reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak przeliczyć kwotę macoerzynskiego

Staraczkaaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2020
Postów
22
Hej. W styczniu dostałam sporą podwyzke a teraz okazało się że jestem w ciąży.


Jak określa się kwotę L4 w ciąży a później macierzynskiego?


Czuję się dobrze i nie planuje iść na zwolnienie pewnie aż do jesieni/zimy ale chcę wiedzieć czy od brania nawet pojedynczych dni L4 w trakcie ciąży będzie zależeć moj macierzyński? Czy w ty przypadku lepiej sobie wziąć urlop?

Termin porodu to połowa lutego

Przykład:
Od 2017 do 12.19 3.5tys brutto
01.20 5tys brutto
02.20 5.2tys brutto
03.20 5.2tys brutto
04.20 5.2tys brutto
05.20 5.2tys brutto

W tym okresie nie byłam ani razu na L4. Więc gdy już pójdę to będzie średnia z ostatnich 12miesiecy. (Np jeżeli bym poszla październiku to (3*3.5+5+8*5.2)/12=4.76
a w grudniu to już (3.5+5+10*5.2)/12=5.04
.A jak będzie liczony macierzyński??


Dzięki za pomoc.
 
reklama
reklama
Dziewczyny a co w sytuacji jeśli w ciągu ostatniego roku 6 m-cy bylam na chorobowym? Wróciłam do pracy w marcu. Później zdarzały sie jakieś pojedyncze dni chorobowego. Jak wyliczyć wtedy podstawe do macierzyńskiego?
 
Do góry