reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile zjada noworodek?

Są herbatki, które można podawać noworodkowi. Np rumianek czy koperkowa.

No niestety, ale nie . Żadnych ziołowych herbat nie powinno dawać się niemowlakowi, a tym bardziej noworodkowi. Ewentualnie dozwolone są owocowe, ale to dopiero po roczku. Najlepiej tylko wodę źródlaną. Opinia CDL.

Skoro na mleczku są napisane porcje 90 ml, to bym się nie martwila. Może synek chce nadrobić troszkę niższą wagę urodzeniową.
 
reklama
Dużo, za dużo.
Tygodniowy noworodek – 30-60 ml mleka na karmienie
2-tygodniowy noworodek – 70-80 ml mleka na karmienie
3-tygodniowy noworodek – 80-90 ml mleka na karmienie
Miesięczne dziecko – 90-110 ml mleka na karmienie
Przepajać zwykła wodą nie herbatką
 
No niestety, ale nie . Żadnych ziołowych herbat nie powinno dawać się niemowlakowi, a tym bardziej noworodkowi. Ewentualnie dozwolone są owocowe, ale to dopiero po roczku. Najlepiej tylko wodę źródlaną. Opinia CDL.

Skoro na mleczku są napisane porcje 90 ml, to bym się nie martwila. Może synek chce nadrobić troszkę niższą wagę urodzeniową.
Co CDL to inna opinia. Ja wychowywalam się na hetbatkach i żyje i mam się dobrze. Może warto poczytać na ten temat trochę.
 
Co CDL to inna opinia. Ja wychowywalam się na hetbatkach i żyje i mam się dobrze. Może warto poczytać na ten temat trochę.
Pediatra i położna środowiskowa kategorycznie zabroniły wszelkiego rodzaju herbatek zwłaszcza dla tak maleńkiego dziecka. Dodatkowo czytałam zarówno składy herbatek jak i opinie o nich i świadomie z nich zrezygnowałam.
 
Do góry