reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wasze samopoczucia 26-27 tydzień ciąży?

anabell1993

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Październik 2022
Postów
21
Witajcie kochane. Opowiedzcie jak mijają Wasze ciążę czy miałyście lub macie jakieś komplikacje ( plamienia, krwawienia) właśnie w podobnym czasie ciąży. Jakie są zalecenia waszych lekarzy. Mnie np zaczęło kłuć w pochwie czy to normalny objaw? Plamie co jakiś czas od 22 tygodnia z niewiadomych przyczyn co mnie martwi... Raz zdarzyło mi się krwawienie tydzień temu było to z szyjki ale co je spodobało gin nie jest wstanie powiedzieć.
 
reklama
Część , ja jestem właśnie w 28 tyg., to moja czwarta ciąża, trzy poprzednie skończyły się poronieniem. Jest godzina 02.35 obudziłam się i nie mogę zasnąć, tak jest co noc. Dzidzia nie śpi fika w brzuszku i to chyba dlatego heeh. Poza tym w tym miesiącu dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową 😔, lekarz również stwierdziła że mam zbyt wysokie ciśnienie oraz tętno, przyczyny nie znam i wcale jakoś tego nie odczuwam. Plamienie miałam gdy byłam w 19 tyg, dostałam wówczas luteinę i do dziś jest w porządku. Lekarz tłumaczyła mi, że plamienie może pojawiać się poprzez zmiany w organiźmie, powiększająca się macica, więc jeśli po wykonanym USG lekarz stwierdził u Ciebie, że nic złego się nie dzieje, to nie stresuj się będzie dobrze 🙂. Życzę Ci powodzenia i szybkiego bezbolesnego porodu 😉😂😂
 
Część , ja jestem właśnie w 28 tyg., to moja czwarta ciąża, trzy poprzednie skończyły się poronieniem. Jest godzina 02.35 obudziłam się i nie mogę zasnąć, tak jest co noc. Dzidzia nie śpi fika w brzuszku i to chyba dlatego heeh. Poza tym w tym miesiącu dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową 😔, lekarz również stwierdziła że mam zbyt wysokie ciśnienie oraz tętno, przyczyny nie znam i wcale jakoś tego nie odczuwam. Plamienie miałam gdy byłam w 19 tyg, dostałam wówczas luteinę i do dziś jest w porządku. Lekarz tłumaczyła mi, że plamienie może pojawiać się poprzez zmiany w organiźmie, powiększająca się macica, więc jeśli po wykonanym USG lekarz stwierdził u Ciebie, że nic złego się nie dzieje, to nie stresuj się będzie dobrze 🙂. Życzę Ci powodzenia i szybkiego bezbolesnego porodu 😉😂😂
Ja zaraz zacznę 28tc i tez mam takie jazdy ze spaniem 😅 Mąż śpi, dzidzi w brzuszku śpi tylko ja leżę od 2:50 i patrzę w ścianę. Pewnie zasnę po 5, nie będę się w stanie dobudzić do 9/10, spadnie mi cukier i będę się czuła jak wrak człowieka 🫣 Poza tym z dnia na dzień mam coraz mniej energii... jakby mi ktoś baterie wyjął. Ciśnienie mam z kolei bardzo niskie, piję kawę, ale rzadko przekraczam 100/55. Mam wysokie ryzyko preeklampsji między 34 a 37tc :(
 
Cześć dziewczyny,
Na pokładzie 7 tygodniowa córeczka *
Cała ciąża przebiegała ok, ale w 24tc bez przyczyny dostawam krwotoku, ( gdzie wczesniej nic na to nie wskazywalo ) sytuacja była niebezpieczna 7 dni spędziłam w szpitalu...
Przyczyną nie znana... Niby takie sytuacje się zdarzają, ale co strachu się najadlam to moje :(
W ciazy również budziłam się w nocy i nie mogłam spać, później pomimo przyjmowania magnezu doszły też skurcze nóg, co już w ogóle męczyło.
Miałam tez problemy z sercem, duszności i szybsze tętno.
Po porodzie wszystko ustąpiło :)
Powodzenia dziewczyny już na tej końcówce:)
Odpoczywajcie ile sia da, teraz nie śpicie bo się nie chce a później nie będzie można, bo jak nie karmienie to przewijanie i tak w kółko🤣
Spokojnej nocki :*
 
Witajcie kochane. Opowiedzcie jak mijają Wasze ciążę czy miałyście lub macie jakieś komplikacje ( plamienia, krwawienia) właśnie w podobnym czasie ciąży. Jakie są zalecenia waszych lekarzy. Mnie np zaczęło kłuć w pochwie czy to normalny objaw? Plamie co jakiś czas od 22 tygodnia z niewiadomych przyczyn co mnie martwi... Raz zdarzyło mi się krwawienie tydzień temu było to z szyjki ale co je spodobało gin nie jest wstanie powiedzieć.
 
Część , ja jestem właśnie w 28 tyg., to moja czwarta ciąża, trzy poprzednie skończyły się poronieniem. Jest godzina 02.35 obudziłam się i nie mogę zasnąć, tak jest co noc. Dzidzia nie śpi fika w brzuszku i to chyba dlatego heeh. Poza tym w tym miesiącu dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową 😔, lekarz również stwierdziła że mam zbyt wysokie ciśnienie oraz tętno, przyczyny nie znam i wcale jakoś tego nie odczuwam. Plamienie miałam gdy byłam w 19 tyg, dostałam wówczas luteinę i do dziś jest w porządku. Lekarz tłumaczyła mi, że plamienie może pojawiać się poprzez zmiany w organiźmie, powiększająca się macica, więc jeśli po wykonanym USG lekarz stwierdził u Ciebie, że nic złego się nie dzieje, to nie stresuj się będzie dobrze 🙂. Życzę Ci powodzenia i szybkiego bezbolesnego porodu 😉😂😂
Tylko że ja mam plamienia praktycznie non stop, czasem delikatne, a nieraz całodniowe. Raz zdarzyło się krwawienie w zeszłym tygodniu. Znalazłam innego lekarza i skonsultuję to z nim ale dopiero 4 maja to jeszcze tydzień. Martwię się, że przez też czas coś jeszcze może się wydarzyć...
 
Tylko że ja mam plamienia praktycznie non stop, czasem delikatne, a nieraz całodniowe. Raz zdarzyło się krwawienie w zeszłym tygodniu. Znalazłam innego lekarza i skonsultuję to z nim ale dopiero 4 maja to jeszcze tydzień. Martwię się, że przez też czas coś jeszcze może się wydarzyć...
Trochę to dziwne. Mój lekarz zawsze mi mówi i pisze w karcie wizyty, że w razie krwawienia lub bólu mam sie zgłosić do szpitala.
 
Oczywiście każde plamienie i krwawienie należy skontrolować, natomiast czytając forum jest wiele kobiet, które cała ciążę miały z tym problemy i urodziły zdrowe dzieci.
 
reklama
Kurczę jeśli to martwiące to w przypadku nasilenia lepiej zgłosić się na IP? Mi także tak radziła moja lekarka prowadząca. Nie krwawiłam w ciąży więc nie chcę tu zgrywać specjalisty, ale jeśli ginekolog podszedł do tego lekceważąco, to dobrze, że umówiłaś się na inną konsultację, nawet dla własnego spokoju. Trzymam kciuki, żeby do tej pory wszystko było ok i nie potrzeba było innych interwencji.
//edit - teraz widzę, że napisałaś o tym jeszcze kilka tematów i już w szpitalu byłaś, więc tym bardziej chyba zostaje czekać tylko na wizytę.

Ja w zasadzie jestem w 35tc i mam bóle mięśni (pachwiny, podbrzusze) i tą straszną bezsenność (teraz chyba trochę i tak lepiej, niż miesiąc temu, ale nadal) + parę pomniejszych rzeczy, typu dzień/tydzień naleśnika czy spadki hemoglobiny. Za rady pt. wyśpij się na zapas miałam ochotę dusić :p
 
reklama
Do góry