reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

IStarania

ankazgdyni

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2010
Postów
29
Miasto
Gdynia
Staramy się o dziecko od sześciu miesięcy, wiem że może krótko itp... Ale... Ja mam już jedno dziecko z poprzedniego związku (9 lat córka), teraz nie wychodzi... Narzeczony zrobił sobie test nasienia, jest niezdolowany, twierdzi że nie jest mi do niczego potrzebny itp...ja jestem trakcie leczenia euthyroxem, niedoczynność tarczycy,endo podkrecila mi dawkę wiedząc że staramy się o dziecko. Moje pytanie jest takie.:czy któraś z Waszych partnerów mial takie złe wyniki i udało się? Już zaczęłam podawać narzeczonemu selen, Wit e, kwas foliowy...
 

Załączniki

  • IMG_20191004_230741.jpg
    IMG_20191004_230741.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 145
reklama
Staramy się o dziecko od sześciu miesięcy, wiem że może krótko itp... Ale... Ja mam już jedno dziecko z poprzedniego związku (9 lat córka), teraz nie wychodzi... Narzeczony zrobił sobie test nasienia, jest niezdolowany, twierdzi że nie jest mi do niczego potrzebny itp...ja jestem trakcie leczenia euthyroxem, niedoczynność tarczycy,endo podkrecila mi dawkę wiedząc że staramy się o dziecko. Moje pytanie jest takie.:czy któraś z Waszych partnerów mial takie złe wyniki i udało się? Już zaczęłam podawać narzeczonemu selen, Wit e, kwas foliowy...
Te sumple może być mało. Warto zainwestować w droższe np fertil Man plus , profertil, fertil Man, extra sperm i takie witaminy jak a b c d e i po 3 miesiącach powtórzyć badanie nasienia i porównać czy się poprawiły.

Słyszałam o żelu wspomagającym poruszaniu się plemników i wydłuża żywotność plemników w warunkach u kobiety w pochwie. Chodzi o żel concive plus czy coś takiego można kupić w tubce lub w aplikatorach. Osobiście nie stosowałam ale dziewczyny używały i są dobre opinie co do tego wspomagającego żelu.
 
Moj maz miał tylko 2% sprawnych plemników. Byłam załamana bo nawet do in vitro się nie lapalismy bo musi być minimum 4%. Poszliśmy do mojego ginekologa i zapisał mu 3 miesięczna kurację sterydami. Po 3 tyg brania leku okazało się że jestem w ciąży. 3 cykle trwały starania. Mamy zdrowa córeczkę.
Postanowiliśmy starać się o drugie dziecko ja byłam pewna że bez pomocy lekarza się nie uda. Zaszlam w ciążę w 2 cyklu, teraz jestem w 13tyg ciazy.
 
Moj maz miał tylko 2% sprawnych plemników. Byłam załamana bo nawet do in vitro się nie lapalismy bo musi być minimum 4%. Poszliśmy do mojego ginekologa i zapisał mu 3 miesięczna kurację sterydami. Po 3 tyg brania leku okazało się że jestem w ciąży. 3 cykle trwały starania. Mamy zdrowa córeczkę.
Postanowiliśmy starać się o drugie dziecko ja byłam pewna że bez pomocy lekarza się nie uda. Zaszlam w ciążę w 2 cyklu, teraz jestem w 13tyg ciazy.
Dziękuję, nawet nie wiesz jak poprawiłas mi humor, jest nadzieja :-) i gratuluję :-)
 
Mam znajomych, którzy przez kilka lat się starali i nic. Kolega miał tylko 900 000 plemników w ejakulacie. In vitro też klapa. Udało się u nich naturalnie jak całkowicie odpuścili. @AnnaOlga nieprawda, że musi być 4 % sprawnych. W takim razie połowa par nie kwalifikowalaby się do zabiegu.
 
Mam znajomych, którzy przez kilka lat się starali i nic. Kolega miał tylko 900 000 plemników w ejakulacie. In vitro też klapa. Udało się u nich naturalnie jak całkowicie odpuścili. @AnnaOlga nieprawda, że musi być 4 % sprawnych. W takim razie połowa par nie kwalifikowalaby się do zabiegu.
Tak nam powiedzieli w klinice
 
Tak nam powiedzieli w klinice
Z tego co wiem to zależy od całościowych wyników np. ktoś może mieć 6% sprawnych ale bardzo mało plemników w ejakulacie, a ktoś 2% i o wiele więcej plemników, co w efekcie daje więcej sprawnych (tak swego czasu tłumaczył mojemu partnerowi lekarz).
 
reklama
Hej! Ja 4 lata bez zabezpieczen; raz wzielam dwa opakowania tabletek na obnizenie prolaktyny, potem nie bralam i jak po tych 4 latach (w trakcie podrozy poslubnej) stwierdzialm ze adoptujemy, ale najpierw w styczniu mąz pojdzie na badania to okazalo sie ze jestem w ciazy!!! Teraz dziecko ma 1,5 roku ja nadal karmie. Skonczyl mi sie drugi okres i czekam na owulacje ;) Po pierwszym okresie nic
 
reklama
Do góry