecko sie z piersi nie najada!!
Jesli dziecko jest karmione piersia, jest zdrowe, ale traci na wadze albo przyrost tej wagi jest za mały to znaczy, ze nie dojada. Takie rzeczy sie zdarzaja. Mi sie takie cos zdarzylo.

Autorce tekstu proponuje kontrole wagi dziecka, by miec pewnosc, konsultacje z lekarzem i doradca laktacyjnym.
Sa tez dzieci ktore maja taka urode i tyle.
Moja znajoma karmila mm a corka 6 miesięcy wazyla 6 kg i lekarze mowili ze taka uroda i tyle.
 
A sprawdzalas inne przyczyny?
Bardzo często zum nie daje żadnych innych objawów oprócz spadku wagi lub jej powolny przyrost.

Pokarmu nie jest malo... Stres tez się do tego nie przyczynia jak mi wmawiali przy starszym synu... Utrudnia wyplyw to prawda ale jak się okazuje wystarczy spojrzeć na malucha z miłością i pomyśleć sobie ze jesteś dla niego wszystkim ... Śmieszne ale u mnie dzialalo...

Przy starszym synu za mało wiedziałam i niestety mi się nie udalo ... Teraz jest super choc bywalo ciężko.

Są sporadyczne przypadki tak jak pisala olcia kiedy matka nie jest w stanie wykarmić malucha.

A dawanie butelki zamiast piersi powoduje ze piersi nie znają zapotrzebowania malucha i produkują za nalo mleka... Jedynym wyjściem jest się zaprzeć i dawać pierś non stop. Maluch będzie wisial i ssal. I bardzo szybko mleka zrobi się dużo dużo więcej.

Ale to trzeba chcieć. Nie kazdej zalezy na kp. A jesli tego nie chce to nie ma co zmuszać.

Ja jednak zaluje ze nie wiedziałam więcej przybstarszym
 
Sa tez dzieci ktore maja taka urode i tyle.
Moja znajoma karmila mm a corka 6 miesięcy wazyla 6 kg i lekarze mowili ze taka uroda i tyle.

Tak, to jest prawda. Moj tez ma taka urode, ze jest drobny bardzo. Ale to nie dotyczy sytuacji, kiedy dziecko ewidentnie leci w dol na wadze. Tydzien nas w szpitalu trzymali przez to, zanim ostatecznie padla decyzja o dokarmianiu mm :/

Po prostu trzeba pilnowac.

Zapomnialam napisac odnosnie mleka odbiegajac od powodow dla ktorych autorka karm mm. Brzuszkowe problemy to niemalze norma. Czasem trzeba trafic na mleko, ktore odpowiada dziecku a czasem trzeba isc do lekarza skonsultowac, czy nie ma jakiejs nietolerancji.
U nas bylo mleko HIPP.
 
My sie karmimy mlekiem Hipp bio combiotic i nie mamy problemów.
Posłuchaj rad dziewczyn co do karmienia piersią, jeżeli Ci na tym zależy i moze faktycznie ruszy albo skonsultuj sie z doradca laktacyjny.
Jeżeli jednak bardzo tym wszystkim sie stresujesz to podaj butelkę. Mm to nie trucizna, dzidziuś bedzie szczęśliwy, a Ty będziesz i tak najlepsza mama dla niego:)
Co do przybierania na wadze to ja znowu słyszałam, ze nie ma czegoś takiego jak uroda dziecka, ze jest chude. Są pewne normy i w nich bobasy maja sie mieścić. Wiec widać ile osób tyle opini. Radzę nie spinać i postąpić tak jak chcesz, a bedzie dobrze:)
Mleko Hipp polecam tak jak pisałam, nie polecam Nan mała miała zatwardzenia:/ ale każde dziecko jest inne.
 
Tak, to jest prawda. Moj tez ma taka urode, ze jest drobny bardzo. Ale to nie dotyczy sytuacji, kiedy dziecko ewidentnie leci w dol na wadze. Tydzien nas w szpitalu trzymali przez to, zanim ostatecznie padla decyzja o dokarmianiu mm :/

Po prostu trzeba pilnowac.

Zapomnialam napisac odnosnie mleka odbiegajac od powodow dla ktorych autorka karm mm. Brzuszkowe problemy to niemalze norma. Czasem trzeba trafic na mleko, ktore odpowiada dziecku a czasem trzeba isc do lekarza skonsultowac, czy nie ma jakiejs nietolerancji.
U nas bylo mleko HIPP.
Ale leciala bo co ? Jest kilka procent kobiet które nie moga karmić.
Waga porodowa wraca do 2 tyg od porody
My sie karmimy mlekiem Hipp bio combiotic i nie mamy problemów.
Posłuchaj rad dziewczyn co do karmienia piersią, jeżeli Ci na tym zależy i moze faktycznie ruszy albo skonsultuj sie z doradca laktacyjny.
Jeżeli jednak bardzo tym wszystkim sie stresujesz to podaj butelkę. Mm to nie trucizna, dzidziuś bedzie szczęśliwy, a Ty będziesz i tak najlepsza mama dla niego:)
Co do przybierania na wadze to ja znowu słyszałam, ze nie ma czegoś takiego jak uroda dziecka, ze jest chude. Są pewne normy i w nich bobasy maja sie mieścić. Wiec widać ile osób tyle opini. Radzę nie spinać i postąpić tak jak chcesz, a bedzie dobrze:)
Mleko Hipp polecam tak jak pisałam, nie polecam Nan mała miała zatwardzenia:/ ale każde dziecko jest inne.
Tak samo jak na usg powymyslali sobie normy zakaodowali maszyne i jak dziecko jest wieksze to juz pokazuje ze tydzien do przodu itp albo mniejsze to ze tydzien do tylu.. i czesto to stresuje rodzicow a dzieci rodza sie zdrowe co druga kobieta tak ma bo nie ma takich samych ludzi a to glupia maszyna;)
Albo u neurologa tez jak dziecko cos raz nie zrobi przy lekarzu tak jak on chce to zaraz ze cos nie tak:p
Mimo ze robi to samo pięknie w domu:)

Sa ludzie chude jak patyki jedza i nie moga przytyć i nic im nie zrobisz tak samo jak jedna kobieta przytyje 30 kg w ciąży a druga 8
 
Oczywiście do wszystkiego podchodzimy z głowa. Ja nie mowię o sztywnych normach, ale dzidziuś przybierać musi i jak tego nie robi to powinno nas zastanowić. A zgadzam sie jak nic, ze dzieci są tak różne ze cieżko wyczuć.
Moja mała w 15 tygodniu ciągnięta za raczki u lekarza nie trzymała główki, co lekarza zaniepokoiło i na rehabilitacje kazał iść, a 3 dni po tym już główkę ciągła wiec czasami trochę luzu trzeba:)
 
Normy sa po to ustalone, by moc zdrowy rozwoj dziecka jakos monitorowac. Nawet dorosly czlowiek ma jakies tam normy.

Ale leciala bo co ? Jest kilka procent kobiet które nie moga karmić.
Waga porodowa wraca do 2 tyg od porody

Bo nie najadal sie najwyrazniej :( A dlaczego to kto to wie... ja jestem zdrowa, synek takze. Nie znam sie, wiec nie bede zgadywac o co chodzilo.

Wiadomo, ze po porodzie dziecko traci jakis tam procent wagi (10%), ale moj zaliczyl spadek powyzej tego i przez nastepne dni spadal dalej :( Zamiast do domu, zatrzymano nas w szpitalu.
Mieszkam w Norwegii i tu jest na prawde super opieka. Wazenie bylo codziennie. Mialam panie od laktacji praktycznie 24h na dobe. Prawie na kazde karmienie przychodzily, patrzyly czy dobrze lapie, uczyly mnie co i jak. Za dnia dziecko bylo na piersi prawie caly czas, nocami plakalo prawie caly czas :( Zapisywalam jak czesto i jak dlugo karmie. Dostalam laktator elektryczny by po kazdym karmieniu odciagac i tym byl na poczatku dokarmiany. Dokarmiany byl kubeczkiem albo przez rurke, ktora mu sie do buzi wkladalo kiedy ssal piers, by sie do smoczka nie przyzwyczail. Przy takim dokarmianiu odciagnietym mlekiem przez dobe przybral okolo 20g, wiec zapadla decyzja o mm. Zjadl jak smok, spal jak susel po tym. Po 24 godz zaliczyl na plus 100g, wiec wiadomo bylo, ze moje mleko to jednak nie wystarczy. Po tygodniu walki o wylaczne karmienie piersia, pediatra na kontroli mi jasno powiedziala, ze musze dokarmiac mm. Panie od lakacji mnie pocieszaly, ze tak sie zdarza po prostu, ale jak ja sie czulam i co przeszlam to nikomu nie zycze. Karmilam mieszanie przez 3-4 miesiace, jak juz ostatecznie stracilam pokarm bylam na granicy zalamania :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
I po to jest mm żeby z niego korzystać, bez jakiś wyrzutów! Przykro sie czyta jak tak dużo z siebie dajecie, a i tak macie do siebie wyrzuty :( zupełnie niepotrzebnie.
 
Do góry