reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hubert czy Jakub?

margaret33

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2019
Postów
22
Witam drogie mamy (te aktualne i przyszłe :)). Spodziewamy się syna i w związku z tym mam do Was pytanie - które z imion - Hubert czy Jakub - podoba Wam się bardziej? Co w ogóle o nich myślicie? Wiem, że to nasza decyzja, że to nam ma się podobać... jednak i tak jestem ciekawa Waszych opinii na ich temat :) Chętnie poczytam, przyjmę każdą opinię i nie będę się gniewać, jeśli będą negatywne :)
 
reklama
reklama
Kubusiów niestety "jak psów", bardzo popularne imię i chociaż mi się podoba, to nie dałabym tak dziecku (a chciałam mieć synka Kubusia :D ), po prostu nie lubię tłoku i szczerze mnie bawi, jak w szkole pani mówi "a Lenka/Maja dzisiaj" i 6 głów się obraca, bo nie wie, czy to o ich dziecku mowa :D

Hubert też mi się podoba, chociaż mniej niż Kubuś, ale wybierając między tymi dwoma imionami - wybrałabym Huberta :)
 
A właśnie tu się nie zgodzę. Zależy jak sobie od początku człowiek narzuci. Kuzyn męża jest Jakub. Od małego Jakub i teraz ponad 30 letni mężczyzna , nigdy nikt nie zmiekczał jego imienia. Inaczej jak Jakub do niego nie pasuje.
To wymaga pewnie dużo zaparcia. U nas w rodzinie rok temu urodził się Kubuś i jak narazie jest tylko Kubuś. My dajemy imię, które jest krótkie i raczej używa się właśnie tej formy bez zdrobnień. Z resztą sami mamy takie imiona. Nie rozumiem tego niestety, "Mi się podoba Jasio, więc dam tak na imię" tylko, że nie ma takiego imienia jak Jasio, jest Jan... No i tu się zaczynają schody. My dajemy Iga i po kłopocie :) a jak chłopak to miał być Mikołaj.
 
To wymaga pewnie dużo zaparcia. U nas w rodzinie rok temu urodził się Kubuś i jak narazie jest tylko Kubuś. My dajemy imię, które jest krótkie i raczej używa się właśnie tej formy bez zdrobnień. Z resztą sami mamy takie imiona. Nie rozumiem tego niestety, "Mi się podoba Jasio, więc dam tak na imię" tylko, że nie ma takiego imienia jak Jasio, jest Jan... No i tu się zaczynają schody. My dajemy Iga i po kłopocie :) a jak chłopak to miał być Mikołaj.
My osobiście tak samo jak wy , daliśmy Olga :) sama mam Iwona a maz Marek i nikt nie kombinuje :)
 
To wymaga pewnie dużo zaparcia. U nas w rodzinie rok temu urodził się Kubuś i jak narazie jest tylko Kubuś. My dajemy imię, które jest krótkie i raczej używa się właśnie tej formy bez zdrobnień. Z resztą sami mamy takie imiona. Nie rozumiem tego niestety, "Mi się podoba Jasio, więc dam tak na imię" tylko, że nie ma takiego imienia jak Jasio, jest Jan... No i tu się zaczynają schody. My dajemy Iga i po kłopocie :) a jak chłopak to miał być Mikołaj.
JAkby była u mnie córeczka to właśnie Iga, piękne imię :)
 
Mi podobnie jak którejś z dziewczyn podoba się bardziej Kuba ale z tych 2 wybrałabym Hubert bo jest zdecydowanie mniej popularne.
A i nigdy nie rozumiałam potrzeby nadawania imienia którego nie da się zrobnić [emoji14] tak naprawdę nadając imię nie koniecznie mamy wpływ jak ludzie będą kiedyś nazywać dziecko szczególnie w szkole są różne ksywki
 
reklama
Do góry