reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak walczyć z ciemieniuszką!?

Oliwa z oliwek?????? Absolutnie sie do tego nie nadaje!!!!! Poczytaj troche wypowiedzi fachowcow, ja to zrobilam zainteresowana tym tematem. Moje dziecko nie ma skazy bialkowej tez to ma a wlasciwe mialo, po kapieli wyczesywalam i po kilku miesiacach zniknelo. Ciemieniucha nie swedzi i nie jest objawem alergii, ma nieestetyczny wyglad i dlatego usuwa sie to. Moze sie utrzymywac nawet do 12 miesiecy. Natomiast dzieci ze skaza bialkowa maja na skorze zreszta w roznych miejscach odczyny alergiczne, ale to nie ciemieniucha. Przeczytalam kilka artykulow na ten temat rowniez angielskojezycznych i informacje o tym sie powielaly. Najlepsze metody to oliwka ale DLA DZIECI, a nie z oliwek lub tak jak polecaja mamy olejuszek, sa tez specjalne szampony. Pozdrawiam
 
reklama
MI pediatra na ciemieniuche poradziła Oilatum szampon. Czesto gesto pojawia sie w parze z AZS.Na waszym miejscu bym to sprawdziła- wizyta u dermatologa np.
 
Nam bardzo dobrą radę na ciemieniuchę dała dziecięca ortopeda, mówiła żeby posmarować główkę dobrym (nie polskim ) masłem i po 10, 15 min. dobrze zmyć wodą tak aby nie zostało nic na główce! my posmarowalismy przed kompielą i dobrze umyliśmy główke tak że nic nie zostało, powtórzyliśmy to jeszcze na drugi dzień i efekt fantastyczny!!! Polecam!!!!
 
Mój synek ma rok i 7 miesiecy i nadal ma ciemieniuchę, problem polega na tym, że ma tez od urodzenia bardzo gęste włoski, także cięzko było to paskudztwo wyczesywać. Był moment ze prawie znikneła. Ja zupełnie odstawiłam wszelkiego rodzaju oliwki po nich ciemieniucha szybciej się odbudowywała, do rozmiekczania ciemieniuchy uzywałam wazeliny z witaminą A (taka mieszanka od naszej pediatry). Nakładałam tą wazelinę jemu na włoski, zakładałam czapkę i tak chodził godzinkę lub dwie, potem była kąpiel i wyczesywanie i tak w kółko. Uzywałam tez masła w podobny sposób, była poprawa ale po jakims czasie ciemieniucha wracała.


Teraz Michaś ma tak gęste włoski że cięzko się do tej ciemieniuchy dostać, no i dałam sobie spokój w wlace z nią, może z czasem sama zejdzie ??
 
Nam bardzo dobrą radę na ciemieniuchę dała dziecięca ortopeda, mówiła żeby posmarować główkę dobrym (nie polskim ) masłem i po 10, 15 min. dobrze zmyć wodą tak aby nie zostało nic na główce! my posmarowalismy przed kompielą i dobrze umyliśmy główke tak że nic nie zostało, powtórzyliśmy to jeszcze na drugi dzień i efekt fantastyczny!!! Polecam!!!!
Jak to dobrym a nie polskim??polskie jest najlepsze!!!
Ja przy starszym synu mialam taki problem.Niestety nie pamietam nazwy tego leku w postaci oliwki,ale bylo to do kupienia w aptece,w bialej butelce i pomoglo!!!Moze warto zapytac w aptece.Pozdrawiam i zycze powodzenia.
P.S. dodam,ze zgolilam glowe na lyso synkowi i dopiero zaczelam z tym plynem z apteki.
 
Jak to dobrym a nie polskim??polskie jest najlepsze!!!
Tak stwierdziła pani doktor, a ja tylko przytoczyłam jej wypowiedź. Ale to nie istotne, ważne aby masło poprostu było dobre!!!:blink:
 
Witam!
Moja córka również miała ciemieniuchę. Wprawdzie niewielką ale...
Samą ciemieniuchę zlikwidowałam zwykłą, ciekłą parafiną (nałożyłam parafinę na ciemieniuchę, po 2 godz. sczesałam a następnie umyłam główkę). Główkę umyłam szamponem mustela (szampon w piance dla dzieci i niemowląt, wskazany dla dzieci z ciemieniuchą) i stosuję go do tej pory. Koszt ok 30 zł. Jest rewelacyjny, bardzo wydajny, ma przyjemny zapach, a przede wszystkim żadnych nawrotów ciemieniuchy!!!
Pozdrawiam
 
reklama
Wszystkie sie nie znacie;-) Jedna durna pielęgniarka, którą miałam wątpliwą przyjemność spotkać powiedziała, że ciemieniucha robi się z .... brudu! Córeczka koleżanki miała straszną ciemieniuchę, a ta kazała jej podważać łuski paznokciem i zdrapywać:szok: Czujecie? Jeszcze jej powiedziała "jak pani nie myje dziecka to tak się robi". Z tego wynika że 90% dzieci, bo chyba mniej więcej tyle ma ciemieniuchę, jest niemytych, zaniedbanych i w ogóle patologia. Durna pipa. Moja koleżanka jej posłuchała, naoliwkowała małej główkę i drapała paznokciami. Mała się darła i już miała całą skórę na główce czerwoną, a ta piguła wrzeszczała "No jeszcze! Wszystko usunąć!" Miałam ochotę ją pobić. Durne ludowe przesądy. pewnie, że jak się nie dba, to ciemieniucha powraca, bo kurz miesza się z łojem i do tego alergia. Ale żeby tak? Jak w horrorze normalnie:-)
 
Do góry