reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to wlasciwie jest z tą colą i kawą w ciąży?

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Przed ciąża moimi ulubionymi napojami była kawa i cola jednak od początku ciąży odrzucilo mnie od kawy totalnie i tak do teraz 30 tc, a mnie nadal mdli na samą myśl. Ostatnio j3dnak przyszła mi ochota napić się coli byłam na zakupach więc kupiłam sobie małą puszeczke i usiadłam na ławce po chwili podchodzi do mnie starsza kobieta i zaczyna mi prawic morały że truje swoje dziecko i że takie świństwa pije w ciąży.Przyznam się nienawidzę takich wscibskich osób które się wtrącają ale zastanawiałam się później i miałam wyrzuty sumienia. Czy ta cola jest faktycznie taka szkodliwa i może zaszkodzić dziecku? To była wyjątkowa sytuacja nie pije jej już na codzień
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
No ja mam w ciąży zachcianki. Piłam swego czasu colę zero, bo innej nie lubię. Jadłam kilka dni pod rząd po jednej zupce chińskiej, piję Cappuccino. Jak na razie wszystko z Małą w porządku. Myślę, że nie ma co przesadzać. Wiadomo, że chemia nie zdrowa, ale nie popadajmy w parnanoję. No, chociaż fast foodów nie jadam. :)
Jadłam fast foody z małym wszystko ok, chociaż jak ostatnio jadłam pizze to tak się patrzyl więc moze i on lubi[emoji16]
Cola jak wszystko, w umiarze. A stare baby dalej wróżą płeć z kart i włosów. No i ich mity o znamieniach u dzieci, bo się przestrzaszyłaś. A chore, bo pewnie matka okropna i dostała za karę. Było jej pocisnąć i tyle :D
 
Cole, fast fooda czy nawet zupkę chińską raz na ruski rok mozna bez obaw wciagnac. To nie alkohol. Oczywiscie ta chemia zdrowa nie jest i jedzone codziennie szkodzi. Ale zakładam że nie jesz nie pijesz tego codziennie.
A nawet pół szklanki coli na zgaga czy mdłości pomaga.

Dzień bez kawy dniem straconym :p
 
Hej, u mnie schemat był dokładnie taki sam:-) od kawy mnie odrzuciło, wcześniej piłam ją litrami, podobnie było z colą:-) pod koniec ciąży pozwalałam sobie na szklaneczkę pysznej i zimnej colki:-) Córa urodziła się zdrowa jak ryba, więc wszystko w granicach rozsądku. Życzę dużo cierpliwości, bo dobre rady dopiero przed Tobą:-) jak możesz to jeść? Przecież zaszkodzisz dziecku:-) ehh starego betonu już się chyba nie zmieni i na nic lata badań naukowych...od samego początku trzeba postawić sztywne granice i nie daj sobie wejść na głowę. Pozdrawiam
 
Ja też od czasu do czasu pije dosłownie kilka łyków max pół szklaneczki coli bo taką mam ochotę. Myśle, że od takiej ilości i do tego sporadycznie nic dziecku się nie stanie:) do 10 tc nie piłam kawy bo nie odrzuciło teraz pije 1 filiżanke z mlekiem i też nie wydaje mi się, żebym robiła coś złego:) bardziej szkodliwe to są chyba słodycze od których nie moge się odpędzić...
 
No ja mam w ciąży zachcianki. Piłam swego czasu colę zero, bo innej nie lubię. Jadłam kilka dni pod rząd po jednej zupce chińskiej, piję Cappuccino. Jak na razie wszystko z Małą w porządku. Myślę, że nie ma co przesadzać. Wiadomo, że chemia nie zdrowa, ale nie popadajmy w parnanoję. No, chociaż fast foodów nie jadam. :)
 
Przed ciąża moimi ulubionymi napojami była kawa i cola jednak od początku ciąży odrzucilo mnie od kawy totalnie i tak do teraz 30 tc, a mnie nadal mdli na samą myśl. Ostatnio j3dnak przyszła mi ochota napić się coli byłam na zakupach więc kupiłam sobie małą puszeczke i usiadłam na ławce po chwili podchodzi do mnie starsza kobieta i zaczyna mi prawic morały że truje swoje dziecko i że takie świństwa pije w ciąży.Przyznam się nienawidzę takich wscibskich osób które się wtrącają ale zastanawiałam się później i miałam wyrzuty sumienia. Czy ta cola jest faktycznie taka szkodliwa i może zaszkodzić dziecku? To była wyjątkowa sytuacja nie pije jej już na codzień
Jak raz na jakiś czas się napijesz nic się nie stanie, myślę że w nadmiernych ilościach gdybyś piła wtedy można się martwić bo to jednak dużo cukru[emoji846] ja piłam kawę i cole, wszystko z umiarem[emoji846]
 
No ja mam w ciąży zachcianki. Piłam swego czasu colę zero, bo innej nie lubię. Jadłam kilka dni pod rząd po jednej zupce chińskiej, piję Cappuccino. Jak na razie wszystko z Małą w porządku. Myślę, że nie ma co przesadzać. Wiadomo, że chemia nie zdrowa, ale nie popadajmy w parnanoję. No, chociaż fast foodów nie jadam. :)
Jadłam fast foody z małym wszystko ok, chociaż jak ostatnio jadłam pizze to tak się patrzyl więc moze i on lubi[emoji16]
 
Rozwiązanie
reklama
Piłam kawę przez całą ciążę ;) Nie była to jakaś mocna kawa, jednak nie ograniczałam się tylko z tego powodu, ze jestem w ciąży. Miałam dobre ciśnienie, dobrze się czułam tak więc kawa nie była dla mnie jakimś większym problemem.

Co Ty masz z tym odświeżaniem tematów nawet sprzed 15 lat? :o:o:o
 
reklama
Do góry