reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak często się starać w dni płodne?

Agataxv

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2022
Postów
35
Cześć dziewczyny,
Jestem po wizycie u lekarza i teoretycznie wszystko w porządku. Niestety badania nasienia u męża wyszły średnio. mała ruchliwość plemników i ilość na granicy normy. Konsultacja z lekarzem wypada nam pod koniec miesiąca (niestety już po dniach płodnych). Czy przy takich wynikach lepiej żeby w okresie około owulacyjnym do zbliżeń dochodziło co 2 dzień czy codziennie?
 
reklama
Hej. W moim przypadku sprawdziły się codzienne stosunki w dniach wyznaczonych przez lekarza (byłam na monitoringu owulacji, lekarz określił 4 dni, kiedy najprawdopodobniej dojdzie do owulacji). I udało się.
 
Hej. W moim przypadku sprawdziły się codzienne stosunki w dniach wyznaczonych przez lekarza (byłam na monitoringu owulacji, lekarz określił 4 dni, kiedy najprawdopodobniej dojdzie do owulacji). I udało się.
Też chodzę na monitoring i lekarz ogólnie zalecał dwa dni, dzień przed i w dzień owulacji, a tak to co drugi. Jak odbieraliśmy wyniki i podpytałam to wspomnieli że lepiej co drugi (żeby dodatkowo nie osłabiać).. i zgłupiałam, bo z drugiej strony jeśli plemniki nie są najlepsze, to niewiadomo ile z nich tak naprawdę przerwa
 
Ja robię testy testy owulacyjne i od pozytywnego staramy się codziennie przez 3 max 4 dni. Jak nie stosowałam testów to jak widziałam po śluzie że jest płodny to tak przez 6 dni codziennie działaliśmy. Kiedyś mówiono.ze najlepiej co 2 dzień a nie codziennie bo plemniki osłabione a teraz dowiedziałam się że nawet lepiej codziennie bo nie są wtedy takie leniwe,.jakkolwiek to zabrzmi
 
Też chodzę na monitoring i lekarz ogólnie zalecał dwa dni, dzień przed i w dzień owulacji, a tak to co drugi. Jak odbieraliśmy wyniki i podpytałam to wspomnieli że lepiej co drugi (żeby dodatkowo nie osłabiać).. i zgłupiałam, bo z drugiej strony jeśli plemniki nie są najlepsze, to niewiadomo ile z nich tak naprawdę przerwa
Mój też nie miał najlepszych i takie zalecenie dał lekarz, żeby wykorzystać na ten optymalny czas najprawdopodobnej owulacji :-)
 
Mój lekarz kazał dopiero gdy miała być owulacja nie wcześniej,, oczywiście był monitoring i gdy pęcherzyk był dojrzały to lekarz kazał trzy dni pod rząd.Wiadomo że co lekarz to inne zlecenia 🤭
 
Cześć dziewczyny,
Jestem po wizycie u lekarza i teoretycznie wszystko w porządku. Niestety badania nasienia u męża wyszły średnio. mała ruchliwość plemników i ilość na granicy normy. Konsultacja z lekarzem wypada nam pod koniec miesiąca (niestety już po dniach płodnych). Czy przy takich wynikach lepiej żeby w okresie około owulacyjnym do zbliżeń dochodziło co 2 dzień czy codziennie?
U nas też wyniki męża były kiepskie i jak staraliśmy się co dwa dni to nie wychodziło, a jak codziennie to dwa razy zaskoczyło od razu w pierwszym takim cyklu :)
 
reklama
W pierwszej ciąży było to bez żadnej kontroli chyba co drugi dzień, a w każdym razie 3-4 razy w tygodniu po okresie. Za drugim razem przykładowo jak okres dostałam 1 to stosunek był 9, 10, 12 i 13 dc. Nie badałam owulacji ale wg moich obserwacji przypada ona na 12-13 dc. Niestety obie ciąże poroniłam, ale to inny temat, zaskoczyło ale nie przetrwało..
 
Do góry